Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)
Jestem tu nową użytkowniczką a więc na początku się przedstawie mam na imie Natalia od 3 dni posiadam z mężem dwa Chomiki Syryjskie zostały kupione w sklepie zoologicznym ale zaobserwowałam dziwne zachowanie u nich tzn najbardziej u mojej chomiczki "Whisky" w pierwszy dzień chodziła po terrarium obserwowała i poznawała nowe miejsce a teraz siedzi w domku zanosi tam jedzenie i wiórki i praktycznie wychodzi tylko po to jedzonko i wiórki dodam że w pierwszy dzień zauważyliśmy ze obydwa chomiki mają do siebie ciągoty ;P bardzo prosze o wiadomości

pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy chomiki przebywają w jednej klatce? Przypominam, że chomiki są samotnikami - jedna klatka dla jednego chomika. Użytkownicy forum są przeciwnikami niepotrzebnego rozmnażania tych zwierząt. 
Whisky buduje sobie gniazdo, to zupełnie normalne zachowanie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tzn Powiem tak ja ich nie chciałam rozmnażać były ze sobą wsumie jeden dzień ponieważ w domu mieliśmy jedno terrarium ale kupując chomiki dokupiliśmy jeszcze jedno Powiem tak każdy chciał mieć swojego chomika tak ... teraz są osobno nie doszło do kopulacji poprostu jak były przez kilka godzin razem w jednym terrarium jakby sie tak szczypały nie no źle to ujełam bardziej tak hmm.. no nie wiem jak to opisać ale do kopulacji typowo nie doszło ja podejrzewam że jak whisky była w zoologicznym tam było z 7 chomików w małym akwarium tak więc dlatego pytam o to czy może to być jakby zachowanie jakby szykowała się do porodu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę już czytałam na temat chomików kiedyś je miałam i nigdy nie bawiłam sie w pseudo hodowle także spokojnie mi nie chodzi o ti by Whisky i Riko sie rozmnazali :)
po prostu wydaje mi sie że kupiłam chomiczkę w ciąży i tylko probuje się dowiedzieć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musimy więc zaczekać, aż wypowie się ktoś bardziej doświadczony niż ja : ). Sama nigdy nie miałam takiego przypadku, poczekajmy na innych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najlepiej będzie wybrać się do weta, i tak warto przebadać chomiki, zbadać boby. Kontrola wagi plus USG mogą dać odpowiedź, czy wskazana jest aborcja farmakologiczna. 
Jeśli będą młode, to może być nawet naście...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta