Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu pod moją opieką znalazła się chomiczka. Od poprzednich właścicieli którzy mieli ją bardzo krótko dowiedzieliśmy się że to samiec, jednak w ciągu kilku dni znacznie przybrała na wadze a wczoraj urodziła ... Ciąże zaczęłam podejrzewać 2 dni wcześniej i myślałam że mamy jeszcze chociaż tydzień do rozwiązania .. Ale przejdźmy do sedna. Jak i czym dokładnie mam karmić naszą rodzinkę? Przejrzałam forum i coś tam niby wiem ale wolę się doszkolić. Dostaje suchą karmę (vitakraft emotion beauty z różnymi dodatkami), do tego surowe warzywka i owoce (jabłko, ogórek, marchew, papryka, pietruszka, burak), świeżą zieleninę (natka pietruszki, bazylia, sałata) oraz produkty białkowe (jajko, kurczak, jogurt) i jeszcze brzozowe gałązki do obgryzania. Nie wszystkie wymienione produkty daję każdego dnia. Czy tak jest ok? Czy dawać coś jeszcze? Wszystko z listy żywieniowej jest dobre dla karmiącej matki czy są jakieś wyjątki? Zostawić tak jak jest czy kombinować z różnorodnością? I jak to ma wyglądać ilościowo? zdać się na mamusię i dawać wszystkiego ile zechce? Jak na razie to widzę że wychodzi jeść kilka razy w ciągu dnia (nie wiem jak jest w nocy) i je całkiem sporo. kurczak znika za każdym razem, jajko też, natomiast jogurcik tak nie za bardzo. Warzywa i owoce różnie.. I jeszcze taka sprawa: aktualnie miska stoi na pięterku. Czy za jakiś czas postawić ją na dole żeby maluchy miały łatwiejszy dostęp? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miska na dół, to bezwzględnie.
Kółko wyciagnąć, jeśli nadal jest w lokum, bo matka ma sie zajmowac dzieciakami a nie balowaniem ;)
Poniżej wszystko w linku o odchowaniu młodych i o opiece nad matką. Karma, ktora podajesz jest słaba nawet dla normalnych chomików, a co dopiero dla matki i mlodych... Jogurtu nie podawaj - może spowodować problemy trawienne u matki, a to skomplikuje sytuację. I przejrzyj facebooka Podrik Hamstery, szczególnie zdjęcia z odchowywania miotów - wiele pomogą w ewentualnych zmianach i podpowiedziach.

http://chomiki-bez-sciemy.blogspot.com/2013/06/kinder-niespodzianka-i-co-dalej.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kołowrotek wyciągnęłam już wcześniej. Jogurt dałam tylko wczoraj w sumie i to taki bez laktozy. A jeśli chodzi o miskę to dać na dół już teraz bo mam sporo ściółki wiec wszystko się będzie wysypywać raczej a nie chce teraz grzebać w trocinach i rozgarniać żeby zrobić miejsce ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Młode na pietro sie nie dostaną... a grzebać nie będziesz - same sobie pogrzebią za kilka dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta