Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA

Przed zadaniem pytania zajrzyj tutaj: Najlepsze dostępne klatki dla każdego gatunku chomika

Miejsce odpowiedzi na wieczny problem "jaką, gdzie i za ile kupić klatkę dla chomika".

Proszę się nie krępować i śmiało pytać ;)

I jeszcze słowo wyjaśnienia:

Założyłam taki temat, aby uniknąć masy podobnych, o treści w stylu "Czy ta klatka będzie dobra?" pojawiających się w tym dziale - tutaj będzie jedno miejsce na tego typu pytania, każdy będzie mógł się poradzić w sprawie upatrzonej klatki i uzyska odpowiedź czy takowa się nadaje czy nie, gdzie ewentualnie zostanie podana inna, lepsza alternatywa (np. oferty sprzedaży odpowiedniej klatki na Allegro/linki do sklepów internetowych).

Mam nadzieję, że temat się przyjmie Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już jest okey. Klatka to Gigant i spełnia minimalne wymiary. Możesz kupić, tylko trochę ją przemebluj - zmień kołowrotek, domek, pięterka itd.

Landryna była pierwsza xdd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam małe pytanie.

Miałam kiedyś królika i zostawiłam sobie od niego klatkę tylko że odstępy między prętami wynoszą 2 cm.Lepiej klatkę obłożyć siatką czy lepiej kupić to ''pudełko'' z Ikei??Klatka ma ok 96 cm dł a pudełko 80 cm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kwestia wyłącznie estetyki ;) Poza tym wiadomo, że większa klatka lepsza :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli wybiorą to pudełko to będę musiała dorobić góre z siatki(coś na kształt klatki) czy mogę zostawić tak jak będzie i tylko pokrywkę na to dać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli skacze lub ma wysoko akcesoria - to wtedy siatka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej , mam do was pytanko . Wypatrzyłam sobie z zoologicznym klatkę dla mojego chomika . Mój chomik to dżungar . Jutro kupuję tę klatkę . Wymiary to :

długość : 70 cm.

szerokość : 40 cm

Mam pytanie: chcę mieć w przyszłości chomika syryjskiego z rodowodem , i czy ta klatka będzie dobra dla niego ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetnie. Planuj już jego urządzenie. Najlepiej wymień wszystkie pięterka na drewniane, zmień kołowrotek i domek, dorzuć gałązki, większe konary. Kilka osób z forum pochwaliło się już naturalnymi Gigantami:

http://lh5.ggpht.com/_4km54WPgMcs/TDMo7 ... 010487.JPG

http://i38.tinypic.com/350nwco.jpg

http://lh3.ggpht.com/_eoPmcM0g8B4/TFBS8 ... _17.44.jpg

Pierwsza klatka kondzia, druga moja, trzecia Chomusi - mam nadzieję, że się nie obrazicie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fajne macie te klatki :) mam pytanie ; ta klatka moze byc na podłodze ?? bo na biurku mi sie chyba nie zmiesci ;/ nie bedzie chomikowi zimno na gumolicie i na dywanie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

lolsia12,na podłodze raczej nie, jakieś owady, (np.mrówki) mają łatwiejszy dostęp do klatki i nie bardzo na podłodze. :nie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hahah u mnie też nigdy nie było żadnych mrówek itp.Pierwsze co słysze żeby mrówki czy pająki chodziły.Już bym się bardziej bała o przeciągi czy coś w tym stylu.Ale jeżeli okna są szczelne i w ogóle to nie ma powodów do obaw.Postaw na dywanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mrówka jak ma wejść to wejdzie i na szafkę :oczko: Chodzi po ścianie i meblach, tak jak pająki xD Na podłodze są zbyt duże przeciągi. Ty ich możesz nie odczuwać, a chomik tak :oczko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta