Skocz do zawartości
Marta

Mączniki, kiełże, świerszcze etc. - czyli białko zwierzęce.

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam na jakiejś stronie internetowej, że chomikowi oprócz produktów roślinnych, powinno się raz na jakiś czas dostarczyć także białka zwierzęcego, np. przez podanie larwy mączniaka.

Chciałam się zapytać czy ktoś z was kupuje te larwy chomikowi?

Ile one kosztują i jak się je podaje (żywe czy zdechłe)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podaje się żywe. Możesz kupić je w sklepie zoologicznym albo wędkarskim za około 10 zł.

Nie są konieczne, ale wskazane, jako źródło białka.

Acha, ich się raczej nie kupuje na jeden raz, tylko zakłada hodowlę, jeśli Cię to bardziej interesuje, to musisz poszukać w internecie, bo ja ich nie hoduję.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilkadziesiąt larw. Nie wiem dokładnie, bo ich nie hoduję. Bo to się raczej kupuje i zakłada hodowlę, a nie tak na 1 raz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popytam jutro w sklepie zoologicznym, za ile u mnie są. Nie pamietam dokładnie, jak to było z larwami, dlatego przytocze C pewien tekst z mojej książki:

"Ponieważ chomiki żyjące dziko od czasu do czasu zjadają drobne zwierzęta, to i naszym domowym ulubieńcom można podawać pokarm żywy. W taki pokarm zaopatrzymy się w sklepie zoologicnym: sa to świerszcze (polny, domowy), szarańcza, a przede wszystkim - mącznik młynarek. Chodzi zwłaszcza o larwy. Można je także hodować domowym sposobem na zapas.

Hodowanie larw mącznika:

Mączniki umieszczamy w dużym słoju po ogórkach, wypełnionym w jednej czwartej płatkami owsianymi. Słoik osłaniamy od góry kawałkiem rzadko tkanego płótna, dobrze przepuszczającego powietrze. Codziennie wkładamy do słoja jeden do dwóch umytych i osuszonych lisci sałaty - w celu zaopatrzenia w witaminy; im lepsze warunki pokarmowe zapewnimy mącznikom, tym większa będzie ich wartość odżywcza jako karmy dla anszego chomika. Aby zapobiec utworzeniu się pleśni, nalezy raz na tydzień czyścić słoik. Chomikowi można podawać do 10 sztuk mączników na tydzień - larw, poczwarek i świeżo wylęgłych chrząszczy. Świerszcze i szarańcze podajemy od czasu do czasu pojedynczo - najlepiej świeżo nabyte w sklepie zoologicznym"

Moim zdaniem lepiej jest kupować te larwy w sklepie zoologicznym, bo u nas w domu mogą sie za bardzo rozmnożyć no i trzeba jeszcze im czyścić raz na tydzień, ale to tylko moje zdanie

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A u mnie te larwy chyba za 1 zł są ;/ tak mi się wydaje bo kiedyś kupowałam ale muszę iść sprawdzić ;P bo nie chcę was kłamać xD No można podawać na pewno ale nie aż w jakiś gigantycznych ilościach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak mozna dać :D ale czy on nie ucieknie z miski, albo jak chomik nie bedzia chciał jego jeść, to tylko kasie się niepotrzebnie wyda ;/ no chyba że ktoś ma znajomego rybaka :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taką larwę najlepiej podawać chomikowi wprost do łapek pęsetą

Wielki Brat macarono wredoto - poprawka błędu ort... i KEBAB w twarz !! (spleśniały)

ha ha, dobre - oryginał był "pinceta" xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pewno są w sklepach wędkarskich.

A jeśli chodzi o cenę, to ja gdzieś tak przeczytałam, że koło 10 zł za kilkadziesiąt sztuk. Jeśli się pomyliłam, to przepraszam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie wiem, u mnie w mieście sa dwa sklepy wędkarskie to powinny być...A co do tego jak podawać, tak jak już shashlyk powiedziała, należy je podawać pęsetą (nie wiem dokładnie jak to się nazywa). W książce były pokazane fotogarfie, jak sie podaje i jak ma wyglądać ten słoik z larwami.

pęseta Chomusiu :> - macaron

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pęsetą się pisze :P U mnie w zoologu są w takim wiaderku małym, ale zapomniałam spytać ile kosztują. Fuj to okropne jest... Raczej nie będę tego dawac chomikom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko bądźcie ostrożni, żeby się larwy mączniaka nie wydostały i nie zadomowiły w szafkach z produktami spożywczymi Waszych mam bo może być niezłe zamieszanie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasami można kupić je przez przypadek z kaszą albo z mąką... w sklepie spożywczym... rzadko ale jednak czasami może się tak zdarzyć ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej na sztuki nie... Bo ktoś pisał, że za 2 zł ma 500 larw. Czyli 1 kosztowałaby 0,4 gr :D . Nie opłacałoby się ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja miałam w mące ble ohyda

moja znajoma kupiła dla chomików i jej wszystkie pouciekały i miała nieprzyjemne doznania :/

poprawka błędu ort x2... - macaron

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim musicie pamiętać, że larwy mączniaka nie są podstawowym pożywieniem chomików... i kupowanie takiej dużej ilości nie ma sensu bo chomik wszystkiego nie zje... a z kolei nie wiem, czy jak za długo będziecie przechowywać te kupione larwy mączniaka to czy one wam czasem nie przeistoczą się w kolejne wcielenie ;>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta