Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dżungarek jest u mnie zaledwie 2 dnia, a już wchodzi mi na ręce, daje się głaskać i podnosić. Dlatego postanowiłem że zrobie mu kilka zdjęć. Na początek 2, bo miałem trochę mało czasu:

Lubi wchodzić na swój domek :)
uc?id=1OC6pPhx9MXgRaRpu8-EiicgslopPvHHI

Coś kombinuje przy poidełku
uc?id=1g4Ih1Gn8H9gPqNGhN0nGw7_lVofbqs6k

Na tą chwilę to wszystko, mam jeszcze Syryjczyka, ale jest jeszcze w trakcie oswajania ;)

@Edit1

Stwierdziłem że zdjęcia nie są tak dobre jak film, więc postanowiłem nakręcić film z Chomiczkiem w akcji, btw czytajcie opis filmiku :):

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodałem film z moim Chomiczkiem. Nazwałem go Tiktik bo reaguje jak się do niego tak "tika"(na video słychać), wtedy wychodzi z domku mi na powitanie :). Codziennie wieczorem wypuszczam go na kilka godzin na duży wybieg gdzie ma kołowrotek i inne atrakcje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Szybcior napisał:

Co to za pojemnik?

"Samla" w Castoramie mozna kupic, sa rozne wymiary. Wybieg tez mam zrobiony z Samli

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Samla to produkt z Ikei. Ten pojemnik wygląda na bardzo mały. Zresztą nie ma w Castoramie niczego wymiarowego i przezroczystego równocześnie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na filmiku widać, że wymiary lokum twojego chomiczka nie spełniają minimum bytowego, które w przypadku chomika dżungarskiego wynoszą 60cm na 40cm  w podstawie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Janina H. napisał:

Na filmiku widać, że wymiary lokum twojego chomiczka nie spełniają minimum bytowego, które w przypadku chomika dżungarskiego wynoszą 60cm na 40cm  w podstawie. 

Kurczę, dzięki za info, dobrze że tak szybko!! W takim razie, jutro wybiorę się do zoologicznego i kupię klatkę o takich wymiarach. Tą sobie zostawię na robienie jakiś uroczych zdjęć :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętaj, że chomiczki są najbardziej aktywne w nocy, wtedy to też mają najlepszą zabawę, zwłaszcza kiedy pogasimy wszystkie światła i ogólnie jest już w domu cicho. Niestety jest to czas kiedy siedzą w swojej klatce a nie na wybiegu, dlatego kołowrotek powinny mieć cały czas w swoim lokum. Maluchy muszą jakoś rozładować rozpierającą je energię.

Uważaj na wspaniałe panie z zoologicznych! Ciężko znaleść kompetentną pomoc, z reguły będą cię namawiać na plastikowe coś w wymiarach kieszonkowych.
Najlepiej poproś o katalog i na spokojnie wybierz. Pamiętaj przy wyborze, że dżungarek musi mieć odstępy między prętami nie większe niż 1cm, a kuweta klatki im głębsza tym lepiej.

Niektóre sklepy zoologiczne oferują "dozbrojenie" klatki, tj. zamawiasz jaka Ci się tylko podoba, jeśli odstępy między kratami są za duże to dodadzą estetyczną metalową siatkę zabezpieczającą przed ucieczką naszego pupilka.
W sumie masz wiele opcji jeśli chodzi o lokum: klatka, samla, terrarium, chomikarium własnej roboty. Grunt, żeby przynajmniej spełniać minimalne wymagania.

Obecne lokum, które zrobiłeś można zostawić jako lokal chwilowy na czas sprzątania :)
Uważaj też na poidełka - dziady potrafią się zablokować, zassać lub przeciekać niemiłosiernie.
Polecam miseczkę szklaną lub ceramiczną, łatwiej utrzymać je w czystości i wygodniej chomiczkowi z niej pić.

Plastikowy tunel... niedługo będzie pewnie za mały, ale spokojnie, bo wiesz...

Najlepszą zabawkę na świecie mamy wszyscy w toalecie! :D Rurka od papieru toaletowego jest bezkonkurencyjna ;)

Powodzenia w lokumowych łowach ;)
*My z Pączuszkiem jutro dostaniemy nowe terrarium 100x40x50, będziemy szaleć aż miło.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
17 minut temu, Squirrella napisał:

Pamiętaj, że chomiczki są najbardziej aktywne w nocy, wtedy to też mają najlepszą zabawę, zwłaszcza kiedy pogasimy wszystkie światła i ogólnie jest już w domu cicho. Niestety jest to czas kiedy siedzą w swojej klatce a nie na wybiegu, dlatego kołowrotek powinny mieć cały czas w swoim lokum. Maluchy muszą jakoś rozładować rozpierającą je energię.

Uważaj na wspaniałe panie z zoologicznych! Ciężko znaleść kompetentną pomoc, z reguły będą cię namawiać na plastikowe coś w wymiarach kieszonkowych.
Najlepiej poproś o katalog i na spokojnie wybierz. Pamiętaj przy wyborze, że dżungarek musi mieć odstępy między prętami nie większe niż 1cm, a kuweta klatki im głębsza tym lepiej.

Niektóre sklepy zoologiczne oferują "dozbrojenie" klatki, tj. zamawiasz jaka Ci się tylko podoba, jeśli odstępy między kratami są za duże to dodadzą estetyczną metalową siatkę zabezpieczającą przed ucieczką naszego pupilka.
W sumie masz wiele opcji jeśli chodzi o lokum: klatka, samla, terrarium, chomikarium własnej roboty. Grunt, żeby przynajmniej spełniać minimalne wymagania.

Obecne lokum, które zrobiłeś można zostawić jako lokal chwilowy na czas sprzątania :)
Uważaj też na poidełka - dziady potrafią się zablokować, zassać lub przeciekać niemiłosiernie.
Polecam miseczkę szklaną lub ceramiczną, łatwiej utrzymać je w czystości i wygodniej chomiczkowi z niej pić.

Plastikowy tunel... niedługo będzie pewnie za mały, ale spokojnie, bo wiesz...

Najlepszą zabawkę na świecie mamy wszyscy w toalecie! :D Rurka od papieru toaletowego jest bezkonkurencyjna ;)

Powodzenia w lokumowych łowach ;)
*My z Pączuszkiem jutro dostaniemy nowe terrarium 100x40x50, będziemy szaleć aż miło.

Dzięki za wszystkie cenne uwagi. Na bank się przydadzą :). Zrobię tak jak mówisz, czyli to co teraz mam zastosuje jako chwilowy posterunek podczas czyszczenia. Pozostaje już tylko wszystkim teraz życzyć mi pozytywnego szukania jutro :), na bank coś znajdę :)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 24.07.2018 o 13:52, Janina H. napisał:

I jak zakupy?

Udane. Kupiłem mu większe lokum(dobrych wymiarów 60x40), w dodatku kołowrotek(przed zakupem czytałem jaki najlepiej wybrać). Chomiczek teraz szaleje co nocy na tym kołowrotku jak opętany :D. Już powoli zbliża mu się 3 - 4 miesiąc życia(uznajmy 3). Zaobserwowałem też że powoli zaczyna zmieniać kolor sierści na bardziej "szary", czy to normalne?

Oto zdjęcie pokazujące jak się dobrze u mnie ma(wydaje mi się że wyszedł na nim bardzo słodko <3 ) :) :

uc?id=1r0WvTD86qIwxQyZmFk6ZLSknM9vpWCY1

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słodziak :)
Jak tam po zmianie maluch się miewa? Mój przez pierwszy tydzień za żadne skarby niechciał wyjść na wybieg xD

Kolorek futerka się naturalnie zmienia, latem jest ciemniejszy, a zimą jaśniejszy.
Czytałam o chomciach, które zaszalały z zimowymi metamorfozami i z czarnych kulek zmieniały się w białe śnieżki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Squirrella napisał:

Słodziak :)
Jak tam po zmianie maluch się miewa? Mój przez pierwszy tydzień za żadne skarby niechciał wyjść na wybieg xD

Kolorek futerka się naturalnie zmienia, latem jest ciemniejszy, a zimą jaśniejszy.
Czytałam o chomciach, które zaszalały z zimowymi metamorfozami i z czarnych kulek zmieniały się w białe śnieżki ;)

U mnie z wybiegiem nie było problemów, jednak zaobserwowałem że dzięki kołowrotku słodziak śpi więcej w dzień :). No i jakoś tak mniej chce wchodzić na moje ręce. Z początku trochę się wystraszyłem bo myślałem że mi zdziczał :(, no ale zaobserwowałem że nie ucieka od rąk i daje się głaskać ;), tak więc chyba jest  nadal oswojony :D, ba nawet nie "skrzeczy" jak palca bez przysmaku postawie w wejściu do jego domku, tylko czuje jak mnie dotyka łapkami i wącha hehe(tylko raz w swoim życiu tak zrobił na mój palec, i to było pierwszego dnia w nowym domu)

Edytowane przez polkasa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta