Skocz do zawartości
Angelo

Świąteczny konkurs fotograficzny ~ Magia Świąt

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim konkursie jednym z warunków uczestniczenia była właśnie kartka umieszczona w tle na zdjęciu. W obecnym konkursie będzie tak samo. Konkurs już się rozpoczął i nie zmieniamy jego zasad w trakcie trwania. Wszelkie uwagi możemy wnieść przy następnej edycji.

Poza tym, zabawa trwa do 15 stycznia, więc jest jeszcze dużo czasu na zrobienie zdjęć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma zbytnio nad czym się zastanawiać, a warto wprowadzić to na przyszłość. Chcąc nie chcąc taka ingerencja w kadr psuje kompozycję, na której pierwszy plan jaka by to nie była - mała, duża, czarna, biała - wysuwa się kartka. Z tego co sobie przypominam dla niektórych nawet ważniejsza była jej obecność, niż to jaki jest temat konkursu :) Ze względów technicznych też nie jest tak bardzo łatwo uwiecznić i chomika i dowód na autorstwo zdjęcia, tak aby jedno nie przeszkadzało drugiemu.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam pytanie, czytałam regulamin, być może mam problem z czytaniem ze zrozumieniem:P Ile zdjęć można wysłać? :) (tzn. ile zdjęć ilu chomików bo mam ich 6 i każdemu chciałabym zrobić zdjątko)

Edytowane przez 2nd.underworld

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pkt. 6 Regulaminu:

Każdy może wziąć udział w Konkursie tylko raz, tzn. jeden czytelnik = jedno zgłoszenie (jedno zdjęcie).

Czyli masz 6 chomików, więc możesz im wszystkim zrobić zdjęcia. Ale do Nas wysyłasz tylko jedno zdjęcie z tych 6 zdjęć. Rozumiesz? Jak ktoś ma 10 chomików, nie może do nas wysłać 10 zdjęć. Zasada jest jedna - jeden uczestnik -> jedno zdjęcie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robiłyśmy wczoraj pełno fotek chomikom Pampi i Haidi Risy. W scenerii jak najbardziej świątecznej. Fotki są świetne, jednak bez kartek.

Jest banalny i bardzo prosty sposób na stwierdzenie oryginalności fotek; stosuje się go forach foto. Oprócz fotki do zamieszczenia wysyła się również oryginalny plik z aparatu, w jpg wystarczy. EXIF wszystko powie. :P I żadna kartka nie jest potrzebna.

Dane EXIF w pliku JPG bardzo łatwo jest zmienić. Są programy pozwalające wpisać tam cokolwiek.

W prestiżowych konkursach fotograficznych wymaga się od uczestników załączenia także pliku RAW z aparatu, ale to wymaga od uczestnika posiadania lustrzanki (są wyjątki ale nie będę się zagłębiał).

Pewnie, nie wspominając, że wystarczy zapis w innym rozszerzeniu. Ale wydaje mi się, że nie podpowiadając metody takich sztuczek - nikłe są szanse na takie oszustwa tutaj.

W każdym razie malutką karteczkę łatwo wkomponować w zdjęcie, moim zdaniem to dobry pomysł.

Brakuje mi rekwizytów i czasu, dobrze że termin taki odległy :)

A co do żartów, że konkurs zakończony, bo ja startuję to pamiętajcie tu chodzi przede wszystkim o pomysłowość i ilość włożonej pracy (nie wystarczy chomika posadzić przy bombce). Strona techniczna jest drugorzędna i wątpię aby była brana pod uwagę przy ocenianiu.

Edytowane przez dzwoneczek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po kilkunastu minutach sesji mogę stwierdzić, że problem jest tańcować z ta karteczką :P. Ale nie poddamy się :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, że wysłanie zdjęcia jest ostateczne i nie będzie możliwe wymiana ^^?

Dokładnie. Wymiana nie będzie możliwa ;-)

czy przesyłając zdjęcie mogę podać link do albumu picassa? jest tam tylko 1 zdjęcie.

Niestety nie - zdjęcie trzeba wysłać jako załącznik do nas na e-mail.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, że wysłanie zdjęcia jest ostateczne i nie będzie możliwe wymiana ^^?

Masz kupę czasu więc się nie spiesz, dziwi mnie pośpiech i wysyłanie zdjęć zaraz po ogłoszeniu konkursu. Ja spróbuję okiełzać potworki,zrobić przez ten czas kilka podejść i dzień czy dwa przed terminem wybrać z rodzinką najlepsze zdjęcie i wysłać coby potem nie było płaczu,zgrzytania zębami i gdybania ('gdybym wysłała tamto na pewno bym wygrała <3') ;)

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jedna "dobra rada". :) Kartka z informacją o konkursie nie jest najważniejsza na zdjęciu - wystarczy mała karteczka, nie psująca widoku chomiczka w scenerii świątecznej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz kupę czasu więc się nie spiesz, dziwi mnie pośpiech i wysyłanie zdjęć zaraz po ogłoszeniu konkursu. Ja spróbuję okiełzać potworki,zrobić przez ten czas kilka podejść i dzień czy dwa przed terminem wybrać z rodzinką najlepsze zdjęcie i wysłać coby potem nie było płaczu,zgrzytania zębami i gdybania ('gdybym wysłała tamto na pewno bym wygrała <3') ;)

Pytałam tak na zaś ;) Nie zamierzam się śpieszyć. Moje zdjęcia zapewne powędrują w styczniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już o tym pisałem :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może chociaż jakieś nagrody pocieszenia ? :P

Nagroda pocieszenia jest jedna - jako czwarte miejsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nagroda pocieszenia jest jedna - jako czwarte miejsce.

Sianko spod obrusa administratora :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jak zwykle musiałam przekupić chomiki słonecznikiem, żeby zrobić jakiekolwiek zdjęcia :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta