Skocz do zawartości
polkasa

Co się dzieje z moim kochanym słodziakiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :).
Ostatnio mój kochany Chomiczek nie bierze smakołyków z mojej ręki tj. ser, słonecznik, marchewka. Woli latać po klatce(kołowrotek, kopanie itp.), ale nie ucieka przed moją ręką, daje się brać na ręce i głaskać(nie skrzeczy na mnie, nie robi kupek i nie wywraca się na plecy widząc moją rękę). Niestety smakołyków nie bierze :(. Kiedyś brał ich tyle że masakra. Taki objaw obojętności jest od momentu jak dałem mu kołowrotek, czy w mojej sytuacji mam się przejmować że mój słodziaczek "zdziczał", czy może jest to objaw całkowitego oswojenia? Proszę dajcie mi znać! Bo obawiam się że moje oswajanie diabli wzięli :(, a był już tak mega oswojony :(

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli wchodzi na rękę i daje sie głaskać to na pewno nie zdziczał :)
A smakołyki  warto zmieniać od czasu do czasu, nawet chomikowi niektóre rzeczy mogą się opatrzyć.
Osobiście mam spore zaopatrzenie - suszony groszek, porzeczka, liofilizowane jerzyny, maliny, żurawina, krakersy z owocowym farszem i do tego rotacja świerzynek: ogórek, pomidor, papryka, jabłko, gruszka, mleczyk z działeczki oraz raz w tygodniu świerze robaczki.
Na pewno łobuziak jest szczęśliwy, bo ma gdzie kopać i jest też kochane kółeczko ;)

Tak szczerze to mój słodziak odkąd ma duże lokum żadko wchodzi na rękę, czasem traktuje ją jak dodatkową rampę - wskakuje na nią i zeskakuje spowrotem do siebie, ale za to uwielbia być mizianym, doprasza się o pieszczoty. Opiera przednie łapki, tak jakby chciał wyjść. Jak otwieram szybke to się obraca i nastawia plecki czekając na głaskanie, lub ewentualnie włancza sobie tryb "ej Duża patrz co ja mam/robie!" i biega po wszystkich kątach, co chwile sprawdzając czy jestem i patrze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta