Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no na pewno większe niż dżungarki :P tak na wielkość dłoni ?

no to faktycznie :) ale nadal boi się nas, próbuje go dotknąć to kładzie się na plecy i łapki do góry, mam nadzieje że uda nam się go oswoić

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co to za stworzenie? Chomik jest koleżanki, upiera się że jest to dżungarski, ale dawno temu miałam roborki i ta piaskowa, ciemna pod spodem sierść nie daje mi spokoju. Była nawet z nim u weterynarza i mówił że to dżungarski, ale mi ewidentnie wygląda na roborka.

20163fc011934cf8med.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej.

Wczoraj wzięłam od kuzynów chomika. Postanowili go oddać do sklepu po tym, jak pogryzł jednego z nich do krwi.

Postanowiłam, że spróbuję się nim zająć, bo u mnie będzie miał lepsze warunki niż tam. 

Chciałabym się dowiedzieć, co to za gatunek. Chomik, jak podejrzewam jest z zoologicznego. Nie mogę wstawiać zdjęć na telefonie, zresztą, jest taki szybki, że nawet bym nie dała rady. Spróbuję więc go opisać:

Ma ok 9/10 cm, jest samcem. Wyglądem przypomina nieco mysz. Brzuch ma biały, sierść ciemnoszarą, z pręgą, której prawie w ogóle nie widać — trzeba się nieźle przyjrzeć. Zobaczyłam ją dopiero, jak spał i się nie ruszał. Nie ma okrągłych oczu, raczej takie owalne i blisko siebie. 

Jeśli chodzi o charakter i zachowanie, cały czas biega, kręci się w kołowrotku, jednym słowem: ma ADHD. Nie wydaje żadnego dźwięku, kiedy chciałam podać mu coś z ręki, ugryzł mnie do krwi.

Mam nadzieję, że ten opis wystarczy. Wie ktoś, co to za gatunek?

Edytowane przez CocoSyrianHamster

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To może być dżungarek.
Sprubój zrobić zdjęcie, będzie łatwiej określić, to nie takie trudne;)
Daj mu jakiegoś smakołyka. To jedyny sposób na zrobienie dobrego i nierozmazanego zdjęcia xD

Sprawdź też wymiary klatki, za mała klatka odbija się na zachowaniu chomcia.

Co do gryzienia... Daj maluszkowi 2-3 dni na przyzwyczajenie się do nowego miejsca i twojego głosu, jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie na jedzenie z ręki.
Futrzaczek Cię nie zna, boi się, więc gryzie przy próbie dotyku. Pewnie też byś się bała i gryzła, jak by jakis wielki dinozaur wywiózł Cię w dziwne miejsce i dawał jedzonko na ręce, czy próbował tarmosić futerko ;) Kuzynów pewnie pogryzł bo chcieli od razu brać go na ręce itp.
Poszperaj troszkę za informacjami o oswajaniu maluszka - jest tego pełno na portalu, daje świetny start dla początkującego chomikomaniaka :D

Jeśli chodzi o aktywność - ADHD i szalone zabawy przyprawiające właścicieli o skręt żołądka/atak serca, są u chomika bardzo pozytywną cechą :)
Chomcio bez ADHD by mnie zmartwił. 
Co do dźwięków, chomiczki są ciche, ale zawsze słychać jak sobie tuptają, kopią czy coś gryzą.
Czasami słychać dźwięki przypominające ni to zgrzytanie ząbkami, ni to coś typu rechot - mój zaczął tak "gadać" po jakimś tygodniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta