Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

jakiś miesiąc temu zamieszkał ze mną chomik dżungarski. Samiczka, prawdopodobnie około 3 miesięcy. Jakiś czas temu zauważyłam niewielki strupek obok nosa. Zlekceważyłam to, uznając, że może się gdzieś skaleczyła. Obecnie chomik stracił odrobinę sierści z okolic nosa, nie więcej niż 1-2mm. Skóra wydaje się lekko zaczerwieniona. Przeszukując internet natknęłam się na nużycę, ale nie jestem pewna, czy to ta choroba, jako że skóra wypada jedynie z okolic nosa, nie zaobserwowałam tego w żadnym innym miejscu. Mam nadzieję, że tutaj uzyskam pomoc. W razie wątpliwości mogę spróbować zrobić zdjęcie, choć chomik jest dość ruchliwy i może nie być wyraźne.

Chomik "mieszka" sam, ale miał kontakt z innym chomikiem dżungarskim. Pierwsze objawy wystąpiły jednak przed tym. U drugiego chomika nie ma żadnych objawów. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim mieście nie ma dobrego weterynarza, który przyjmowałby tak małe zwierzęta, dlatego piszę tutaj. No nic, najwyżej poobserwuję go jeszcze i jak sytuacja się nie zmieni, to pojadę do weta gdzieś dalej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja kiedyś miałem świnkę morską i miałem podobne objawy -  strupki i okazało się, ze jest chora - miała grzyba czy jakoś tak i musiałem ją oddać( w sumie nie wiem gdzie, bo byłem dzieckiem, ale pewnie została uśpiona czy coś), bo brat i siostra się zarazili i dostać to coś, co potocznie zwano grzybem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdyby ktoś był ciekawy, jak sprawa się zakończyła - zadzwoniłam do weterynarza, który kazał obserwować chomiczka i jeśli zmiany będą się poszerzać, to przyjechać, żeby go dokładnie obejrzał. Po paru dniach obserwacji byłam przekonana, że sierść dalej wypada i planowałam wybrać się do weta końcem zeszłego tygodnia. Aż obudziłam się któregoś dnia i zobaczyłam, że sierść zaczyna odrastać! Teraz, po upływie paru dni, praktycznie nie widać, że sierść kiedykolwiek wypadała. :biggrin: Podsumowując: nie wiem co to było, ale przeszło samo.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta