Skocz do zawartości
pjekosz

Ile Sinlacu dla syryjka w kiepskiej formie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ile ml Sinlacu powinien dostać syryjek, który sam nie chce jeść ani pić?

We środę był u weta, stwierdził że w najlepszym wypadku zapalenie ucha a w najgorszym już zapalenie układu nerwowego(był bardzo osłabiony, głowa w jedną stronę, przewracał się na bok; do tego jedno oczko zaropiałe). Dostał 3 zastrzyki(przeciwzapalny, antybiotyk i wit. b), ja regularnie podaję antybiotyk, probiotyk i suplement dla wspomożenia układu nerwowego.

Waga była stabilna do wczoraj, dziś wieczorem spadł ze 130 do 120g. Stąd moje pytanie czy ktoś miał doświadczenie z podobnym przypadkiem i może mi doradzić ile Sinlacu powinienem mu podać do pyszczka w ciągu dnia? I ogólnie ile trwałaby rekonwalescencja w przypadku zapalenia ucha? Bo obawiam się, że może już nie dojść do siebie :(

Jego stan odrobinę się poprawił, oko jest w znacznie lepszym stanie. Jako-tako utrzymuje równowagę, jak się przewróci na bok to potrafi sam wstać ale chodzi powoli i niezgrabnie.

Edytowane przez pjekosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A dostawał sinlac do miseczki?
Trzeba robić rzadki, bo gęstnieje mocno.

I podawałabym insulinówką powoli, bardzo powoli, z wyczuciem. Jak się uda kilka ml na dobę, będzie chyba nieźle.
Miałam takie sytuacje z dżungarami, więc nie mam przelicznika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robię jak dla niemowlaka- 1łyżka na 4/5 łyżek wody.

Dostawał do miseczki ale ciężko mi powiedzieć czy był zainteresowany- nabrudził trocinami ale jak próbowałem go zachęcić to nie chciał.

Może faktycznie zrobię ciut więcej i zostawię mu na noc.

Edytowane przez pjekosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy zapaleniu ucha przecież potrzebna jest dłuższa kuracja, niekiedy nawet ze sterydem, ciągła...
Warto też w przypadku spraw neurologicznych suplementowac wit. B.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta