Skocz do zawartości
podrik

UWAGA na stadne trzymanie chomików! (drastyczne zdjęcia!)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mogę dać przykład, że chomiki potrafią żyć w zgodzie jeśli są z jednego miotu. Otóż pare lat temu Pysia i Mysia to były moje pierwsze chomiki. Żyły w jednej klatce i tak samo jak mówił czesik2007 czasem się pokłóciły ale nigdy aż tak, że musiałam w jakikolwiek sposób interweniować ;) Ja też nie jestem, za tym, ze chomiki powinny żyć razem, ale jeżeli ktoś nie ma czasu bawić się często z chomikami to jeżeli już nich to będzie rodzeństwo. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że się będą gryzły niż kiedy są to dwa chomiki zupełnie sobie nie znane.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale skoro chomik to z natury samotnik to najwyraźniej niepotrzebne jest mu towarzystwo .

Chomiki na wolności żyją bez człowieka , funkcjonują normalnie .

Nie wiem po co wymyślać jakieś farmazony .

CHOMIK TO SAMOTNIK i niepotrzebne mu towarzystwo , a jak ktoś nie ma czasu na chomika, to go nie kupuje -proste.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiadomo zdarzą się chomiki którym towarzystwo nie przeszkadza.

Ale popieram Alexandre chomik to samotnik po co to zmieniać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolumna F - Zwierzę grupowano z dwoma innymi chomikami tej samej płci.

art33_1.jpgart33_2.jpgart33_3.jpg

Dodatkowo udowodniono naukowo, że chomiki syryjskie są zwierzętami żyjącymi samotnie. świadczy o tym kolumna F wszystkich wykresów. Wybija się znacznie wysokimi wartościami w porównaniu do pozostałych danych. Grupowanie chomików syryjskich prowadziło do znacznego przyspieszenia pulsu, nawet o 2/3 normalnej wartości, do podwyższenia temperatury ciała o ponad 2 stopnie. Aby odreagować ten stres zwierzę było prawie o 100% bardziej aktywne niż normalnie, i było agresywne w stosunku do innych. Odreagowywanie tak dużego stresu trwało około 3 razy dłużej niż wszystkich pozostałych czynników. Zbyt częste narażanie zwierząt na stres wiąże się dodatkowo z utratą masy ciała oraz dodatkowo z coraz ostrzejszym traktowaniem innych osobników.

http://artykuly.e-chomik.eu/jak-stresuja-sie-chomiki/ ;)

Edytowane przez Venus
  • Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak plujecie, że samotniki i w ogóle, że nie potrzebują człowieka. To po co je w ogóle trzymać i wydawać kasę w ciemno... Niedługo zabronicie bawić się z chomikami :( Dobrze, że moje wszystkie chomiki się rozeszły z DT. Już nikkt nie będzie mi zarzucał okrutnego traktowania :)

Edytowane przez Outsider

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech, widzę, że nie rozumiesz tego co jest tłumaczone. Widzisz - są zwierzęta, które lubią żyć w stadzie, a są też takie, które nie tolerują innych osobników - np. puchacze, tygrysy i chomiki. Nikt z nas nie mówi, żeby zostawić chomika samego sobie. Tylko dać mu jak najwięcej tego co dobre, a zlikwidować wszelki stres i zagrożenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak plujecie, że samotniki i w ogóle, że nie potrzebują człowieka.

Jak to nie potrzebują człowieka? Gdzie niby ktoś tak napisał?

A że są samotnikami to prawda. Lepiej mówić że dobrze robią trzymając po 5 chomików w jednej klatce? A co tam niech się pozagryzają. :unsure:

Edytowane przez Monikax0x

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dajcie spokój z tymi danymi wytycznymi kiedy można się bawić z chomikiem a kiedy nie... Moje wyłaziły w dzień i chciały się bawić a w nocy grzecznie spały-było tylko słychać jak chrupią karmę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Outsider - wykresy podałam po to, aby pokazać, że nawet jeżeli chomiki się nie gryzą, to wcale nie są szczęśliwe w stadzie.

A jeśli chodzi o ich tryb życia - są zwierzętami nocnym, co nie oznacza, że nie budzą się w dzień. Jednak z pewnością więcej korzyści będą czerpać z zabawy o późniejszej porze.

Edytowane przez Venus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba jestem forumowym chomikiem :D

chyba forumowym narzekaczem.

Twoje posty nic nie wnoszą do tematu, a tylko powodują niepotrzebne napięcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo co mam pisać mądrego jak dzieci wiedzą lepiej i mnie zakrzyczą na śmierć ;) Jak jest taka opcja to dodaj mnie do listy ignorowanych-problem zniknie z Twoimi spięciami-ja osobiście się nie spinam chyba że.. w WC B:)

Kocham_Milutke_xD

To prawda.. A wszystko zależy od wielkości klatki, urządzenia jej, dostępności karmy, wody oraz opieki.. U mnie nigdy chomiki się pogryzły mimo 3 na raz w akwarium o wielkości wanny. Każdy miał swój kąt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdyby nie to że się widzieliśmy pomyślał bym że to drugie wcielenie Polly, oczywiście bez urazy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spoko :D Domyślam się, że Polly to młodziuchna dzieweczka- prawisz mi więc komplementy :P Co do zachowania to nie wiem kim ona jest ale zapewniam Cię, że nie możemy być podobne bo mam inne intencje niż trollowanie w stylu małolat.. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kocham_Milutke_xD

To prawda.. A wszystko zależy od wielkości klatki, urządzenia jej, dostępności karmy, wody oraz opieki.. U mnie nigdy chomiki się pogryzły mimo 3 na raz w akwarium o wielkości wanny. Każdy miał swój kąt.

Ja poprawiłam wypowiedź poprzedniczki.. bo nie zgadzam się z tym że chomikowi może nie przeszkadzać obecność drugiego chomika - może go jedynie tolerować - inaczej mówiąc - ZNOSIĆ.

Nie popieram trzymania chomików razem, bezsensem dla mnie jest 3manie chomików razem dla własnej satysfakcji [?]

Jeżeli już ktoś mówi - mogą mieszkać razem.. to powinien przy tym podać wszystkie inne niezbędne konkrety jak - klatka 100x100cm aby chomiki się nie spotykały, dwa kołowrotki, dwie miski, dwa poidełka i tak dalej..

A wiadomo że dzieciuch pomyśli - aaa.. chomik te się kochają, wcisnę je do klatki 30x20 i będzie fajnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiadomo zdarzają się chomiki które TOLERUJĄ towarzystwo innego chomika.

O to chodziło, tylko źle się wyraziłam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście odbierałam chomiki z interwencji gdzie dzieci potrafiły trzymać chomiki w pojemniku spożywczym-takim do mrożonek, sałatek itd.. Jeden chomik pół biedy, że tak powiem.. ale dwa chomiki różnych gatunków to masakra. Rodzice dzieci powinni wałkować przez rok wszystko o potencjalnym domowniku. To wina rodziców, że są bez wiedzy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wszystko przez stereotyp chomika jako zwierzęcia bezproblemowego i w ogóle mało wymagającego.

No ale jak tak nie pomyśleć, jeśli w sprzedaży popularne są małe klatki-zabawki, plastikowe kule (bo przecież na normalny wybieg szkoda czasu!) i najtańsze karmy pełne kolorowych chrupek.

Bardzo fajne te wykresy z poprzedniej strony. Można je dać na pierwszą stronę tematu, żeby każdy zobaczył (oczko do podrik ;)).

Edytowane przez Sheltii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mało bezproblemowe zwierzaki w domu to pająki, mrówki, mole itd.. :D Potrafią o siebie zadbać w dużej mierze :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mało bezproblemowe zwierzaki w domu to pająki, mrówki, mole itd.. :D Potrafią o siebie zadbać w dużej mierze :lol:

To są bardzo problemowe zwierzaki. Mi mole sprawają duże problemy bo ciągle natrętnie do mnie wracają...

Shell - dodam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ze sklepu zoologicznego naniosłam mole to mi zjadły pół kuchni.. I tak apel do Was żebyście nie kupowali na wagę żadnej karmy bo to nieszczęście samo w sobie.. Ni to pożywne zresztą bo zwietrzałe ni ogólnie dobre

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo co mam pisać mądrego jak dzieci wiedzą lepiej i mnie zakrzyczą na śmierć ;) Jak jest taka opcja to dodaj mnie do listy ignorowanych-problem zniknie z Twoimi spięciami-ja osobiście się nie spinam chyba że.. w WC B:)

Kocham_Milutke_xD

NO tutaj musze grubo zaprotestowac. Co ma wiek do ilosci informacji?????Ja sama jestem od co poniektorych na tym forum 2 razy starsza i wcale mi to nie przeszkadza w proszeniu o porade i wykorzystywaniu zdobytych informacji.Tutejsze "dzieci" wiedza o wiele wiecej na temat chomikow niz niejeden dorosly.Wiec bardzo prosze tutaj sie wiekiem nie sugerowac <_<

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta