Skocz do zawartości
whiteada

Co dajemy jako ściółkę? Temat o podłożach.

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką ściółkę masz teraz?
Lniana i konopna są tańsze niż się wydaje, bo dobrze absorbują zapachy. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

konopna i siano i juz widze, ze przy siku w piasek to nawet wymiana czesciowa, nie bedzie czesto. Ta sciolka jest rewelacyjna - na razie jest w niej od srody i nie czuc absolutnie nic, a wczesniej mial wiory, to raz po 3 dniach bylo ostro, gdy sikal w swoj badziewny plastikowy domek

i jasne - zgadzam sie ze sa tansze przy ogolnym rozrachunku, ale ja jestem na rozruchu wciaz, wiec bardziej moja kieszen odczuwa - kupilam lniana od bunny, bo tylko taka byla z lnianych - no i taka paczuszka 35 l w przeliczeniu to jakies 60 zl, sporawo ;) no ale MUSIALAM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Małe opakowania mają zbójeckie ceny, a i wybór lnianej w zooplus ograniczony. Ja kupuję lnianą w Hipciu. Konopną teraz brałabym wyłącznie w zooplus.de w dużych opakowaniach, ale byłaby to fanaberia przy cenie lnianej w hipciu. A mam spory przerób ściółki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no owszem, dlatego bede stosowac jako domieszka, a nie podstawa. teraz zooplus ma promocje 80+20 (a moze zawsze ma, nie wiem) i te 100 litrow jest w dobrej cenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za ostre może być. Chomik w starszym wieku potrafi się uszkodzić o siano albo lnianą/konopną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przyszla ta lniana sciolka- jest spoko, ale na moj gust to troche za drobna

takze zuzyje przy podmianach, ale jednak podstawa bedzie konopna (dzisiaj sprzatalam- jednak kuweta to nie jedyna toaleta- pod domkiem kryly sie aromaty i boby... swintuch)

no i porownalam cene konopnej hugro i multifit- lepiej bedzie jak zostane przy multift ;)

a powiedzcie madre glowy- czy chomiki sie czesciej drapia po piasku, czy moj ma jakies uczulenie czy inny syf? ostatnio cos czesto mi sie drapie, a po "kapieli" zawsze- mam byc czujna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po kąpieli wyczesuje piasek pewnie.
Jak się chomik myje, a człowiek patrzy, to zawsze jest wrażenie, że coś go uczuliło albo ma inny problem. :)

Obserwuj, czy coś się zmienia i czy skóra nie jest uszkodzona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chomicza toaleta może trwać naprawdę długo. Ja tyle w łazience nie przesiaduję, ile chomik potrafi się czochrać :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanko czy włókna kokosowe są ok dla chomików i czy jak tak jak można je urzyć w klatce? A może zastąpić piasek?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz na myśli konkretny produkt? Ja jestem na nie, bo włókna mogą się zawinąć albo uszkodzić worek policzkowy. Piasku na pewno nie zastąpisz. Moim zdaniem nie warto kombinować. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Szybcior napisał:

Masz na myśli konkretny produkt? Ja jestem na nie, bo włókna mogą się zawinąć albo uszkodzić worek policzkowy. Piasku na pewno nie zastąpisz. Moim zdaniem nie warto kombinować. 

Mam na myśli takie podłoże dla gadów, na zagranicznych filmikach na youtube i na różnych forach widziałam, jak chomiki w tym kopały więc pytam czy to bezpieczni bo nigdy o tym nie słyszałam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzeba pomacać, żeby mieć jednoznaczną opinię. Dla mnie szkoda zachodu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, Shadow91 napisał:

Polecam ściółkę lnianą Jopack 20 kg za 38 zł :) 

Zapraszam do sklepu http://sklep.obiegly.pl/pl/p/Horse-Bedinng-Sciolka-lniana-20-kg-/3228

Nie sądze że to jest coś dla chomika, jest to stworzone dla konia a porównaj sobie delikatność chomikowych łapek do delikatności końskich kopyt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pudło!
To ta sama ściółka lniana, którą można znacznie drożej kupić w Hipciu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie nie ma rewelacyjnych trocin. :)
Od dawna nie używam. Próbowałam Jaśkowe wiórki na potrzeby tymczasów w ramach racjonalizacji kosztów, ale odpuściłam.

O Chipsi ludzie piszą, że bywają różne partie, niekiedy bywają zapylone.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, kupiłem nie dawno ściółkę drzewną firmy Vitmix i użyłem jej jako ściółki podstawowej. Jak dla mnie jest całkiem okej, ale liczy się zdanie chomika ( :P ) Dodać coś jeszcze jak dodatek i czy ta ściółka jest w ogóle okej?

fV8CX2V.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę znależć żadnego posta o ściółce " końskiej' , tej w dużych paczkach. Na Hipciu jest po 80 zł . Ja kupiłam" Zoologiczny" za 60 zł. Czy to na pewno ta sama ściółka i mogę ją dawać chomikowi?

33683f96011194ad7d95dec398d7877c.jpg

Edytowane przez jogi45
Błędna nazwa sprzedawcy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja trocin w ogóle nie używam, nawet dla tymczasów. Ale ta ściółka powinna być ok. Choć zawsze warto zwracać uwagę na jakość. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta