Skocz do zawartości
Dzonatanos

Galaktyka jest na pasie Oriona

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy przypadkiem trafiłem m.in. na stronę e-chomik, okazało się, jak tak naprawdę mało wiedziałem o chomikach. Moja wiedza została tutaj gruntownie poszerzona (i dalej się poszerza).

Zostały mi także otworzone oczy na pewne rzeczy, o których nigdy nie myślałem (m.in pochodzenie zwierząt).

Gdy wygospodarowałem miejsce na drugie lokum, wiedziałem już, że następny futrzany przyjaciel nie będzie pochodził ze sklepu.

Zdaje sobie sprawę, że pojedynczo świata tym nie zmienię, ale jednak mogę zmienić cały świat jakiejś istotki. Lecz gdy więcej osób będzie postępować słusznie, zmiana może być już odczuwalna.

Po takich rozmyśleniach, dnia 25 listopada 2017 prosto z Wrocławia przyjechał do mnie Orion.

29a766ec53d76fc2med.jpg

Chomik Syryjski, chłopak, umaszczenie golden ds banded sh (wierzę na słowo :smile:)

Młody został przedstawiony jako wielki kombinator (szczególnie w sprawie ucieczek) oraz nienasycony żarłok, który zawsze pałaszuję miskę do zera, zawsze zaczynając od mączników. Bardzo sprawnie pochłania piniowe z rączki, o czym się już osobiście przekonałem. Jest wieczornym ptaszkiem, który wstaje około 19.

Orion przeżył w swoim krótkim chomiczym życiu grzybice i nużeńca.

Z wielkim zaangażowaniem skupie cienkie gałązki jabłoni, lubi gmerać w siankowych schowkach oraz tunelach z ziołami. Wszelkie wspinaczki są dla niego cool, a możliwość ucieczki to prawdziwa euforia.

Oraz podobno co dwa tygodnie robi sobie przeprowadzki. Bardzo szybko oraz sprawie zwiedził sobie cale nowe mieszkanko i aktualnie wybrał do spania miejsce na kołowrotkiem, do którego już przeniósł gryzak.

Zdjęcie z czwartkowej, kontrolnej wizyty u weterynarza - oczekiwanie w kolejce. Zdjęcie wykonała jego opiekunka z z domu tymczasowego. Orion wyraźnie nie zadowolony bo "źli" ludzie go obudzili.

d1dc5b44153c02c9med.jpg

Już u mnie w domu, zdjęcia średniej jakości. Dopiero coś mu zrobię lepszego na spokojnie, gdy się już zaaklimatyzuje

2cf9a95567145692med.jpg

456ca2f17635c315med.jpg

732a02bcaec2521bmed.jpg

5202e1134979eafamed.jpg

72601401465909b3med.jpg

49b9559628700a6emed.jpg

6474db44d3f7198bmed.jpg

Witam Oriona na pokładzie. Jesteś nie tylko pierwszym chomikiem, ale w ogóle pierwszym adoptowanym przeze mnie zwierzątkiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetna nazwa tematu małego! ;)
Będę częstym gościem tutaj! Obiecuję!

Cały team Chomiczej Dzielnicy życzy wiele radości z nowego lokatora! <3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja też tu chętnie będę zaglądać i obserwować Oriona. Więc pisz jak najczęściej i pokazuj malucha :).

Ja czekam na swojego chomiczka prawie 2 miesiące, będzie z hodowli, pewnie za jakieś 3 tygodnie. A następny za jakiś czas też będzie pochodził z adopcji.

Powodzenia dla Ciebie i Oriona :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Orion - chomik wolnowybiegowy

f1e845be9db19bb3med.jpg

2e36ac2ac0fa71aamed.jpg

b17b97fbc1e0cce9med.jpg

5e5baa9fca4fc1c3med.jpg

9833e670cacb17d4med.jpg

Chomik wolnowybiegowy w akcji

Klatka i szaleństwo

10ac32521757204bmed.jpg

4ed95d4f2aed2d2cmed.jpg

dd811560d64700c3med.jpg

Niedziela około 10 rano

5910a3ba99e229demed.jpg

e9380c6df4fb2d73med.jpg

Edytowane przez Dzonatanos
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Orion tak głośno jadł orzecha włoskiego - zaniósł go na dół za kołowrotek i obijał ciągle o szybkę - że aż Aria - sąsiad z górnej klatki zamiast radośnie hasać sobie na wybiegu, to patrzył z dezaprobatą na tą dzisiejszą młodzież i ich kulturę osobistą przy stole

2d17b93a3723168cmed.jpg

Orion sprawdził co dobrego znajduje się na dłoni, szybko w poliki, a następnie powrót do swoich ważnych spraw

Tutaj brak zainteresowania jedzonkiem z ręki

Pobiegać? Tak! Troszkę ananasa? Nie teraz człowiek, później zjem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta