Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla Chomików Dżungarskich

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mucha128

mucha128

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 11 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 15:09

rotfl Cześć!Mam 11 lat i chciałabym hodować chomiki dżungarskie, i chciałabym dowiedzieć się co potrzeba do hodowli.Mam już jednego chomika o imieniu Gizmo.Polecicie mi coś??
  • 0
Bo chomiki to nasza pasja!

#2 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 15:15

A możesz mi wytłumaczyć co oznacza napis ,,Hodowla: Tak, prowadzę!'' ? mając takie coś przy swoim opisie zdaje mi się, że znasz się na rozmnażaniu chomików...

PS. Szukajka nie gryzie. Polecam zajrzeć tu: http://forum.e-chomi...wforum.php?f=94

PS2. Sorry ale coś mnie bierze jak czytam takie coś...
  • 0

#3 OFFLINE   kaskas

kaskas

Z brzytwą na poziomki...

• Administratorzy
  • 6890 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 28 wrzesień 2009 - 18:08

Użytkownik mucha128 dostała już jedno ostrzeżenie za m.in. nie zastosowanie się do §8c Regulaminu forum brzmiącego następująco:

§ 8: Profil użytkownika: c) Opcja profilu "Hodowla: Tak prowadzę!" zarezerwowana jest dla członków Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Chomików Rasowych lub osób, które udokumentują swoją hodowlę.

Już raz zmieniałam jej opis, ale widocznie niektórzy myślą, że są sprytniejsi i zmieniają z powrotem swoje dane. W związku z tym Użytkownik mucha128 dostaje następne ostrzeżenie. A przypominam, że po trzecim jest ban.

A teraz odpowiedź na pytanie. Gorąco polecam i radzę poczekać jeszcze z pięć lat, a potem myśleć o hodowli. To naprawdę najrozsądniejsze wyjście.
  • 0

#4 OFFLINE   Martik

Martik

Przyjaciel chomików

• Czytelnicy
  • 444 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 18:27

Tym bardziej, że o ile się nie mylę Twój chomik obecnie przechodzi trudne chwile.
  • 0

#5 OFFLINE   Motusa

Motusa

ZBÓJNICKIE CHOMICZKI hodowla chomików z rodowodem Čkk nr 108

• Hodowle zagraniczne
  • 1937 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 10:30

Oj... Tamten chomik miał na imię Fiona. Aż mi skóra cierpnie. Mam złe przeczucia.
  • 0

bann3_zpsaaaefa10.jpg bannerckk1_zps854bccdf.gif

#6 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:28

to pytanie jest bardzo ogólne. a co do chomika to rzeczywiście dziwne. :/
  • 0

#7 OFFLINE   _Chomikusia_

_Chomikusia_

Z chomikami za pan brat

• Czytelnicy
  • 698 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 15:17

jeśli masz klatki, akcesoria, godne warunki to smialo mozesz rozmnazac. Aha jeszcze jedno, nie krytykujcie wieku. No moze 11 lat to malo. Znam osobiscie 14 latki tak zakrecone i tak nieopowiedzialne, ze nawet 1 chomika bym im nie dala. A znam 12 latki, ktore swietnie sie swoimi zajmuja. To kwestia indywidualna.
  • 0

#8 OFFLINE   Motusa

Motusa

ZBÓJNICKIE CHOMICZKI hodowla chomików z rodowodem Čkk nr 108

• Hodowle zagraniczne
  • 1937 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 16:34

Ja nic nie mam do wieku. Rozmnażanie nie jest dobrym pomysłem, ale osobiście przyczepiam się do odpowiedzialności tej konkretnej osoby. Nie chcę wszczynać awantur na forum, ani polowania czy linczu, ale jakbyś poczytała inne posty tej osoby to byś wiedziała czemu mam zastrzeżenia.
  • 0

bann3_zpsaaaefa10.jpg bannerckk1_zps854bccdf.gif

#9 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 18:13

a dokładniej: viewtopic.php?f=27&t=5600&hilit=chomik+na+betonie
  • 0

#10 OFFLINE   _Chomikusia_

_Chomikusia_

Z chomikami za pan brat

• Czytelnicy
  • 698 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 19:36

Wiem czytalam to juz. Akurat tej osobie bym tego odradzala, ale o tym wieku to tak ogolnie pisalam, bo np. ja rozmnazalam chomiki chociaz mam aktualnie 12 (za miesiac 13) lat. Jakos potrafilam zadbac o warunki, klatki itd. Wiec wiek nei gra roli, ale moim zdaniem ponizej 11/12 lat nie powinno sie, no bo w koncu to nadal dziecko. A co do tej osoby to yh. Ja bym tego kuzyna zywcam zabila jakby mi takie cos zrobil. A po pierwszym razie t by juz nie zyl rotfl Jednak stalo sie jak stalo. Ale wina ewidentna wlascicielki.
  • 0

#11 OFFLINE   mucha128

mucha128

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 11 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:37

Chomik żyje , i już mu się nic nie dzieje .. miał połamaną łapę .. ale już wyzdrowiał i wczoraj zaczął coś w końcu jeść :D I chodzi normalnie . A chciałabym rozmnażać chomiki , i chcę dokupić samiczkę.I mi chodzi oto jakie trzeba mieć do tego warunki. A wszyscy mi coś tu piszą że jestem nieodpowiedzialna ..
  • 0

#12 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 13:05

Z Twoich postów wynika, że jesteś.

No to zacznijmy tak...

1. Nam się zdaje, że Twój chomik nazywał się Fiona. A teraz Gizmo. O co biega?
2. Rozmnażanie to nie jest zabawa. Jesteś odpowiedzialna za maleńkie, bezbronne zwierzaki i o ich matkę. Czytałaś o rozmnażaniu? (pisze tam o Twoim pytaniu co do warunków)
3. Przeczytałaś mojego linka? Bo chyba nie. Floo pisze tam o chomikach rasowych.

Przemyśl to jeszcze. Pozwolę sobie przytoczyć jeden fragment:

,,Członkami Klubu mogą być:
1. Osoby zainteresowane amatorską hodowlą rasowych chomików oraz miłośnicy tych zwierząt i innych gryzoni.
2. Osoby pełnoletnie.
3. Osoby małoletnie za zgodą opiekuna prawnego.''

Masz taką osobę (mama, tata...) która by kontrolowała to wszystko? Czy chodzi ci o rozmnażanie domowe, bez żadnych papierów i rejestracji? Bo jeśli tak, to odradzam. Rozmnażanie nierasowych chomików to cierpienie dla tych w sklepach zoologicznych.
  • 0

#13 OFFLINE   mucha128

mucha128

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 11 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 14:56

Zmieniłam mu imie bo myslalam ze to chlopiec .. jak sie usuwa konto?
  • 0

#14 ONLINE   najka

najka

myślenie nie boli...

• Fundacja Ogony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2027 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 30 wrzesień 2009 - 16:29

Przez rok nie wiedziałaś, czy masz chłopczyka, czy dziewczynkę i chcesz się brać za rozmnażanie chomiczków? Nieodpowiedzialność to za małe słowo, ręce opadają. Dlaczego chcesz unieszczęśliwiać chomiczki? Wiesz, jaki los je może czekać? Masz gwarancję, że chomiczki, z których chcesz zrobić rodziców, nie będą spokrewnione? Wiesz, komu je oddasz, gdy dorosną? Kuzynowi- mordercy? Żeby zajmować się hodowlą jakichkolwiek zwierząt, trzeba mieć o nich wiedzę. Dużą! I sporo praktyki. Do tego przydałaby się choćby szkolna wiedza z biologii, nieco anatomii, fizjologii. Trzeba być odpowiedzialnym, umieć szybko reagować, mieć pod ręką dobrego weterynarza, który pomoże, gdyby coś było nie tak. Od razu, a nie za tydzień! Odpowiedzialna nie jesteś to raz, za młoda jesteś to dwa, nie potrafisz obronić jednego chomiczka to trzy, nie zapewnisz opieki większej gromadce to cztery, nie masz nawet podstawowej wiedzy o chomiczkach to pięć. Może mi w takim razie odpowiesz na pytanie: Dlaczego chcesz rozmnażać chomiczki? Mało ich na świecie? Bezdomnych? Źle traktowanych? Przeznaczonych ma obiad?
  • 0

#15 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 18:20

Może pomyślisz o tym w przyszłości, na razie się wstrzymaj. I poczytaj, chociaż to już mówiłam. Chcesz stąd odejść tylko dlatego że mówimy prawdę?
  • 0

#16 OFFLINE   Czyżyk

Czyżyk

Bywalec

• Czytelnicy
  • 114 postów

Napisano 02 październik 2009 - 15:12

Ech, właściwie nawet nie mam po co pisać, ale jednak napiszę. To jak mucha, usuwasz konto? Będziesz tak długo rejestrować się na różne fora, aż w końcu ktoś napisze ci, że jesteś odpowiedzialna, dobra i z pewnością zostaniesz genialnym hodowcą? Heh, powodzenia skarbie! Zakładam na 98%, że nie masz pojęcia o rozmnażaniu chomików, nie wiesz co zrobić z małymi ani jak opiekować się matką, a na pomysł hodowli wpadłaś po tym, jak na necie spotkałaś się ze zdjęciami ślicznych młodych. Tak? Kończę, bo już nie ma co gadać. Ty i tak zrobisz swoje. Pamiętaj tylko, usuwając konto najzwyczajniej w świecie przyznasz się do błędu, do tego, że nie potrafisz znieść słusznej krytyki bardziej doświadczonych od siebie i że źle opiekujesz się zwierzakiem. Zi end.
  • 0
Gdzie, no gdzie, gdzie jeszcze wbić sobie metal? : )

#17 OFFLINE   Sheltii

Sheltii

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 3889 postów

Napisano 04 październik 2009 - 07:48

Ugh, coś mi się zdaje, że to są początki nowej forumowej Sonicy...
  • 0

#18 OFFLINE   _Chomusia_

_Chomusia_

Integralna część forum

• Czytelnicy
  • 8223 postów
  • Miejscowość:Rawicz/Wrocław

Napisano 04 październik 2009 - 11:03

Raczej nie, bo mucha ma w planach odejście z forum :P

• 0
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0