Skocz do zawartości
Marta

Mączniki, kiełże, świerszcze etc. - czyli białko zwierzęce.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dałam chomiczką mięsko drobiowe kawałe i nie chciały jesc dlaczego ??

teraz leży ten kawałe w miseczce zaraz im wyciągne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może poprostu nie miały na nie ochoty. Ja miałam wczoraj dać, lecz kiedy juz miałam jej wkładac do miseczki, to juz nic nie zostało =P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to jest tak samo jak z ludźmi...

Ja mam teraz drugie pokolenie swoich własnych chomików...

ich rodzice za mięsko albo np. twarożek lub też zółty serek dali by się zabić... a ich dzieci (czyli moje obecne chomiki) mięska nie rudzą, twarogu też, jak poczują zapach żółtego sera to "dają dyla" do domku.... ale za pasiokonika albo za żywego robaczka z jabłka - dałyby się zabić...

Musicie po prostu sprawdzić, co który chomik lubi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja koleżanka kupiła te larwy muszę powiedzieć że jej chomikom nie smakowały ale za to jej szczur za nimi przepada :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do robalow sie chyba nigdy nie przekonam ;| wystarczy ze je sobie powyobrazam ;> chcialam sie dowiedziec jeszcze jak z miesem, bo jeśli gotowane, to chyba nie powinno miec duzo soli? bo ludzie sola jak opetani... to samo z szynka, bo sol w nadmiarze bardzo szkodzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupiłam larwy 10 za 2 zł i zjadły :) wszystkie a jak bym chciała podac fasole to jaką ugotowaną czy nie i w jakich ilosciach ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

biały ser nie zwiera dużo białka.. 3-4%

podobnie mleko

sliwa mleko 2% zawiera okolo 3,4% bialka

natomiast ser bialy (twarog) od 17 do 20% - im chudszy tym wiecej :)

a nie lepiej dawac jogurty?

kefir?

maslanke?

itd...

robaki bede miec tylko wtedy, jak ktos z mojej rodziny pojdzie na wedkowanie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja osobiście nie daje, ale jak najbardziej można dawać. :) Nie wiem jak te robaki się nazywają, ale raz na jakiś czas (na miesiąc) dawać tego robaczka co się kupuje do łowienia ryb. :) Można też dawać chrabąszcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a z tego co ja w paru książkach wyczytałam i z paru "wartościowych" stron internetowych wiem, to tyle, że akurat dżungarkom niby jest potrzebny pokarm zwierzęcy do prawidłowego rozwoju. Ale to nie muszą być owady, to może być jogurt, mięso przegotowane czy ser. Ja osobiście swoim dżungarkom nigdy w życiu nie dałam żadnego robala, i całkiem nieźle im się powodziło mimo tego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też szukałem tego na liście i znalazłem, że można podawać, ale mam pytanie. Jeśli uważacie to za nabijanie postów to proszę mi dać i 10 ostrzeżeń. Korzystałem nawet znów z opcji szukaj

Oto wycinek z listy żywieniowej:

Chrząszcze, świeże, suszone

Ale nie wiem, czy świeże znaczy jeszcze żywe albo coś takiego i czy je jakoś wyparzać, bo to chyba może jakieś choroby przenosić. I ile tego podawać. I jak im to podawać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmmm... Chrabąszcz świeży to chyba taki od razu po złapaniu, chomiki na wolności same sobie radzą, więc nie widzę problemu żeby chomik nie umiał sam go uśmiercić, chrabąszcze zaraz po złapaniu są w stanie odrętwienia, wtedy może dać chomikowi? hoć może lepiej dla ostrożności samemu go uśmiercić.... Takich rzeczy jak owady nie wolno podawać często. Jak wszystko inne, z umiarem, to ma przecież chomiczka ucieszyć a nie spaść lub uśmiercić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmmm, wydaje mi się, że w naturalnym środowisku w przypadku Roborovskiego - chomiki jedzą robaki - czyli owady. Owady są bogate w błonnik - jednak jak podaje książka Agnieszki Zaś - nie należy podawać im robaków z byle kąd. Co się z tym wiąże nie podaje jakiego typu robaki może wcinać Roborek.

Nie wiem jak jest w przypadku Dżungarków - musiałbym postudiować troche literatury..

Co do chrząszczy - byle nie zaczeły 'chrząszczyć' w brzuszku chomika :P bo cykada potem w nocy może być nie do zniesienia hahaahahaahahahah :)) roftl roftl roftl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do chrząszczy - byle nie zaczeły 'chrząszczyć' w brzuszku chomika :P bo cykada potem w nocy może być nie do zniesienia hahaahahaahahahah :)) roftl roftl roftl

Bo padnę xD

A czy czasem chrabąszcz a chrzaszcz to nie co innego?

Nie no, mi się zdaje, ze mozna. Tylko jakoś "specjalnie podany" :D

chrabąszcz to gatunek chrząszcza :)

AAA...A to nie wiedziałam :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo padnę xD

A czy czasem chrabąszcz a chrzaszcz to nie co innego?

Nie no, mi się zdaje, ze mozna. Tylko jakoś "specjalnie podany" :D

- na tacy w galarecie najlepiej :D:D:D:D:D roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl :))

Tak na serio chomiki w naturalnym środowisku jedzą owady- tylko to zalezy od tego w jakim środowisku żyje- trzeba by się dowiedzieć jakie owady przebywają na ściółce w danym obszarze występowania gatunku chomików.

Ktoś tu jest dobry z biologi i geografii?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta