Skocz do zawartości
whiteada

Co dajemy jako ściółkę? Temat o podłożach.

Rekomendowane odpowiedzi

Siano też powoduje uczulenia. Według mnie na ściółkę nadaje się raczej kiepsko, bo nie jest chłonne, nie będzie pochłaniało moczu chomika. Jest też "ostre", pojedyncze źdźbła mogą mogą drażnić oczy. I chomik nie może w sianie kopać, tak jak w trocinach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A skąd, chomiki i z sianem potrafią sobie poradzić, tworząc w nich naprawdę ciekawe norki i tunele, nawet jeżeli nie jest go za dużo. Racja - nie nadaje się na ściółkę, raczej jako dodatek, tak jak pisała allogarfield - całkowicie nie jest chłonne i wszystko co płynne dosłownie stoi w kuwecie, rozmazując się .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a w takim granulacie to chyba chomikowi nie jest zbyt przyjemnie...? coś nie bardzo mi się widzi...

wiórki są moim zdaniem najlepsze - z domieszką sianka na fajne gniazdko :ok:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja miałam kiedyś przez jakiś czas (mieszałam z trocinami a potem jeden z chomików miał tylko granulat) i nie było jakoś źle, chomik do tego miał siano, chusteczki itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więcej od zwykłych trocin? Wydaje mi się, że tak. Wiadomo, są takie zwykłe i te bardziej chłonne, bo te granulaty stosuje się dla kotów do kuwet, czyli mają za zadanie być chłonne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko z granulatami jest jeden problem. Zbrylają się, tworząc zbitą masę. Nie wiem czy nie lepiej byłoby je przysypać cienką warstwą czegoś miękkiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem,sianko też może powodować uczulenie.Dlaczego Roborki w sianku?Norki chomików Roborowskich będących na wolności składają się z siana.Chomiki te mają inny system pokarmowy niż inne gryzonie i sa przystosowane do mieszkania,a nawet trawenia sianka...Jednak chomiki syryjskie i dżungarskie najlepiej czyją się w trocinkach,ponieważ są one cieplejsze i bardzo chłonne

pozdrowionka ;*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siano jako dodatek jest równie dobre dla chomików syryjskich, dżungarskich jak i roborowskiego, więc tutaj nie widzę potrzeby wyszczególniania konkretnego gatunku.Też nie wydaje mi się, jakoby sianko dla roborków miało być lepsze niż trociny jako podstawowa wyściółka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mąką????

Myślę że kaskas miała na myśli warstwę miękkiej wyściółki np. trocin. Mąka to trochę dziwny pomysł :oczko:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak jest nadmiar wody. A przy niewielkich ilościach po prostu zbryla się tak samo jak i granulat. Nie widzieliście nigdy w mące takich grudek, że trzeba było ją siać przed robieniem ciasta?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałam, ale jakoś nie skojarzyłam z kulinariami xD

Czyli mąka odpada. A tak w ogóle jak miałam ten swój granulat to jakiś wielkich problemów ze zbrylaniem nie miałam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć nie wiem co wybrać żwirek który wchłania zapachy czy zwykłe trociny?!

Co byście na moim miejscu wybrali?

Proszę o rady!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi kobieta w zoologu polecała ten granulat. Może kiedyś spróbuję. Na razie są trociny i odrobina sianka do domku i jest git majonez.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja miałem przez pewien czas granulat - kupowałem różny , bo i w tesko , i w innych sklepach . Wszędzie jest inny , ma on swoje wad oraz zalety

Do Wad zaliczamy to , że chomik nie może w nich kopać (Chodziarz dla Syryjka granulat jest oK , a do tego na 2 tyg nawet wystarcza) . Granulat też jest idealny do kibelka - bo nie wali tak jak trot :D )

Zalety - jak już mówiłem , na długo wystarcza :P , I nie jest taki drogi :) .

A gdzie można kupić kaczany kukurydzy ? . I jak się to nazywa

(Obecnie z braku kasy granulat sypię jedynie do rogów klatek :P)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta