Skocz do zawartości
Lori

Chomik nie wychodzi praktycznie z domku - czy to objaw choroby?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chomik jest chomikiem syryjskim - samcem, w wieku około jednego roku (piszę około, ponieważ nie jestem do końca pewna - u mnie jest 9 miesięcy, ale nie wiem dokładnie, w jakim był wieku w chwili zakupu. W sklepie powiedzieli mi, że ma 3-4 miesiące, ale sami nie byli do końca pewni.) Jest trzymany w klatce o wymiarach 100x60 i ma ją oczywiście tylko dla siebie. Jego pokarmem podstawowym jest Mixerama Fairytale Extra, Mixerama Bubus Tasty Mix oraz Mixerama Pure Nature BASIC. Oprócz tego podaję mu czasem różne dodatki z Herbal Pets i świeże owoce oraz warzywa z podanej przez was listy żywieniowej.

Problem z moim chomiczkiem polega na tym, że od kilku dni praktycznie nie wychodzi on ze swojego domku. Już wcześniej dość dużo spał (wstawał koło północy, a szedł spać około godziny 5-6 nad ranem), jednak wydawało mi się to normalne. Teraz jednak jest praktycznie nieaktywny - całe dnie i noce spędza w kompletnie zasypanym przez siebie domku. Wychodzi tylko raz-dwa razy dziennie (na chwilę), żeby się napić lub zabrać pokarm z miski. Wydaje mi się, że nawet siku robi teraz w domku, gdyż wcześniej załatwiał się w piasku, a teraz tego już nie zauważam. Czy powinnam go zabrać do weterynarza (nie chciałabym go niepotrzebnie stresować), czy takie zachowanie jest jednak normalne?

a62fcaf0486a99bb7e040efa3e28b87f_orig.jp
a6e5b72a15b4d1c94bb74fbda5afe1b9_orig.jp
92e637cbf8352a74c8db8f967ee382fe_orig.jp
e3b723f01aeeef8d51c8bcfb15eed31d_orig.jp
Edytowane przez Lori
sprecyzowanie tematu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Warto się wybrać, byleby wet miał pojęcie. Ogólne badanie i boby z ok. 3 dni na pasożyty (zbieramy świeże, w woreczek strunowy i do lodówki w międzyczasie).

Kładź przy każdej okazji kawałek ściółki na kołowrotek, będziesz wiedziała, czy używał go w ogóle.

Możliwe, że jest starszy albo maskuje swoją aktywność, ale ja bym była zaniepokojona.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta