Skocz do zawartości
podrik

UWAGA na stadne trzymanie chomików! (drastyczne zdjęcia!)

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo... Biedne chomiki. Mój kolega trzyma razem dwie samice i jedyne co to potrafią z godzinę walczyć o żarcie, nie gryzą się - tylko sobie wyrywają, ma szczęście, ale za którymś razem jeden będzie bardziej głodny i może zrobić krzywdę drugiemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego jestem totalną przeciwniczką trzymania chomików razem. Ich natura się nie zmieni - zawsze będą terytorialne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej większość którym zależy na dobru chomików są przeciwni trzymaniu ich razem.

Ja również.

Szkoda że do nie których ludzi nie idzie dotrzeć <_<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcia tragiczne. Niestety nie wszyscy najpierw czytaja na temat zwierzęcia jakie chcą posiadać lecz kupują bez zastanowienia. A potem taka tragedia. :angry:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Hammie

Smutne , ludzie myślą ,że skoro my lubimy towarzystwo to oni też. Gdy byłam mała trzymałam trochę razem chomiki dżungarskie, byłam głupia. Ale później je rozdzieliłam, chwała bogu. Miały razem dzieci ale udało im się znaleźć szczęśliwy dom. Mniejsza o to : co do zdjęć to nie jestem zszokowana,ale jednak jest przerażenie-widząc te małe bezbronne istoty jako ofiary drugiego bezbronnego chomika . Nie dziwie się chomikom , one są takie z natury,ale człowiekowi , że wypomina się to tyle razy a on dalej swoje i nawet nie zauważa jak dochodzi do takich 'bójek' pomiędzy dwoma maluszkami .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej denerwują mnie ludzie do, których nic nie przemawia. Rozsyłam linki, tłumaczę, a oni nada swoje <_<. Teraz tylko myślę co będę przeżywać te biedne chomiki u takiego tępaka.

http://zapytaj.onet.pl/Category/010,005/2,16241762,Powiecie_mi_wszystko_o_chomikach_roborowskiego.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze jakieś pół roku temu chciałam mieć parkę chomików, ale teraz wszystko bym zrobiła aby nie mieć ich w jednej klatce.

Ps.zdjęcia straszne, i zdecydowanie przemówiły mi do rozsądku (już jakieś2 miesiące temu).

EDIT...

Zobaczcie: http://zapytaj.onet.pl/Category/010,005/2,16242507,Czy_to_normalne.html

Edytowane przez Kajka357159

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Hammie

Tak samo jak blogi;

które piszą ,że Roborowskiego można trzymać razem.

One może zaczną się dopiero później gryźć <-ale zaczną !

Albo ostatnio na jednym z blogów widziałam ;

Że są wyjątki-niektóre chomiki można trzymać razem.I sobie ludzie myślą,

że trafią na ten wyjątek który nie istnieje.

Podsumowanie: Każdy chomik,prędzej czy później zacznie się gryźć-nawet jeżeli wszyscy mówią , że są z jednego miotu itp. <_<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzyba by założyć temat z linkami do zapytaj.com by kilka osób mogło się wypowiedziec na dany temat. Im więcej osób zaneguje trzymanie chomików stadnie tym większe prwdopdobieństwo że właściciel tego zaprzestanie! :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznaję, kilka miesięcy temu też chciałam mieć taką słodką chomiczą rodzinę, ale na szczęście zanim kupiłam chomika zadałam pytanie na zapytaj i myślący ludzie mi to odradzili.

zdjęcia są okropne. cieszę się, że mojej szarlotce nie zrobiłam czegoś takiego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak to jest , głupota ludzka. Każdy myśli ''E, to kupimy 2 chomiki żeby jednemu nie było smutno że żyje sam'' A nie poczytają że chomiki to typy samotniczych gryzoni ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ w zoologu nie mają pojęcia o zwierzętach - a taniej im wyjdzie wyrzucić zagryzionego chomika i wziąć nowego na jego miejsce niż zrobić każdemu osobne akwarium.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze młode chomiki dopóki nie osiągną dojrzałości płciowej nie mają zachowań terytorialnych. Oznacza to, że młode chomiki nie będą znaczyły klatki ani się gryzły. Wraz z dojrzewaniem zaczyna się ustalać w klatce hierarchia - silniejszy osobnik zdominuje słabsze. Jeśli reszta się podporządkuje - prawdopodobnie nie będzie bójek. Natomiast, jeśli słabsze osobniki nie będą zadowolone z wyznaczonej im pozycji, będą chciały same objąć przewodnictwo, a "władzę" zdobywa się siłą. Dorosłe chomiki są zdeklarowanymi samotnikami, inny osobnik pojawiający się na ich terenie będzie uznany za wroga, a jako taki, zostanie zwalczony.

Po drugie, tak jak już zostało powiedziane, chomiki trzyma się razem, bo tak jest taniej sklepom, a dopóki chomiki są młode, właściwie nie ma przeciwwskazań. Starsze stadka albo ustalają wewnętrzną hierarchię, albo pogryzione osobniki sklepy usuwają, bo tak jest taniej.

• Upvote 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dodajmy także że chomiki przebywają tam przeważnie góra tydzień i na ich miejsce pojawiają się kolejne młode osobniki więc w większości przypadków nawet nie zdąży dość do walk, a nawet jeśli to tak jak powiedziała kaskas osobniki z pogryzieniami są usuwane, dlatego przychodząc do zoologa i widząc słodko śpiącą gromadkę chomiczków wielu ludzi myśli, że "wezmę dwa, będzie im ze sobą raźniej" a w efekcie robi im jeszcze większą krzywdę. po prostu większość to laicy, dziesięcioletnie dzieci które nie znając się na chomikach, idą do sklepu kupić jednego "bo jest taki śliczny". w efekcie jeszcze pan/pani z zoologa (aby podnieść sprzedaż) powie że dobrze by było wziąć dwa aby jednemu nie było smutno... i w ten sposób (w większości przez niewiedzę i chęć zysku, co jest już chore)cierpią zwierzęta <_<

co mnie jeszcze śmieszy (choć nie wiem już czy mam płakać czy się śmiać)ludzie chcą trzymać zwierzęta typowo samotnicze w parach z zwierzęta silnie stadne w pojedynkę to już jest szczyr chamstwa i głupoty po prostu :mad:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja wam powiem że po części nie macie racji.Pozwólcie że wam coś opowiem.Otóż było to parę lat temu kiedy to kupiłem dwa chomiczki z jednego miotu,samca i samiczkę(Pomyślałem że będzie im raźniej bo nie zawsze mogłem się z nimi bawić).Byłem jeszcze mniejszy i niezbyt wiedziałem że nie wolno no ale dobrze.Otóż miałem te chomiki i do końca chomiczego życia żyły w całkowitej zgodzie.Oczywiście,były tam jakieś małe sprzeczki ale nie gryzły się.Najwyżej jedna weszła drugiej na plecki i zeskoczyła.Żyły tak całe życie i naprawdę chomiki też mogą żyć w zgodzie.Może mi nie uwierzycie ale to prawda.Oczywiście nie jestem za tym żeby trzymało się chomiki razem ale one potrafią żyć w zgodzie.

Edytowane przez czesik2007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

czesik2007 my Ci wierzymy i wcale nie zaprzeczamy - jednak należysz do tego znikomego procentu ludzi którym "się udało" zaobserwować życie w zgodzie.

Ja osobiście wolę nie ryzykować :)

Kiedyś u mnie rodzice kupili dwa chomiki syryjskie.. braci.. jeden pożarł drugiego po czym po kilku dniach sam zdechł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samaca i samiczkę? Nie miałeś młodych?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauważyłam, że na wielu forach dla nastolatków, niektórzy nie mają żadnej wiedzy, np. na "Zapytaj", pytanie brzmiało:

"Co kupić na urodziny mojej chomiczce", co drugi post, dokup towarzysza, to dokup samice do samce, będzie fajnie i takie teksty. Oczywiście, pisałam im, potem, że chomiki to samotniki, ale co można takim dzieciom do głowy wbić? Nic... one się najlepiej znają i koniec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta