Skocz do zawartości
whiteada

Co dajemy jako ściółkę? Temat o podłożach.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie? Jakie są najlepsze firmy produkujące ściółke? Jak kupiłam zwykłe trociny musiałam przez miesiąc chodzić z chomikeim do weterynarza. Wiem, że dobry jest Animals.Myślałam równieżo kupnie trocin jabłkowych, ale jest to nieznana mi firma. Opis ma dobry, ale boję się, że w trocinach będą chemiczne składniki. Czy możecie mi doradzić?

to są te trocinyhttp://www.animalia.pl/produkt.php?kat=108&id=1480

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dzięki za porade. do animalsa mam 100% zaufanie! Od zawsze kupuje te produkty =D wiem, że jeden raz kupowałam kolbę i pokarm z Vitapolu, i chomiczkowi bardzo smakowało :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też uważam że animals to dobra firma :grin: ale trociny są bardzo drobne i dużo pyłu jest....ale mam klatke z animalsa i jestem zadowolona :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troty zwykłe nigdy nie szkodziły moim chomom więc je kupuję

Jeśli chodzi o inne artykuły to Vitapolthe best!

Ostatnio kupiłam chomikom takie "paluszki" jako witaminy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Vitapol?? hmm...nie słyszałam , tylko Vitakraft... :) zawsze króliś mojej siostry jak był mały to jadł granulat tej firmy...zresztą Kajtkowi też smakowało...a jeszcze co do trocin , to ja też jestem za zwykłymi , animals dla mnie za mocno sprasowany...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam trociny firmy TORFUX hmmm.... co to za firma :roll: ja kupuje je w zoologu to jest takie wielkie opakowanie(tzn jak dwa takie małe :P) A pokarm mam na wage więc nie wiem ale do VITAPOLU i ANIMALS nie mam nic do zastrzerzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja nie mam nic do trocin animalsa, i zauważyłam, że mój chomik w nich się najlepiej czuje. kupiłam inny i--->potrzebny był wet

i mam pytanko, czy można zaufać tym trocinom?> ---> j_chipsi_citrus.jpghttp:?

są zapachowe no i do tych nie jestem pewna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Vitapol?? hmm...nie słyszałam , tylko Vitakraft... :)

Jest taka firma :) Bardzo ją polecam :) Z tej firmy kupuje jedzenie dla moich papużek i proso senegalskie - teraz także dla moich nowych chomisiów :) Bardzo je lubią :) ale najlepsze produkty i akcesoria dla gryzoni, przywiezione z zagranicy oferuje sklep internetowy http://www.papugi.kankan.pl . GORĄCO POLECAM :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam łuski gryczane. Są o niebo lepsze niż trociny, dłużej trzymają zapach i nie powodują alergii :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja tam dla chomika kupuje trociny zfirmy Andzrej Gogowskiego czy jakos tak isa jasne, i chyba dobre:D. Ostatnio kupilem trociny JAstrzab zfirmy w Bielawie. PIsze ze produkt naturalny. Dla chomika chyba pasuja bo nei zauwazylem nic podejrzanego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ooo Boszzz....chomiczku drogi prosze podszkol się trochę w ortografi bo tego się czytać nie da.... moje biedne oczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka

Ja tam kupuję zwykłe trotki, niestety nie powiem Wam z jakiej firmy. A co do firm Animals jest Fajną Firmą, a żarełko to Florkowi kupuję z Dako-Artu. Nie narzekam na Tą firme, poza tym ma różne dodatki typu dropsy, biszkopciki, a Kulkowi smakują!!! Mojemu koffanemu różowemu noskowi...:) polecam Dako-Art

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej nie. Żwirek mozna dać do toalety. Polecam trociny firmy Animals. Można też dać trochę sianka, najlepiej firmy Zuzala. Mój chomik tak ma i jest baaardzo szczęśliwy :D

(Jeśli pomogłem poprosze o pochwałę :D )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie w zoologach chyba nie ma z tych firm zadnych produktów. CHyba, ze w takim jednym, ale jeszcze nie widziałąm :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale się ubiegasz o pochwałe :)

Samego żwirku nie. Zrób tak, kup toaletkę, kuwetkę małą. Do kuwety od klatki wsyp trociny (Animals). do toaletki, żwirek samo zbrylający a do kuwetki piasek dla szynszyli i będzie wszystko rozwiązane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jeżeli dobrze zrozumialam, to flamastrowi chodzi o sciolke- a nie o toalete:)

I jeżeli dalej dobrze rozumiem, to ten "zwirek" o ktorym mowa- to taki drewniany- np "cat's dream" lub pigwa. Na opakowaniu albo widnieje cala plejada zwierzakow- albo pisze, iz jest przeznaczony rowniez dla ptakow i/lub gryzoni.

Osobiscie taka sciolke jak najbardziej polecam. Moje chomiki nie moga miec trocin- gdyz sa na nie uczulone. Jednak, jeżeli wybierzesz trociny- najlepiej przesyp je do jakiegos pojemnika lub zostaw otwarta folie, by przewietrzyly sie przed wlozeniem ich do klatki (swieze trociny z zamknietego opakowania maja bardzo intensywny zapach, ktory moze chomiki "irytowac" i wlasnie prowadzic do uczulen).

Co prawda- sciolka, ktora flamaster wymieniles, sklada sie tak naprawde ze zbitych w "rurki" trocin- jednak nie powoduje uczulenia i nadaje sie swietnie rowniez do pochlaniania wilgoci i zapachow.

Mam w rogu jednej klatki toalete- i tam te "rurki", po kontakcie z moczem chomika sie rozbijaja i latwo sie je usuwa.

Dodatkowym plusem tej sciolki jest fakt, iz jest ona calkiem wydajna.

Tylko, w wypadku, gdy uzywasz takiej sciolki- a chomik wyjatkowo lubi kopac (moje akurat nie- ale kazdy jest inny)- musisz pomyslec nad jekimsz rozwiazaniem, umozliwiajacym tworzenie "tuneli". Albo uzyj rolek po papierze toaletowym lub recznikach kuchennych i wsadz go pod sciolke- albo daj na sciolke warstwe sianka (lub jedna duza kopke w jednym kacie) lub duzo roznych chusteczek i lignyny.

Mala uwaga odnosnie jednego z rodzaj tych "zwirkow"- dluzszy czas uzywalam Pigwy- i szczerze powiedziawszy- na tle innych jej nie polecam- pyli sie bardzo- co przynajmniej u Hermesa powodowalo notoryczne napady kichania, gdy tylko zaczynal w niej kopac lub chial sie udac do toalety.

A tak w ogole- to najlepiej wyprobowac kilka wariantow i rodzaj sciolek- wtedy po reakcji chomika zobaczysz, co najbardziej mu odpowiada.

Daj znac, jaka sciolek wybrales i jak ona odpowiada chomiczkowi:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"cat's dream" - ten żwirek widziałem. Dzięki za rady. Myślę, że kupię ten żwirek i trociny. Spróbuję dać oba, po połowie klatki:) Zobaczę w ten sposób która sciółka bardziej przypadnie mu do gustu:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja myślę, żeby każdy dać osobno, bo nie poznasz, po ktorym ma (oby nie) napady kichania :) Tu mam zdjecie takiej sciąłki w "rolkach":) Na zdjeciu jest chomik, ale należy zwracać uwage na sciółkę :D A te "rolki" to są sprasowane trociny :)

http://img214.imageshack.us/img214/78/ulubione23dx.jpg

i zdjecie troche gorszej jakości, ale same te "rurki"

http://img111.imageshack.us/img111/787/trociny0ck.jpg :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta