Skocz do zawartości
_Chomikusia_

Chihuahua, świnka morska, królik i siedmiu mysich panów

Rekomendowane odpowiedzi

SPIS AKTYWNYCH HODOWLI MYSZY RASOWYCH (PMC)

I. WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

ARTISTIC

Aleksandra Apolinarska - Strzelin k. Wrocławia

yunato@gmail.com

www.artistic.boo.pl

HALMAUS

Monika Halicka - Wrocław

santis@wp.pl

www.halmaus.pl.tl

II. WOJ. LUBUSKIE

ELINO

Kamila Kołodziejska - Nowa Sól

elino4@wp.pl

www.elino.pl

III. WOJ. ŁÓDZKIE

NEZUMI

Faustyna Maciejewska - Łódź

liberinoctu@gmail.com

www.nezumi.kgb.pl

IV. WOJ. MAŁOPOLSKIE

CATS BUSTER

Monika Kowalska - Kraków

pyzakowalska@gmail.com

MYSTIC RODENTS

Barbara Zawalonka - Kraków

wilczyca00@gmail.com

www.mysticrodents.dbv.pl

V. WOJ. MAZOWIECKIE

BRATKOWISKO

Renata Komajda - Warszawa

renkom@gazeta.pl

FANABERIA

Ewa Geisler - Płock

ewag.23@wp.pl

www.fanaberia.yoyo.pl

MICENGARD

Katarzyna Danych - Warszawa

katarzyna.danych@wp.pl

www.micengard.szu.pl

MOUSE-POINT

Łukasz Ruszczyk - Legionowo

luc86_pmc@wp.pl

www.mouse-point.kgb.pl

MYSIADŁO

Ewa Glen - Warszawa

mysiadlo@wp.pl

www.mysiadlo.kgb.pl

OT-CO!

Paweł Boniecki - Warszawa

pawbon@wp.pl

WONDERLAND

Olga Szymak - Ciechanów

zaklinaczowiec@gmail.com

VI. WOJ. WIELKOPOLSKIE

FROM MOUSEHOUSE

Katarzyna Nowaczewska - Poznań

bullhouse@wp.pl

www.frommousehouse.pl.tl

Zawsze możliwa jest wysyłka pkp/pks.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uroczy jest ^_^ Słabość do ogonków.. :wub:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A u mnie przełom, bo zwierzaki się zaakceptowały, nie trzeba więc zamykać ich w osobnych pokojach, kota na pole wyrzucac gdy pies po domu biega i na odwrót. Może się nie kochają i zdarza się, że Borys pacnie łapą Szarika w nos, ale cóż... I tak sukces jest ;D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, Szarik je Chappi, ale tylko w niedziele. Moja mam pracuje w szkole i tam obiady gotują (ok. 350 dziennie). No i codziennie jest jakieś mięsko dla niego + do tego kasze i warzywka. Tak więc na sobotę jeszcze mięsko jest, a czasami już na niedziele braknie no to wtedy musi się zadowoli Chappi, ale on to bardzo lubi. Trujące to to na pewno nie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żyjemy ;)

No znaczy niestety nie wszyscy, kilka miesięcy temu pożegnaliśmy się z Kadisem :( [*]

Aktualnie poza chomikami są:

Szarik

m.JPG

m%252520%2525281%252529.JPG

Świnki

oraz nowy członek rodziny - Paputek, Papuziątko, Pisklaczek, Wrona, a oficjalnie Bounty.

Kupiona/y 25 listopada. Jest pierwszym ptaszkiem w moim domu, a nawet pierwszym w życiu któregokolwiek z członków mojej rodziny. Najpierw sprzeciw taty - nie, bo będziesz miała alergie, bo to śmieci, bo to śmierdzi, bo to się drze i inne znane wszystkim wymówki. Oczywiście na wstępie zastrzegł, że nie wolno mi "tego" z klatki wypuszczać itd., no ale jak jest to wszyscy wiemy, córeczka tatusia zawsze przekona ;D

Tak więc mały albo mała, bo tak na prawdę nie znam płci jest już z nami 2 tygodnie ponad i robimy wielkie postępy. Wypuszczam ją zawsze jak jestem w domu (nie koniecznie jak jestem w pokoju), więc lata ile chce, ponieważ sama wraca sobie do klatki i nie brudzi nic a nic (pfu pfu i odpukać) na pokoju. Niestety sama mi się dość trochę wybabrała, przyznam się bez bicia ze na szafie kurz się zebrał, za szafą również i za grzejnikiem.. A to maleństwo wszędzie wchodzi tak więc za niedługo będzie czarna cała ;p Prześwietnie tańcuje przy niektórych piosenkach tj. obraca się na żerdzi, albo tak gdzie akurat jest. Metody śpiewu ma dwie: przepiękne popiskiwanie miłe dla ucha i okropne skrzeczenie przez które idzie dostać szału, ale taka już zaleta papugi. To drugie najczęściej używa jak mnie nie ma w pokoju przez chwilę. Nie siada mi na rękę co prawda, ale za to jak trzymam gałązkę w ręce to na nią przyleci ;) Jak przychodzę do pokoju to ona zlatuje na niższą żerdź i głaskam ja po brzusiu, a ona się wtedy tak fajnie ociera o palec :D A to takie nad woskówką to brązowe - katar został wykluczony, ostatecznie to po prostu kolor jej piórek (ma takie plameczki na sobie gdzie indziej też, a woskówka czyściutka).

PB260356.JPG

PB260324.JPG

PC060864.JPG

PC060849.JPG

PC060852.JPG

PC060848.JPG

PC060843.JPG

PC060845.JPG

PC050803.JPG

PC050800.JPG

PC060862.JPG

PC060863.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Paputek niestety z nieznanych bliżej powodów odszedł za TM.

Tak więc pozostali Szarik i prosiaczki.

P2162113.JPG

P2162099.JPG

P2162086.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie było mnie już na forum parę ładnych lat, a zwierzyniec zmienił się w sumie w prawie całym składzie. W czerwcu 2014 roku odszedł Szarik, płaczu było co niemiara. Niestety jakoś w styczniu dopadł go nowotwór (narośl na łapce), po operacji było oki, po kilku miesiącach pojawiły się przerzuty na węzłach chłonnych, płucach... Miał 14 lat. Od dawna nie ma z nami również Lili (biało-ruda świnka). Paputek też jest za TM.

Najstarsza z całej ekipy jest Lola (tricolor świnka morska, babuleńka ma w tym roku 6 lat). Od lipca 2014 jest z nami królica Skyler. W czerwcu zeszłego roku kupiliśmy Uno - czarny podpalany chihuahua z hodowli History of Dogs Love (FCI). Od wczoraj mam również u siebie siedmiu mysich panów, którzy nie są już pierwszej młodości, wszyscy pochodzą z hodowli Mystic Rodents. Szczerbatek - shs lilac, Bambo - shs black, Mike - lhsa fawn, Zed - lhsa red, Olaf - sh white, Krzywołapek - shs colorpoint, Feniks - shs red, ale mogłam coś pomieszać :P

Czas na spam zdjęciowy :D

IMG_7427-1_HDR-1.jpg 
IMG_7439-1_HDR-1-2.jpg 
mms_img-19322014750.jpg 
Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg 
IMAG4689.jpg 
IMAG4725.jpg 
IMAG4732.jpg 
IMAG4919.jpg 
IMAG4950.jpg 
IMAG5088.jpg 
IMAG5094.jpg 
IMAG5123.jpg 
IMAG5126.jpg 
P8290009.JPG 
re.jpg 
unooooo.jpg 
IMAG5408.jpg 
IMAG5429.jpg 
IMAG5521.jpg 
IMAG5530.jpg 
P6060227.JPG 
P6060265.JPG 
P6060268.JPG 
P6060283.JPG 
P6060304.JPG 
P6060317.JPG 
P6060336.JPG 
1.jpg 
lezakowanie.JPG 
P6170307.JPG 
IMAG3995.JPG 
P6050017.JPG 
P6050037.JPG 
P6050045.JPG 
P6050051.JPG 
P6050101.JPG 
P6050113.JPG 
P6050115.JPG 
P6050119.JPG 
P6050125.JPG 
P6050132.JPG 
P6050139.JPG 
P6050152.JPG 
P6050154.JPG 
P6050161.JPG 
P6050165.JPG 
P6050025.JPG 
P6060175.JPG 
P6060182.JPG 
P6060184.JPG 
P6060191.JPG 
P6060194.JPG 
P6060198.JPG 
P6060199.JPG 
P6060221.JPG 
P6060282.JPG 
P6060340.JPG 
P6060342.JPG 
P6060344.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łaaaa, cześć Chomikusia! Powrót po latach, dosłownie :D

Zwierzyniec w nowym składzie, ale jak zwykle piękny, a najpiękniejsze myszory <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Krolinka najpiękniejsza. Cudne myszo-chłopaki. Oni tak razem bez zgrzytów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakochałam się... Nie pozbędziesz się mnie już z tego tematu :P Przypomniałaś mi moje stado chłopców (ja doczekałam się szóstki). Astrexy od p. Basi zawsze najpiękniejsze :D Psinka taki szkrabek malusi. Teraz to już regularnie zdjęcia musisz dodawać :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć :)
Jestem ciekaw czy dobrze im się chodzi po żwirku? :) Też mi ostatnio ktoś proponował ale czytałem że to jest niewygodne. Chłopaki są od Basi? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jaaaki psiak cudowny! Się rozumie, króliczek i myszki też niczego sobie, hehe  :P

Mnie zauroczyło zdjęcie, na którym ruda mysz jest obwąchiwana przez dwóch większych znajomych  :wub:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękujemy  :wub:

To co w swoim stadku lubię to fakt, że nawet gdybym ich wszystkich puściła na podłogę w jednym pokoju to się nie pozabijają (no z tymi maluchami sprawdzać nie będę :P ). Najtrudniej było z oswojeniem królika z psem. Kiedy przywiozłam szczeniaczka Skyler zwiała na parter do kuchni i nie miała zamiaru wracać, było to mało fajne z tego względu, że Sky kilka godzin dziennie sobie biega luzem, bez zamykania jakichkolwiek drzwi w domu. W końcu jednak oboje się przyzwyczaili i teraz we wszystkie słoneczne weekendowe poranki wylegują się wspólnie w oknie balkonowym  ^_^ świnka też jest z nimi dobrze zaznajomiona, czasami zamykam ją w klatce ze Syler i dostają jakieś większe jedzonko (sianko, micha warzyw)

Myślę, że na żwirek nie narzekają :P Przy mychach trociny to słaby pomysł, moje poprzednie kichały + trociny 10 razy bardziej śmierdzą. Tam gdzie śpią naznosili sobie chusteczek. Teraz zagorzali miłośnicy zwierząt mogą na mnie krzywo popatrzeć, ale mój komfort "obsługi" zwierząt jest równie ważny jak ich komfort :P Tzn karmienie, zabiegi pielęgnacyjne, a już przede wszystkim sprzątanie nie mogą być ani czasochłonne, specjalnie kosztowne(poza żywieniem :D ) czy też "zapachotwórcze". Staram się znaleźć złoty środek, tak, żeby zwierzaczkom było ok, a żeby mój pokój nie zamienił się w małą stajnię :P
Gdyby ktoś chciał podejrzeć jak to "na żywo" wygląda, relacja sprzed chwili:
https://www.youtube.com/watch?v=vMeKxelbLEQ

PS. Tak, super piosenek słucham, wiem  :P 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Biorąc pod uwagę, że zużywa go świnka, królik i myszolki - kupuję duże worki (cóż za rymy  :ph34r: ), 15 kg za 17 zł chyba, opałowy, od kilku lat mi się sprawdza idealnie. Nie pyli, chłonie bardzo dobrze, nie śmierdzi ani przed ani po zamoczeniu.
Taki:

http://www.oferteo.pl/images/portfolio/95230/orig/4686_lava_01.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta