Skocz do zawartości
whiteada

Co dajemy jako ściółkę? Temat o podłożach.

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje ci za szybka odpowiedz! zakupy bede robic w de, niestety nie maja Hugro tylko Multifit, ale tez ma dobre opinie, Hugro na pewno kiedys wyprobuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to git! szukam jeszcze tematu o piaskownicach - przegladam zdjecia klatek i niemal kazda ma - czy to jest siusialnia? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kąpiel to podstawowa funkcja, często jest to też siusialnia, spa, plaża na piknik, magazyn paszowy oraz miejsce wykopalisk ;)

potrzebny jest piasek, nie pył.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no dobrze, skoro ma mu sluzyc to czemu nie ;) czyli piasek w sloiczku to nie bardzo, bo za maly?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ta sciolka konopna i bawelniana, to kompletnie inna jakosc! cudownie mieciutkie, idealne dla tak delikatnej istotki :wub:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, RoboGeo1 napisał:

Czy ściółka firmy Aqualand jest dobra?

Jakiś link? Nie kojarzę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przymierzyłem się do tematu ściółki podobnie jak ThrashmaniacKonopna Zolux Chambiose, lniana Bunny, trociny od Chipcia (na oko wyglądają dobrze. dla porównania miałem w ręce takie marketowe... pyliły nawet przez worek:p) oraz zrębki bukowe kl 02 (drobne). Zapomniałem o sianie!:( Kupiłem wprawdzie mały woreczek włókien kokosowych od trixie - w zamyśle na gniazdo i może do ściółki ale chyba ich nie dam. Wydaje mi się, że mają takie same wady jak inne wełny:/

Zrębki chcę dać na dno i trochę zmieszać ze ściółką. Lnianą i konopną wymieszać. Trociny raczej jako wypełniacz, też bliżej dna. Kupię jeszcze siano. Bez niego tunelowa inżynieria nie wchodzi w grę, prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale życie podściółkowe będzie możliwe. :) Ale warto domieszać trochę siana.
A włókna też bym odpuściła. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadrobiłem siankowe zaległości. Przedstawiam na foto. Ta większa paczka to taki no-name kupiony na św. Filipa w Krakowie. Na pewno grubszy od Herbala. Ciężko mi ocenić czy się nada. Jak można ocenić jakość siana? Co o tym sądzicie?

IMG_20180111_192417_zpshngu2bvs.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Herbal Pets kiedyś pozytywnie mnie zaskoczył, jest miękkie, ładnie pachnie.

Ważne by nie było samych twardych ostrych łodyg w sianie, po zapachu też można stwierdzić czy nie jest zgniłe czy zatęchłe (różnie można trafić, np na zapakowane mokre siano).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przyszla klatka i ksieciunio w koncu ma raj! to jest po prostu niesamowite jakie tunele wykopuje :rolleyes: wszystkie prowadza do domku!

wymieszalam sciolke konopna z siankiem (czy sciolka konopna i lniana to cos innego?? myslalam, ze to to samo) ale widze ze moglam dac siana wiecej, bo to podstawa wszelkich konstrukcji

troche mnie zgielo, jak wywalilam cale 30 l opakowanie sciolki, a i tak mogloby byc jej jeszcze pare cm wiecej

i wlasnie tu pytanie, poniewaz to nie tania impreza :blush: to fajnie by bylo nie wymieniac jej za czesto, a wiadomo, ze glownym niszczycielem sa siki - a ja nie wiem, gdzie jasnie pan sika, bo mi wszystko pachnie :laugh: jak jeszcze mial plastikowy domek z zestawu "chomiczek" to gdy wysypalam z niego zawartosc, nie mialam watpliwosci. jednak teraz to nie takie oczywiste - podnosze domek, a tam nie dosc, ze wejscia z tuneli, ktorych nie chce psuc, to w dodatku nic nie smierdzi. ok, dzungary nie sikaja jakos duzo i jest tam dopiero 2 doby, ale jak byl w starej klatce to tez mialam z tym klopot- nie mialam co sprzatac miejscowo, po 4-5 dniach po prostu bylo czuc w domu i wymienilam wiekszosc wiorow. sikac sika, bo czasem siknie na wybiegu. chcialabym go nauczyc siuisiac do piasku, ale nie wiem skad zasikana sciolke brac, on przeciez moze sikac w tunelu, skoro wczesniej robil to w gniezdzie, przeciez nie bede mu wszstkiego rozkopywac - jakies pomysly?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wbrew pozorom, im więcej ściółki tym mniej sprzątania. Chomiki zazwyczaj załatwiają się w jednym miejscu. Po dwóch dniach może nie być jeszcze tego widać, ale na pewno zlokalizujesz to miejsce. Sikania do piasku uczą się same, nie trzeba ich zachęcać. Choć moje aktualne dżungary tylko kąpią się w piasku, każdy chomik jest inny ;) Nie wymieniaj nigdy całej ściółki, ja sprzątam częściej w domku/legowisku i tam gdzie widzę, że jest brudno. Jak trzeba to uzupełniam świeżą. Taki system zdaje egzamin, nic nie śmierdzi, jest czysto, a 20kg ściółki starcza na naprawdę długo :biggrin:

czy sciolka konopna i lniana to cos innego?? myslalam, ze to to samo

To dwie różne ściółki, pozyskiwane z dwóch różnych roślin - lnu i konopii. Swoją drogą,  ciekawe czy konopie indyjskie też trafiają do takiej ściółki :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jakos mi sie len z konopia kojarzyl, niezbyt trafnie chyba ;)

lepsiejsza lniana czy konopna?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie przeprowadzałam jeszcze ankiety wśród użytkowników, tych najbardziej zainteresowanych :P A tak na poważnie, to nie wiem. Teraz używamy http://hipcio.sklep.pl/produkt/jopack-sciolka-lniana-20kg i jest dobrze. Nie ma brzydkich zapachów, tunele się trzymają, jest miękka i nie czepia się futra. Najlepsze efekty wg mnie daje mieszanka różnych, np. trociny + lniana/konopna + siano + zioła/liście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czyz moj pancio nie jest genialny? wstawilam mu pojemniczek z piaskiem i od razu zakumal :wub: a piasek przyjal role wszelaka - nie tylko sikalnia, ale wanna, kitralnia jakichs ziarenek i nawet kupy znosi :lolu:

wlasnie robilam zamowienie w sklepie zoo i zamowilam sciolke lniana, droga strasznie, ale musze wybrobowac 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta