Skocz do zawartości
Kemi

Karma dla Dżungarka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia czy taki temat istnieję jeśli tak to bardzo przepraszam. 

Jaką możecie polecić najlepszą karmę i dodatki dla chomika dżungarskiego?

Szukałam na internecie jakiejś specjalnej karmy dla tego gatunku chomika ale niestety nic nie znalazłam bądź szukałam dość nieudolnie, widziałam że dla innych są (dla syryjskich widziałam na pewno). Obecnie posiadam jeszcze zbyt małą wiedzę by samodzielnie sporządzać karmę i kupuję tą którą poleca mi Pani w zoologu ale z tego co czytam jej zadaniem jest wcisnąć wszystko jak leci ... dlatego wolę zapytać niż kupować kolejne smakołyki kolby i karmy które wcale (chyba) nie są takie super jak ona twierdzi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Kemi napisał:

Przed chwilką znalazłam takie coś :

http://hipcio.sklep.pl/produkt/mixerama-hosannahs-dsungaren-karma-dla-chomikow-dzungarskich-1kg 

Czy ktoś może się wypowiedzieć czy ta karma jest odpowiednio zbilansowana ? 

To najlepsza dostępna na ten moment karma na rynku. Polecam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo dziękuje, widzę że jest tu sporo "drobnego" moje chomiki nie przepadają ale dla zdrowia czas się przerzucić ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Często chomiki nie chcą zmieniać karm. Wcześniej pewnie dostawały coś typu Vitapol, czyli śmieciowe żarcie, niezdrowe, ale smaczne. Teraz jak dostały coś zdrowego to się buntują ;) Mój chomik ogłosił kiedyś strajk jak mu zmieniałam karme. Przez 3 dni nic nie ruszył potem się poddał :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze nawet nie wiem jak nazywa się ta karma bo kupiłam 3 rodzaje wszystkie na wagę ale czytając widzę że już popełniłam bardzo dużo błędów żywieniowych, czas zmienić to na lepsze 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętaj, że karmę zmienia się stopniowo - 1/4 nowej, 3/4 starej i tak kilka dni, później 1/2 i 1/2 i znów kilka dni; później 3/4 nowej i 1/4 starej przez kilka dni i dopiero wtedy pełna porcja nowej. W ten sposób przyzwyczaisz bezboleśnie chomika do zmiany, nie wpędzisz go w problemy żołądkowe i nie będzie obrażania się czy głodówki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A karmy na wagę to zawsze zły pomysł. Może być zanieczyszczona, zwietrzała...

Chomiki trafiają do mnie zazwyczaj po złej diecie i bez starej karmy - w zeszły piątek odebrałam dżungarki
i początkowo do Mixeramy dodawałam nieco Bunny, a chomiki przebierały w miskach. Od dwóch dni daję samą Mixeramę, która bardzo ładnie znika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta