Skocz do zawartości
Angelo

Świąteczny konkurs 2010 - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki konkursu: Wymyśl jadalną, świąteczną ozdobę 21.06.2010 - 20.01.2011

Przyznaliśmy 3 równoległe miejsca (paczki od HP oraz gadżety vortalu) i jedno wyróżnienie (specjalny kolor rangi wybrany przez zwycięzcę - na okres sześciu m-cy)

Zwycięzcy:

I miejsce: Paryzanka pic*****@gmail.com

II miejsce: _Chomikusia_ anc****@op.pl

III miejsce: PollyChamster milc*****@o2.pl

Wyróżnienie:

_Chomusia_ iz***@o2.p

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach !

Oto zwycięskie prace:

Choinka [Paryzanka]

Dołączona grafika

Składniki:

-jako podstawa karton ( ten z rolki po papieże toaletowym :))

-sianko

-mocne, dłuższe kawałki sianka (takie słomiane)

-suszone jabłka

-karma chomiczka

-dodatki z Herbal Pets

Jak zrobić choinkę ?

To bardzo proste - wystarczy uformować z kartonu szkielet choinki, następnie obkręcić siankiem i związać tymi słomianymi kawałkami sianka (wychodzi tak jakby łańcuch :P). Gdy już mamy uformowaną choineczkę na czubku montujemy gwiazdę wyciętą z suszonego jabłka. Całość posypujemy

karmą chomiczka oraz smakołykami z HerbalPets i voila ! May choineczkę.

Ja jeszcze zrobiłam na dole małe prezenciki - są to chlebki suszone :)

Podaję przepis na chlebki :

Ja biorę 3 łyżki mąki pszennej, łyżeczkę oleju i 2,5 łyżki wody. Mieszam i ugniatam. Dodaję ulubione nasionka Mychy. Znowu ugniatam. Rozwałkowuje i wycinam prostokąciki. Na wierzchu smaruję gerberkiem

jabłko ze słodką marchewką (cienką warstewkę). Układam na blasze i do nagrzanego piekarnika - 180*C, na ok.15 minut (zależy od grubości ciasta). Potem jeszcze na tydzień lecą na parapet żeby się dosuszyć :)

I to chyba tyle. Zdjęcie dołączone. Mam nadzieję, że wszystko napisałam ;)

Choinka - drzewko [_Chomikusia_]

Dołączona grafika Dołączona grafika

Składniki:

- siano, klocek drewniany, patyk z leszczyny, sznurek lniany naturalny

ŁAŃCUCH - warzywno/owocowy:

- marchewka, pietruszka, papryka, jabłko

ŁAŃCUCH - spirala:

- skórka z 2 jabłek obieranych "ciągiem"

ŁAŃCUCH - przysmaki:

- 2 orzechy włoskie bez skorupki, 2 fistaszki bez skorupki, kilka pestek dyni, suszona dzika róża,kukurydza, ryż, pszenica preparowana, zielone kółka z karmy <- z karmy Versele Laga Snack Nature Cereals

Przygotowujemy przedmioty potrzebne do zrobienia Choinki - drzewka.

Najpierw klejem Vicolowym przyklejamy do klocka drewnianego (do kupienia np. w sklepie stolarskim itp., chomik nie będzie miał i tak dostępu do tego kleju) pionowo patyk z leszczyny, najlepiej żeby miał ok.20 cm. Następnie bierzemy do ręki sporą garść siana, tak żeby 'trawa' była w jednym kierunku. Obcinamy siano na kawałki ok. 15 cm. Przystawiamy do patyka leszczyny, czyli naszego stelaża, gdzieś w połowie, by 'włókna trawy' sięgały dołu, tak "na około" i przywiązujemy mocno sznurkiem lnianym. Czynność powtarzamy, jednak siano przystawiamy nieco wyżej (tak jak widać na zdjęciu). Znów wiążemy sznurkiem. Powstała więc choinka - drzewko, na którym bazuje ta ozdoba.

ŁAŃCUCH - warzywno/owocowy:

Potrzebne składniki myjemy, jeżeli są z naszego ogródka lub sprawdzonego, zdrowego źródła, mogą być ze skórką. Marchew i pietruszkę tniemy na plasterki. Paprykę i jabłko na kwadraciki ok. 1x1 cm. Nabijamy igłą na zwykłą nitkę bawełnianą w ostępach ok. 1 cm od kolejnego nabitego warzywa/owocu. Następnie kładziemy na kaloryfer na 2 dni, warzywa i jabłko ładnie wyschną.

ŁAŃCUCH - spirala:

Przygotowujemy 2 jabłka. Jabłka myjemy. Obieramy je w sposób 'ciągły', tzn. skórki nie tniemy na kawałki, staramy się, aby była jak najdłuższą spiralą.

Następnie nakładamy ja na choinkę (sama zaczepi się o źdźbła trawy). Stawiamy całość na grzejniku na ok. 2 dni, aż całość ładnie wyschnie.

ŁAŃCUCH - przysmaki:

Potrzebne, dowolne, składniki przebijamy igłą na nitkę bawełnianą.

Kiedy mamy gotowe to co napisane wyżej to łańcuchy (warzywno/owocowy i przysmaki) wieszamy na choince.

Po wykonaniu wkładamy do klatki np. na pięterko, a wygląda tak jak na zdjęciu ;)

Choinka z marchewki [PollyChamster]

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Składniki:

- Marchewka

- Zioła Zuzala i HP (Zuzala natka pietruszki, HP zioła uzupełniające)

- "Śladowe" ilości miodu

- Nożyk

1. "Wystrugać" marchewkę na kształt choinki.

2. Umyć marchewkę.

3. Posmarować delikatnie miodem choinkę.

4. Posypać ziołami.

5. Odstawić, aż wyschnie.

Jabłko "Christmas"

Potrzebne:

-Jabłko

-Nożyk

1. Umyć jabłko

2. Nożykiem wyciąć odpowiedni napis.

Chomikowe bombki [_Chomusia_]

Dołączona grafika Dołączona grafika

Składniki:

40g mąki

1 białko jajka

Łyżeczka miodu

Mieszanka ulubionych smakołyków chomika

Małe gałązki jabłoni oraz Owoce pól i lasów od Herbat Pets do ozdoby

Sposób wykonania:

Mąkę z białkiem i miodem mieszamy by powstało gładkie, wilgotne i klejące ciasto (wskazówka: jeśli jest zbyt gęste, dodaj wody). Do ciasta dodajemy mieszankę karmy.

Na papierze do pieczenia rysujemy kontury chomika. Według wzoru wykładamy ciasto o grubości do 15mm. Z Owoców pól i lasów robimy oczy, a gałązek wąsy. Robimy małą dziurkę na przewleczenie nitki. Wkładamy do nagrzanego do 180*C piekarnika i pieczemy 10-15 minut aż się nie zarumieni (uwaga: cały czas pilnuj, by się nie spaliło!). Po wyjęciu należy ostudzić. Następnie nawlekamy na nitkę i możemy powiesić na choince lub dać naszemu pupilowi jako smaczny prezent gwiazdkowy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość PollyChamster

Wow. Załapałam się w czołówce! :D

Dziękuję i wszystkim innym gratuluję! (;

Edytowane przez PollyChamster

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo pomysłowe jedzonko Dołączona grafika . Mam nadzieję, że chomikom smakowało :) .

Gratuluję zwycięzcom Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze swojej strony osobiście gratuluję wszystkim serdecznie, zarówno zwycięzcom, jak i biorącym udział :)

Wszystkie prace cechowały się pomysłowością i widać, ze staranność w wykonaniu, jak i opisie świadczyła o podejściu do konkursu. Chomiki miały przy okazji małe co nieco :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łał, dzięki wielkie! :*

Gratuluję wszystkim biorącym udział, zwycięzcom przede wszystkim! :P

U mnie choinka, a raczej ozdoby na niej zostały już skonsumowane, trzeba ją ubrać ponownie... ;) hehe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gratuluję wszystkim, którzy zwyciężyli, no i oczywiście Chomusi :P Prace piękne i pomysłowe, chomiki miały co wżerać :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne choinki, choc mi się najbardziej podoba praca chomusi. Jest oryginalna, bo trzeba było troche pomyslec - Choinka to było pierwsze skojarzenie każdego z nas pewnie :P Gratulacje, dziewczyny!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jejku dziękuję !!!

I gratuluję pozostałym wygranym i oczywiście wyróżnionej użytkowniczce :)

Jeju jestem straaasznie szczęśliwa.

Jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta