Skocz do zawartości
La Klusek

Podstawowe owoce i warzywa

Rekomendowane odpowiedzi

bo ja ju sie pogubilam (chyba jakis taki ostatnio mam okres ze nic do mnie nie dociera i slabo kontaktuje)... zbliza sie sezon na rzodkiewki i mam chec podac chomisiowi twarozek z rzodkiewka ale nie chce zeby jakis gazow dostal (bo takie "zalety" ma rzodkiewka)...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzodkiewka powoduje u chomików wzdęcia, choć jak ja o tym jeszcze nie wiedziałam :{}: to dużo razy podawałam, a moje chomiki dożyły późnej starości ;)

Myślę, że TROSZKĘ od czasu do czasu nie powinno zaszkodzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moja poprzedniczka ma rację, rzodkiewka prowadzi do wzdęć. Może to dla chomika skończyć się źle, nawete zgonem. Więc nie radze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mysle tak jak alexis, mozna da cnie duzo i nic sie wtedy nie stanie :)

pare wzdęć po jednej rzodkiewe nic sie nie powinno stac :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To tak, jakbyśmy my (ludzie) zjedli kawałek muchomora sromotnikowego... "raz nie zawsze, raczej nie zaszkodzi" ...a właśnie zaszkodzi :bor: raz dasz rzodkiewkę i nic się nie stanie, drugi raz chomik zdechnie. po co narażać zdrowie naszego pupila. Nie lepiej dać mu jabłko, albo herbatnika?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dalej uważam, że mały kawalątek nie powinen zaszkodzić, ale i tak moje cudo (teraźniejsze) jeszcze nie kosztowało rzodkiewki. Tylko jabłka, marchewki itp. :-):

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

bo ktos tu cos pisal o rzodkiwece ze mozna, chyba w temacie o kielkach...dlatego w koncu juz sama ise pogubilam...tez uwazam ze powoduje wzdecia, ale postanowilam ise zapytac bo moze bym mu twarozek z rzodkiewka zrobila...ale nie zaryzykuje raczej.. zostane przy twarozku z ogorkiem albo pietruszka albo musli...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O! No, to mam nauczke... i wiem, z czego Hammond mial problemy....

Dzieki za informacje, ze rzodkiewki nie mozna- faktycznie- u mnie kilka problemow bylo po okresie "rzodkiewkowym".... na szczescie nie zjadly duzych ilosci, ale zawsze:(

Ale faktycznie- znalazlam opinie, ze mozna- wiec moze ktos napisze- czy chodzi tylko o kielki i rowniez o dojrzala rzodkiew.

A co z liscmi??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak się zastanawiam - wie ktoś może czy chomik może jeść cukinię???Taką surową? Bo ja ją np. bardzo lubię po ugotowaniu lub usmażeniu :):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja też daję malusi kawalindek rzodkiewki i jakos jeszcze zyje :D A już dużo razy dostawała :D Ale takie małe kawałki, bardzo malusie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie wiem czy w ogóle to mogą jeść. A jak się nie wie, to lepiej nie robić eksperymentów. :P

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od czasu do czasu podaję swoim dżungarkom kawalątek surowego miąższu cukini... jednak nie jest on ich przysmakiem, dużo chętniej jedzą miąższ i pestki ogórka...

Ale ostatnio podałem im surową pestkę cukini i okazało, że zjadły chętniej niż miąższ - na pewno cukinia nie zaszkodzi chomikom...

W książce zielarskiej nie znalazłem nic o cukini... czyli nie ma jakichś rewelacyjnych właściwości leczniczych...

Co innego dynia (ta pomarańczowa) np. wyczytałem, że surowe pestki dyni mają właściwości przeciwrobacze....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czemu tak rzadko? Czy melon źle wpływa na organizm? Przecież zawiera dużo wody....

ps. a tak w ogóle, widzę Misiek, że dołączyłeś do naszej gromady (sweet) użytkowników w moje urodzinki :) plusik!!! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Melon jest w mieszance Owoce Tropikalne Herbal Pets... suszony

Produkt jest na rynku od roku - reklamacji jeszcze nie było, poza tym moje dżungary spożywają 2-3 razy w tygodniu... po kawałeczku i mają się dobrze...

Słusznie zauważyliście, że melon zawiera witaminy i to naturalne :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta