Skocz do zawartości
Kszak

Odmiany barwne u chomików syryjskich - pomagamy określić

Rekomendowane odpowiedzi

Ada.    20

Długowłosa jest na 100% :). Ale nie jest to cream coś chyba z golden ale dalej niestety nie wiem :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pauline.    47

Z tym cream to chodziło mi o ostatnie zdjęcie reszta to Tosiek i też na razie myślę, że to coś z goldenów albo yellow. Jest gdzieś jakiś spis jakie są goldeny? Jest ich dużo?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Utopia    110

Tosiek mi wygląda na "zwykłego" agouti, czyli golden lh. Przy określaniu odmian nie sugerujcie się tylko i wyłącznie kolorem na zdjęciu, bo rzadko która fotka oddaje kolor 1:1 tak jak w rzeczywistości ;). W tym wypadku zdjęcia są bardzo rozjaśnione fleszem, co za tym idzie futerko też wydaje się jaśniejsze :).

Na ostatnim zdjęciu też jest golden lh ;). Cream wygląda całkiem inaczej, tak waniliowo i nie ma oznaczeń agouti, jest całkowicie jednobarwny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pauline.    47

W takim razie dziękuje za odpowiedzi :)

Tylko mam wątpliwości co do tego drugiego chomika, bo on jest jaśniejszy od Tośka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agata    474

To nierasowy chomik - nie ma się co dziwić,że kolor jego futra nie jest zgodny ze wzorcem.

Golden goldenowi nie równy,tak samo każdej innej odmianie - różnie się chomik wybarwi, kwestia genetyki jak i warunków domowych typu temperatura, ciśnienie czy wilgotność w pomieszczeniu ;)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Utopia    110

Od którego miesiąca można powiedzieć, że chomik jest lh?Mój ma 2miesiące (niecałe), ale jego sierść jest taka miękka, puchata taki puszek. Możliwe, że od pucka, ale chciałabym się upewnić :).

Właściwie to już od czwartego tygodnia można określić czy chomik jest lh. Nawet jeśli futerko nie jest długie to jest bardziej puchate niż sh.

To nierasowy chomik - nie ma się co dziwić,że kolor jego futra nie jest zgodny ze wzorcem. Golden goldenowi nie równy,tak samo każdej innej odmianie.

To prawda, jeden golden jest jaśniejszy, drugi ciemniejszy. Można to porównać z kolorem włosów u człowieka, np. odcienie blond też są różne i mimo wszystko to jest blond ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nina    63

Właściwie to już od czwartego tygodnia można określić czy chomik jest lh. Nawet jeśli futerko nie jest długie to jest bardziej puchate niż sh.

Na przykładzie moich małych widze, że w ok 24 dniu zaczyna być wyraźnie widać długi włos. Wcześniej też jest to widoczne, ale jak sie nie ma doświadczenia, to ciężko powiedzieć, czy to nie jest zwykłe futro, które po prostu urosło szybciej niż sam chomik :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alexandra    119

IMGP0004.JPG

Dżodż to Light Grey Banded czy Silver Grey Banded .??

Te znaczenia na polikach są dużo ciemniejsze , tylko zdjecie tego nie oddaje .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kaldea    0

Dżodż to Light Grey Banded czy Silver Grey Banded .??

Te znaczenia na polikach są dużo ciemniejsze , tylko zdjecie tego nie oddaje .

Jak na moje oko Dżodż to Light Grey Banded.

Edytowane przez Kaldea

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Utopia    110

To jest silver grey banded, tyle że heterozygot :). Te są jaśniejsze i bardziej beżowe niż szare ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kaskas    530

No właśnie, bo mnie to trochę męczy. Dla mnie on w ogóle nie ma szarego umaszczenia, tylko takie beżowe zupełnie. Czy to jest kwestia zdjęcia, czy silvergraye heterozygoty naprawdę są aż tak nie-szare? :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alexandra    119

Tzn... w sumie to zależy jak się patrzy :P

Ogólnie z wierzchu on jest szary ,ale ze spodu przebija coś jakby beżowy .

I zależy od kątu padania światła , raz jest szary ,a raz jest beżowy ; D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Utopia    110

Czy to jest kwestia zdjęcia, czy silvergraye heterozygoty naprawdę są aż tak nie-szare? :D

Są naprawdę takie nie-szare ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nina    63

To nadal silver grey? Czy jakaś dziwna 'mutacja' tego umaszczenia?

http://s573.photobucket.com/albums/ss178/Ninanina1990/Chomikowy/?action=view&current=100_0064-13.jpg

http://s573.photobucket.com/albums/ss178/Ninanina1990/Chomikowy/?action=view&current=100_0086-1.jpg

Dużo jaśniejsza niż krótkowłose siostry i mama, ale jak była młodsza i zanim futro jej urosło, wyglądała identycznie jak siostry.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Nina    63

Mi się wydaje, że to po prostu jaśniutki silver grey ;)

Też tak myśle, ale już 3 osoby mnie pytały, co to za umaszczenie, więc stwierdziłam, że zapytam bardziej doświadczonych :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Utopia    110

Nina: to jasny silver grey homozygot. Ewentualnie light, ale to nie na 100% :). Cream to na pewno nie jest, bo cream jest kolorem jednolitym i nie ma oznaczeń agouti ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MartaPasek    13

Mi ktoś tam kiedyś mówił, lecz jestem strasznie zakręcona ^^ i mi wyleciało gdzieś tam ^^

Proszę:

oto fotka Rudego,.

Rudy

http://imageshack.us/photo/my-images/694/zdjcie0825k.jpg/

Tofisia, zarazem doradzcie mi czemu ona taka chudzinka? dostaje karmę dla karłowców... wszystko vitakraft, verselaga...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta