Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm weterynarz też nie zawsze musi się znać na małych zwierzętach, a tym bardziej na rozpooznawaniu płci. Twój chomik to syryjski więc rozróżnienie płci to banał, co innego z chomikiem karłowatym a co dopiero z chomikiem Roborovskiego który jest o połowę mniejszy od syryjskiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tabi a pozatym to troche glupie isc do weterynarza i "Prosze pana jakiej płci jest moj chomik ...aha dziękuje dowidzenia" :|

No własnie zgadzam sie z Pandą. U syryjskiego chomika wszytko widać jak na dłoni ...wiec to nie rpoblem stwierdzic czy samiec czy samica.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka

A przy zakupie Wam nikt nie mówił? Mi sie zdaje, że w zoologu, przy zakupie chomika, obojętnie jakiego, powinni powiedzieć...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi nie powiedzieli bo nawet nie spawdzali bo nawet nie mogli go do pudełka złapać! :D samam musiałam bo babka w reke nie umiała go wziąść bo gryzł i uciekał a do pudełka też nie chciał wejść. Wiec ja wszytko musiałam zrobić sama ...:|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pamiętam, że gdy miałąm 13 lat szłam do sklepu kupic sobie chomiczka syryjskiego -samca i musiałm sama sprawdzić który to (chomiczki były bardzo młode ok. 4 tygodni) i jeszcze uświadomośc sprzedawcę jak się rozpoznaje płeć Babka była wtedy w takim szoku, że wolała iśc poukładać coś na ladzie niż stać koło mnie, tylko grzecznie podziękowała za wytłumaczenie Niezłe to było :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe, a mi tez nigdy nie mowili jak kupywalem chomika, mowl mi sprzedawca ze to mze samiecl albo ze nie wie.

A ja mam angorka, i on nie ma takiego duzego tylka jak syryjki :P

Ale fakt, latwo bylo rozpoznać, moja siostra ma mndzurka,i wet umial odróznić dobrze plec u kazdego choma :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka

Jakiś słabych macie tych zoologów. Ale sie zgodzę, bo to właściwie zależy od rasy i wielkości choma.

Mój zoolog od razu powiedział z dumą, że to chłopczyk! Nio, ale ja to mam syryjka, więc wiecie... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a ja mam dobrego zoologa, i nawet nie place za wizyte, jest looz.

Z każda rasa z adym moim chomem jak bylem to rozponal plec :good:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie chodze rozpoznawac płci bo w sumie mało mnie to interesuje :) NIe wazne czy samiec czya samica tylko zeby był zdrowy ! No chyba,że kupowała bym 2 chomiczki to wstedy wolałabym miec 100% pewnosc ze jest to samiec i samiec lub samica i samica bo jakoś nie chcę żeby bociam mnie odwiedził :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dwa chomiki najlepszy będzie kołowrotek zamknięty z jednej strony i pełny. Ale najlepiej dwa kołowrotki, bo często chomiki się "kłócą" jak jedne chce biec w jedną stronę drugi w drugą, w rezultacie jeden nie biegnie, alo zostanie przewalony i takie tam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No własnie i tego się boję :( ,że jeszcze jakiemuś chomikowi coś się stanie... :( No i boje sie tego ,że jak kupie tego roboka drugiego to ten drugi go nie zaakceptuje a wtedy co z nim zrobie? Moi rodzice nie zgodzą się na 3cią klatkę... :(

A ja nie chcę zeby sie gryzły bo mi szkoda bedzie i jednego i drugiego.

No i bobka mi szkoda bo wydaje mi sie ze powinien miec kolege bo czasem kiedy ja nie mam czasu sie nim zajac to siedzi taki.. biedny :-((

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tekst z artykułu na vortalu: http://artykuly.e-chomik.pl/odrozniamy-plec-chomikow/

W pewny sposób można ocenić płeć po osiągnięciu przez zwierzęta dojrzałości. Zależnie od gatunku jest to okres od 6 tyg. do 2,5 miesiąca życia. Różnice są wyraźnie widoczne u zwierząt dorosłych.

1. Samce posiadają wyraźnie widoczną, zaokrągloną mosznę, mieszczącą 2 jądra.

2. Dystans oddzielający otwór odbytu i ujścia układów moczowego i płciowego jest większy u samców niż u samic.

3. U samic na podbrzuszu znajduje się 6-7 par wyraźnie widocznych sutków i gruczołów mlekowych.

ROZRÓŻNIANIE PŁCI U CH. DŻUNGARSKICH i CH. ROBOROWSKIEGO:

(Po lewej stronie samiec, po prawej stronie samica)

Dołączona grafika

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA:

(znów samiec po lewej, samica po prawej)

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

ROZRÓŻNIANIE PŁCI U CH. SYRYJSKICH:

(Po lewej stronie samiec, po prawej stronie samica)

Dołączona grafika

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA:

(znów samiec po lewej, samica po prawej)

SAMIEC___________________________________SAMICA

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika__________________________________________

Uaktualniłam

-Allo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pewnie. Takie młode ciężko odróżnić, aczkolwiek doświadczony hodowca nie powinien mieć z tym problemu. Porponuję Ci, abyś znalazła osobę doświadczoną, która poszłaby z Tobą do zoologika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samiec ma tyłek bardziej podłużny, samica taki okrągły. Samiec ma, khem... wjeścia (??) rozmieszczone dalej od siebie, niż samica.

No i samiczki są zazwyczaj bardziej agresywne.

Cholera, trudno to wytłumaczyć xD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samiec dżungarka ma między odbytem a otworem płciowym kilka sterczących włosków - samica jest tam nieowłosiona. U samicy dżungarków można w bardzo dobrym świetle zaobserwować niebieskawe obramowanie wokół pochwy. Gruczoł zapachowy na brzuchu u samców dżungarka jest nieowłosiony i wydziela brunatną wydzielinę zabarwiając brzuch.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta