Skocz do zawartości
0la

Kori i Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem nowa na forum, od niedawna mam dwa chomiki dżungarskie zakupione w sklepie zoologicznym Kakadu, gdzie powiedziano mi że chomiczki mogą być razem ponieważ to dzieci i się przyzwyczają (oba mają około 6 tyg.) Jak się okazało nie bardzo się tolerują i musiałam je rozdzielić, od wczoraj mieszkają osobno i mają się znakomicie :) 

Kori jest drobna, nerwowa i nie ufna. Często przemeblowuje po swojemu klatkę co bardzo mnie bawi :D po takim remoncie ma trocinki na głowie :D wyglada to zabawnie. Prawdziwa z niej gosposia! Uwielbia biegać w kółku.

Oreo jest leniwym grubaskiem, jego ulubionym zajęciem jest jedzenie :D nie kwapi się narazie biegać w kółku, znacznie bardziej woli się wspinać. Jest ufny od pierwszego dnia, raczej spokojny z niego gentleman :) imię wzięło się z umaszczenia i zamiłowania do jedzenia :)

Kori:

https://zapodaj.net/6be613383d7cc.jpg.html

Oreo:

https://zapodaj.net/96dc705934881.png.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A możesz podesłać takie zdjęcie, gdzie on będzie widoczny w całości? Ile ważą?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiście spory.

To źle, że nie wiesz - chomiczki ważymy regularnie (np. 2 razy w tygodniu), ponieważ nagły, spory spadek lub przyrost wagi mogą być jedynymi sygnałami, że coś dzieje się źle ze zdrowiem maluszka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oreo jest ze mną pare dni, w piątek idziemy na wizytę do weterynarza na wizytę kontrolną :) zabieram też Kori wiec wszystko się wyjaśni na dniach :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ważyć warto we własnym zakresie, dobra kuchenna albo jubilerska za paręnaście złotych z allegro wystarczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mały spam zdjęciowy z przygód maluchów :camp: Kori ma nową klatkę!

2646c1f456b76.jpg

6f9d148924f22.jpg

Mały zajada placka jabłkowego :blush:

d6842433e8bbd.jpg

Mała za michą zieleniny :biggrin:

A tu nudziło mi się zdjęcia maluchów ze snapowymi filtrami :cool:

52c3f97e636e6.jpg

2fa1fcca0c1d5.jpg

Edytowane przez 0la

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wydaje się. Jest mała. A karma świeci w nocy... :(

I jeszcze to wapno...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Symbol TOM1

Szerokość 600mm
Głębokość 370 mm
Wysokość 640 mm
Objętość opakowania (0.09 m3)
Ilość sztuk w opakowaniu 1

Dane klatki ze strony producenta - moim zdaniem jest duża, jest to największa klatka dla chomika dżungarskiego jaka była dostępna w sklepie. Klatki są produkowane przez lokalną firmę. Co do wapna nie wiem o co chodzi tak samo z tym jedzeniem. Ale nie ważne jak się człowiek by się starał, bo i tak nie dogodzi wszystkim

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, 0la napisał:
Symbol TOM1

Szerokość 600mm
Głębokość 370 mm
Wysokość 640 mm
Objętość opakowania (0.09 m3)
Ilość sztuk w opakowaniu 1

Dane klatki ze strony producenta - moim zdaniem jest duża, jest to największa klatka dla chomika dżungarskiego jaka była dostępna w sklepie. Klatki są produkowane przez lokalną firmę. Co do wapna nie wiem o co chodzi tak samo z tym jedzeniem. Ale nie ważne jak się człowiek by się starał, bo i tak nie dogodzi wszystkim

Nie zawsze wszyscy producenci podają prawidłowe wymiary kiedyś kupiłam klatkę i była o 6 cm krótsza. A to nie wygląda jak odpowiedzie wymiary.

Trzeba było kupić przez internet popytać się tu jaką klatke polaceją czy coś. Jak nie wiesz za dużo o chomikach to nie działaj na własną ręke.

A jaką średnice ma kołowrotek?

Edytowane przez RoboGeo1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kuweta pewnie ma 58x37, a nawet jeśli 60x37, to to niewiele ponad 2200 cm2. Wysoka, bez miejsca na dobry kołowrotek. Ja wydaję dżungary do minimum 2800 cm2.

Tu masz klatkę tańszą i o wiele lepszą:
https://www.tukan24.pl/klatka-bob-drewno-dla-gryzoni-p-3353.html

Sama zobacz różnicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta