Skocz do zawartości
danielsan85

Klatka dla chomika Syryjskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przebyłem kawałek internetu i przyszedłem tutaj odnajdując jeden ze starych filmików na yt. Przybyłem z pytaniem o klatkę... Wczoraj po kilku miesięcznej batalii pewien znajomy dał mi klatkę dla chomika, którą mi obiecał, byłem bardzo podekscytowany, tym iż będę mieć wreszcie chomikeła (po prawie 19 latach), no i ja naoglądałem się wszelakich filmików na temat chomikełów Syryjskich i źle bym sie czuł, jakby ten chomikeł miał zamieszkać w tej klatce, bo jak można się domyśleć, jest malutka (szerokość - 35cm,, długość 23cm. i wysokość to jakieś 22cm.)... Czy mógłby mi ktoś polecić klatkę dla chomikeła Syryjskiego(bo w mojej by się kołowrotek, który jest polecany do tego chomikeła by się nie zmieścił :c), która by była supcio(: D)? No i taką, która doszczętnie nie wyczyści mojego portfela, czy tam konta w banku : D. Dodam jeszcze, że z tej klatki od znajomego mam domek, który jest ok i miseczki. Dodatkowo dziś nabyłem poidło, wapno oraz ściółkę(Czyli jeszcze czeka mnie kupno piasku, jedzenia, kołowrotka, oraz co najważniejsze to chomikeła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
32 minuty temu, Szybcior napisał:

Wapno wywal, poczytaj FAQ, link masz w stopce. 

Jest tam napisane "Wbrew staraniom marketingowców NIE PODAJEMY WAPNA I SOLI! " ale nie jest wyjaśnione czemu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To o akwarium i cyrkulacji to staaaary słaby mit. Cyrkulacja jest super, nie daj sią wrobić w bajki. Sama nie mam chomików już w niczym innym, jak w akwariach.
Przyda Ci się troszkę lektury widzę, są spore braki w wiedzy. Zaczynając od mitów właśnie, a kończąc na nieszczęsnym zoologu i kupnie chomika.
Zapraszam - porcja wiedzy na dziś :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja polecam akwarium lub terrarium z prostych przyczyn:
- brak przeciągów, które szkodzą maleństwu,
- cyrkulacja powietrza wcale nie jest zła, to mit, chomik czuje się bezpieczniej bez nagłych podmuchów
- brak niebezpiecznych sytuacji związanych z przeciskaniem się przez pręty, ucieczką lub wspinaczką po prętach
- łatwiej wyczyścić terra/akwa niż klatkę (czyszczenie prętów vs mycie szybek)
- czyściej w domu - ściółka, ani piasek, ani bobki nie leżą naokoło lokum naszego pupila (wyrzycanie boba za burtę, najlepiej tam gdzie trudno posprzątać to klasyka)
- można dać o niebo więcej ściółki do kopania
- walory estetyczne - klatka wygląda jak więzienie, akwa/terra są bardziej naturalne

Sól - w nadmiarze nawet nam szkodzi i najzdrowiej jest w ogóle nie solić jedzenia, jest to dla nas niezdrowy dodatek smakowy.
Wapń i witaminy - zdrowi, na codzień, do śniadania nie zagryzamy tabletek z wapnem czy garści witamin, bo mamy wszystko w jedzeniu - sórówki, mięso, owoce, tak samo jest z chomikiem - porządna karma, świerzynki i suszki a chomik będzie zdrowy i szczęśliwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Śląsku jest kilka domów tymczasowych, chcieć to móc.
A chomiki ode mnie podróżują po całej Polsce. Ostatni rekordzista w sumie 1500 km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam adopcję, towarzyszyłam przy niej mojej kuzynce, odwiedziła ją  pani, zapytała o kilka rzeczy, potem jej nowego członka rodziny przywieziono pod sam dom. Nie taki diabeł straszny jak się wydaje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta