Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzungarki maja inne pyszczki i nie sa czarne nigdy :)

to chyba syryjek :)

Wiecie może jakie maksymalne rozmiary może osiągać chomik syryjski bo chomik mojej sąsiadki jest strasznie duży i jestem ciekawa czy to w ogóle chomik...=) (czasem lepiej zapytać ekspertów)

to moze byc europejski, jest podobny do syryjka ale baardzo duzy :)
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiem że to głupie, ale nie wiem jakiego gatunku jest mój chomik. Zamieszczam zdjęcia, gdyby ktoś wiedział, byłabym wdzięczna :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest chomik gatunku SYRYJSKI. Jeżeli go bierzesz na ręce i jest mniej więcej długości Twojej ręki, lub nawet większy, to jest chomik syryjski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Syryjski, krótkowłosy. Przeciętnie żyją od dwóch, do trzech lat, chociaż zdarzają się wyjątki (4-5).

Krótkowłose: Jest to normalne futro dzikiego chomika syryjskiego, jest ono krótkie i gęste na całym ciele.

Futro krótkowłose jest oryginalnym futrem dzikiego chomika syryjskiego. Jest ono krótkie i gęste na całej długości ciała (czasami chomiki te mogą mieć kilka dłuższych włosów, ale to jest normalne).

(z portalu http://e-chomik.pl)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to niewątpliwie bardzo dorodny chomik syryjski mutacji Czarnej lub Czekoladowej - po tych zdjęciach trudno stwierdzić, bo sa niewyraźne i nie widac dokłądnie barwy, ale chyba Czarny (org. nazwa "Black")

Black jak Łapa? //Olka Z Głupawką// Ciii Oluś, bo zdradzisz nasze zboczenia xD// Batoniś// I nas kościół zlinczuje? xD//Olka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to niewątpliwie bardzo dorodny chomik syryjski mutacji Czarnej lub Czekoladowej - po tych zdjęciach trudno stwierdzić, bo sa niewyraźne i nie widac dokłądnie barwy, ale chyba Czarny (org. nazwa "Black")

Black jak Łapa? //Olka Z Głupawką// Ciii Oluś, bo zdradzisz nasze zboczenia xD// Batoniś// I nas kościół zlinczuje? xD//Olka

tak, jest czarny. Sory za jakość zdjęć, robiłam je komórką :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Seriooo, naprawde? Anielu jaka ty spostrzegawcza, nie wiem czy wiesz, że chomiki chińskie też są mutacji czarnej! I po tym, ze chomik jest czarny to stwirdzić nie możesz :| Poza tym, że to syryjek było napisane już w 1 poscie, a teraz rozwodzimy się nad mutacja, a nie gatunkiem...

allogarfield no to sokoro jest czarny to jest to niewątpliwie mutacja Black xD Jak będzie starszy to może zmienić kolor na czekoladke :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

super. Chyba będzie fajnie wyglądać :)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 21:40 ]

poprawiłam jakość zdjęć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

kiedy rok temu poszedłem kupic chomika były dwie rasy Syryjskie i Dżungarskie jedne były małe a drugie był o wiele większe od tamtych,kupiłem i byłem przekonany że to dżungar...

Pewnego dnia oglądałem foty i był na nich chomik bardzo podobny do mojego ale on był syryjski!!

więc zacząłem patrzec na zdjęcia dzungarków ale one były o wiele mniejsze od mojego chomika ...

więc sam nie wiem jakiej rasy jest mój chomik??

ma długie jasne kremowo-brązowe włosy, jest doś duży...

no więc jakiej rasy jest mój chomik Dżungarski czy Syryjski??

PROSZE O ODPOWIEDZI!! :dont: :yawn:

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

usunąłem zbędne wykrzykniki... i znaki zapytania...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm... kremowo-brązowy? To dżungarski odpada... Jakiej mniej więcej jest wielkosci/ to może być Campcella, syrysjki lub chiński, ale trudno powiedziec bez zdjęcia...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisał, że ma dlugie wlosy, a dlugie wlosy mają tylko syryjki, wiec arczej sytryjek :P Najlepiej jakbyś dał fotkę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chomik dżungarski na pewno nie ma długich włosów i nie ma kremowego koloru. Jeśli jest do wyboru syryjski i dżungarski, to twój na pewno jest syryjskim. Podaj ile ma cm i najlepiej dołącz zdjęcie, wtedy rozpoznam na 100%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta