Skocz do zawartości
Kina

Jaką polecacie klatkę dla Syryjczyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będę miała mojego drugiego chomika syryjskiego, pierwszego (Franka) Trzymam w samli (78x56) Ale chce kupić i Frankowi i drugiemu chomikowi klatki, jakie polecacie? 

Wiem że na pewno minimalne wymiary to 60x40 cm, a kołowrotka to 20 cm to oczywiste, ale nadal zastanawiam się jakie najlepiej kupić klatki? Z jakich wy korzystacie i jakie Polecacie.

Edytowane przez Kina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Minimalna średnica kołowrotka, dla syryjskiego  to 27 cm :smile:. Możesz kupić ten: http://hipcio.sklep.pl/produkt/ferplast-kolowrotek-rutola-large

Odradzam kupować klatkę dla syryjskich, bo gryzą pręty niemiłosiernie. Niszczą sobie w ten sposób zęby, nie dają spać i frustrują właściciela. Lepiej kupić akwarium, które ma ze 45 lub 50 cm wysokości.

Edytowane przez Kubson

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja swego chomika kupiłam w zoologicznym, (Czego żałuję ) sprzedawca dał mi dla niego klatkę 30x15 cm.... i kołowrotek 10 sc, gdzie nawet dżungarsski nie mógł by być w takich warunkach. Po miesiącu jak go oswoiłam kupiłam mu tymczasowo samle, a do gryzienia jestem przyzwyczajona.

A z kołowrotkiem to nie wiedziałam, czytałam trochę i jakieś 80% ludzi pisało że minimalna średnica to 20 cm, mój ma teraz 23 cm z trixie, ten sam co mi linka dałeś tylko niebieski.

Ale pewnie kupie mu nowy.

Edytowane przez Kina

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zajrzyj do FAQ - tam masz przegląd rynku.

Ja też optuję za dużym akwa z pokrywą z siatki albo blachy perforowanej. Masz kota?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście że nie, Mam kanarka ale to nie przeszkadza bo on tylko bo kuchni lata.

A do FAQ zobaczę, z akwarium to też dobra myśl ale sama nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałam ją wcześniej, najprawdopodobniej zamówię tą, albo podobną tylko ze szklanym dołem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak nie masz kota, to siatka i listwy wystarczą. Akwa albo detolf to najlepsza opcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomyśle jeszcze nad tym, najbardziej prawdopodobnie zakupie akwarium (dwa) bo moja znajoma kupiła ostatnio chomika i ma ''kinder niespodziankę'', więc od niej wezmę mojego 2 chomika, ale oczywiście poczekam aż podrosną bo obecnie mają po kilka dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A chce się jeszcze zapytać o klatkę ''Pet inn vetro plus natur''  Bo jak dla mnie jest dobrym rozwiązaniem.

Vetro%20Plus%20Nature%2080%20cage.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wśród klatek - jedno z lepszych rozwiązań, ale nie eliminuje wspinaczek i koncertów na prętach. Jak chcesz zaszaleć, to Agadir 100 albo Marrakesh.
Przy dwóch może coś wynegocjujesz u pana Łukasza (bezpośrednio w PPI).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta