Skocz do zawartości
AniaU

Rumburak i jego dom

Rekomendowane odpowiedzi

Rumburak w skrócie Rumbek urodził się w Krakowie 8.11. w hodowli Zbójnickie Chomiczki.

Jest z nami od ponad tygodnia. Będę tu trochę spamowała zdjęciami i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami z życia Rumbka ;)

Taki jestem śliczny :)

2daa5f634776.jpg

18abdfd76586.jpg

cfce0e105d1e.jpg

dc2398d5200c.jpg

650a02465649.jpg

Tu pierwszy raz na prowizorycznym wybiegu:

ab9b63a29c27.jpg

379dba2304f1.jpg

b57de82d42ac.jpg

0466ec83ecc1.jpg

237c8308b506.jpg

294e829bdf39.jpg

Edytowane przez AniaU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z moich obesrwacji;

Rumbek rzadko korzysta z kołowrotka, zdarza mu się wejść na chwilkę ale to tylko na wybiegu, w klatce jeszcze nie widziałam aby zasuwał. Poza tym on w nocy nie jest aktywny (tak mi się wydaję przynajmniej). Klatka stoi u córki w pokoju i ile razy w nocy idę sprawdzić czy wszystko ok to jeszcze nigdy go nie widziałam harcującego - cicho jak makiem zasiał. Możliwe, że on nie śpi i biega tylko jak jest na wybiegu...?

Do tej pory nie wiem gdzie się załatwia, w słoiku widziałam go tylko pierwszego dnia jak do nas przybył..... Na wybiegu ma piaskownicę i tam czasem się załatwi. Może w klatce  zmienić mu ten słoik na jakiś pojemnik bez dachu ;) - sama nie wiem

29.12. idziemy na kontrolę do weterynarza - godzina 14:30  i co wtedy? Zdejmować domek czy półkę gdzie będzie aktualnie spał i go chwytać, czy budzić i wywabić jedzeniem :( do transporterka ścółkę z klatki pewnie aby czuł zapach ale dużo jej, tak aby się zakopał?

Oswajamy się dalej:

c4871b60bdaf.jpg

a44afe2ac2f7.jpg

a9c8e915cfb6.jpg

Edytowane przez AniaU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam chomiki, które harcują dopiero, jak dom śpi. Nie wystarczy być w innym pomieszczeniu.
A jeśli chodzi o wywabianie - ja najpierw szuram miskami itp. Czasem chomik wychodzi. Jak się nie uda, niestety zaczynam akcję Demontaż.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdejmij i dostań się do malca. Niestety siła wyższa, trzeba zawieźć stwora do kosmitów i nie może marudzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, tak myślałam - wet siła wyższa :)

Dziś jak Rumbek był na wybiegu pilnowany przez córkę to ja sprzątałam klatkę, próbowałam odnaleźć miejsce gdzie robi siusiu ale w tej ściółce nic nie widać, kupek troszkę, trochę pod półką, trochę pod domkiem - posprzątałam na czuja, trochę ściółki wyrzuciłam, trochę dołożyłam. Co ile sprzątacie? Mały po wpuszczeniu do klatki, zaczął robić swoje porządki w domku ;)

Poza tym coraz fajniejszy się robi, już nie zwiewa przed ręką, z wybiegu czasem chce uciec, wtedy podstawiam rękę i na nią wychodzi, miziam go, przekładam, puszczam po nogach i jest dobrze. Pewnie z dnia na dzień będzie jeszcze bardziej kontaktowy.

Co do zakupu płyt do zrobienia wybiegu - chyba tylko ja mam takie szczęście. W zeszłym tygodniu w Castoramie nie było płyty hdf, mięli sprowadzić na dniach. Pojechałam dziś do drugiej Castoramy - maszyna do cięcia zepsuta, wszystkie zamówienia dopiero na 8.01. No ale zamówiłam, na razie będzie pilnowany w kartonie :)

92bd0a0e501a.jpg

844341c71cb3.jpg

7a2f97e76e13.jpg

ccf965710381.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponieważ non stop robię fotki maluchowi to z dziś też kilka.

Było ważenie podczas wybiegu, szybko okazało się, że była ustawiona zła jednostka wagi i Rumbek nie waży ponad pół kilo ;)

1de9c802071a.jpg

waży około 127 gramów, tydzień temu ważył 102 - to dobrze czy jednak za dużo i za szybko przybiera? Za tydzień wet pewnie go dokładnie zważy, ciekawe jaka będzie różnica.

Spiżarnia na wybiegu ;)

1a6e0bf07387.jpg

Kiedy maluch wyjdzie z wybiegu, staramy się z nim "bawić" aby właził po nas i oswajał z zapachem, rekami :)

b57dc8ae959e.jpg

i już u siebie w klatce, szybkie jedzenie i idę spać:

5b9a5229f13d.jpg

79694467fd81.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli jest proporcjonalny, nie ma obaw. Jego rodzice do małych nie należą, a i cała rodzina spora. Strasznie się cieszę, że widzę go dorastającego. On taki pięknie puszysty jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Motusa tak, coraz bardziej puchaty się robi i ta sukieneczka z tyłu chyba coraz dłuższa ;)

Sam Płotek dzięki za odwiedziny. Tak, śliczny chłopaczek z niego :)

Kilka wczorajszych i dzisiejszych fotek z wybiegu. To na wadze to z wypchanymi polikami więc pewnie troszkę mniej jest w rzeczywistości ;)

5c52ebb845cf.jpg

1005e7897c15.jpg

1be51e92bbcd.jpg

38c1a9739f78.jpg

54943e1966a4.jpg

8cff81d25dcb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj cudowna Pani weterynarz zbadała Rumbka i była zachwycona jego wyglądem. Maluch jest okazem zdrowia :)

17fa034e41a8.jpg

5bf406d9d566.jpg

9f63f0d03086.jpg

2d98b1240862.jpg

Dziś byłem niemożliwy, nic mnie nie interesowalo oprócz zwiewania, nawet przysmaki nie dały rady ;)

94a3cedb5605.jpg

89a3293b006f.jpg

e6b0d0506ba5.jpg

I wszystko mam w ogonku ;) 

d98c3c2dd1b4.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale za to jakim ogonku :wub:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Codziennie wyjmujemu Rumbka i oswajamy ze swoim zapachem. Najciężej go wywabić i wyciągnąć z klatki ale jak już wyjdzie to jest coraz lepiej. Wczoraj całkiem długo był na rękach u córki. Już mniej więcej wiadomo co lubi jeść a co nie. Maluch uwielbia orzeszki pini, którymymi go przekupujemy ;) ale trzeba będzie z nimi ostrożnie bo na wadze wczoraj było już 153 gramy.

06617a1ff36e.jpg

28b08f9eacea.jpg

33b2134ffa6e.jpg

d519e903798d.jpg

Kiedy Rumbek schodzi z wybiegu ;) - ale proszę się nie martwić koty nigdy nie są w tym samym pomieszczeniu kiedy mały jest na wybiegu :)

f95f5d6ac3a8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Urocze kotaski. Muszą sprawdzić, kto im tam biega w ich pudełku. W końcu wiadomo, że cała tektura tego świata należy do kotów :biggrin:

Z orzeszkami, wszelkimi, faktycznie należy uważać. Uzależniają i tuczą. Wagą jeszcze bym się nie przejmowała aż tak, ale faktycznie lepiej kontrolować sytuację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O tak kartony i pudła to najlepsze co może być dla kotów - obojętnie jakiej wielkości.

Kokosek przyszedł dla rybek ale stwierdziłam, że dla odmiany damy na razie Rumbkowi na wybieg - no ledwo, ledwo ale wlazłem ;)

085a542dfe38.jpg

najchętniej cały czas by w nim siedział, no ale trzeba trochę się z puchatkiem pobawić

442f42d2913d.jpg

no dobra, przewrócimy kokoska, będzie wygodniej ;)

3d04947c03f1.jpg

coś tam sobie robię po cichutku, nie podglądajcie

40c09d9d64a7.jpg

a już wiadomo ;)

5e54512332da.jpg

Zachomikowałyśmy się z córką na dobre w tych małych stworach. Rumbek skradł moje serce. Każdą wolną chwilę czytam i czytam, wertuję forum i dowiaduję się nowych rzeczy. Codziennie zdjęcia robimy synusiowi. Ola non stop sprawdza czy są nowe zdjęcia innych chomiczków na forum, na FB, na stronach :)

Teraz po głowię roborki mi chodzą, czytam o gatunku i poznaję - nie to, że już natychmiast ale chyba bym chciała ;) za jakiś czas/kiedyś - skończę w wariatkowie ;)

Edytowane przez AniaU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ależ wyrósł od ostatniego naszego spotkania :) Piękny młody kawaler.

Pozdrawia ciotka! :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaj  Edith, miło Cie tu zobaczyć :)

Wiesz byłam niedawno u poleconej przez Ciebie dr Kasi, tylko wspomniałam, że Rumbka przywiozła koleżanka z Białegostoku, która do niej przyjeżdża i od razu nazwisko Twoje podała, miło, że tak pamięta, pogadałyśmy, maluchem była zachwycona a jej podejściem. Wspaniały lekarz, tylko tam będziemy chodzić :)

sarsaparilla - dziękujemy bardzo i zapraszam przychodź do naszego wątku :)

Dziś na wybiegu - nowa skrytka na spiżarkę :0

5555b06f1d69.jpg

bb0076de8248.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, że dr. Kasia przypadła wam do gustu. Nie spotkalam jeszcze tak zaangażowanej wetki a jednocześnie tak ludzkiej, nie czuję tej wyższości.

Pamiętam po smierci Jagódki, zajechalam do niej podziękować za leczenie to tak po prostu mmie przytulila i dodała otuchy. 

U mnie wczoraj na wybiegu królowało pudełko po butach. Jak niewiele trzeba by uszczęśliwić chomika :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie, że będę odwiedzać, choć rzadko bywam już na forum. Rumbek jest cudny, wręcz idealnie idealny :).

Edith co się stało z Jagodą? Wiem, że to nie ten wątek, ale jednak...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edith super jest dr Kasia, bardzo nam przypadła do gustu :) Przykro mi z powodu Jagódki.

sarsaparilla to serdecznie zapraszamy i dziękujemy za zachwyt dla malucha :)

Zdjęcia z dziś. Troszkę połaziłam po wybiegu, trochę na rękach dużej i małej dużej, pojadłem - dzień jak co dzień ;)

acfbfe318612.jpg

0f37648c5a96.jpg
c1c071df27fd.jpg

3c6f259878b5.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rumbek: Wczoraj troszkę nabrudziłem na wybiegu ;) piasek wywaliłem, kartonik troszkę oskubałem więc dziś wieczorem będzie wielkie sprzątanie.

Ja: Wczoraj odebrałam z Castoramy płyty i dziś będziemy ustawiać porządny wtbieg :)

e26b6a2b4ab4.jpg

bc8611c8e7cb.jpg

71f70d35f018.jpg

2ebc4f05b02f.jpg

64fccc7a33eb.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

0f37648c5a96.jpg

Ktoś się zapatrzył na kolegów Roborków. A mówiłam: Nie rób tak bo Ci zostanie. Co on je?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wybieg zrobiony, już jest bezpieczniej :)

904d0671cba3.jpg

f8151fdcc7b9.jpg

38f8dca5dc7e.jpg

5794de8f0c10.jpg

A tu ja weszłam na wybieg, Rumbek łaził mi po nogach :)

8653c203debc.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta