Skocz do zawartości
marcysia519

wiedza

Rekomendowane odpowiedzi

Najwięcej wiedzy jest na specjalistycznych forach jak te, czy jego zagraniczne odpowiedniki.

Masz tam dojście do najświeższych danych, wszystkie książki jakie widziałem na ten temat, były albo stare same w sobie, albo posiadały nieaktualne dane mimo świeżego wydania.

Ale to moje doświadczenie, może ktoś jest w stanie podać jakąś literaturę. Bo widziałem ostatnio na oczy książkę o chomikach x lat temu. W dobie Internetu, fora pasjonatów danej dziedziny to dla mnie osobiście najlepsze miejsce.

Edytowane przez Pryka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety z własnych oświadczeń pragnę ostrzec Cie przed zadawaniem pytań na temat rozmnażania, gdyż na tym i na innych forach jest to temat tabu zarezerwowany tylko i wyłącznie dla "hodowców z papirem", a Ci niestety nie chętnie dzielą się wiedzą....  Tak więc pozostaje ci tylko szukać wiedzy gdzieś po za forum.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żaden hodowca nie odpowiedział tutaj, że nie dzieli się wiedzą. Być może nawet żaden nie widział Twoich wypocin. Kontaktowałeś się z kimś bezpośrednio?
Nie oczekuj prowadzenia za rączkę i entuzjazmu, jak nie mając żadnej wiedzy usiłujesz rozmnożyć przypadkowe, zdenenerowane genetycznie chomiki i tylko dlatego, że to nie udaje się oczekujesz pomocy. Jeszcze jeden taki post i się pożegnamy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Szybcior napisał:

Żaden hodowca nie odpowiedział tutaj, że nie dzieli się wiedzą. Być może nawet żaden nie widział Twoich wypocin. Kontaktowałeś się z kimś bezpośrednio?
Nie oczekuj prowadzenia za rączkę i entuzjazmu, jak nie mając żadnej wiedzy usiłujesz rozmnożyć przypadkowe, zdenenerowane genetycznie chomiki i tylko dlatego, że to nie udaje się oczekujesz pomocy. Jeszcze jeden taki post i się pożegnamy.

A czy ktokolwiek w ogóle zapytał się jakie mam chomiki ?? Czy nie są ze sobą spokrewnione ?? Zadałem pytanie na temat rozmnażania więc zaraz wrzuciliście mnie do wora z pseudohodowcami, napiętnowaliście i teraz już za każdym razem jak wypowiem się na jakikolwiek temat będę postrzegany jako ten zły i niedobry... mam prawo wyrazić swoje zdanie nawet jeśli jest inne od twojego zdania. Usuwając mnie z forum zaświadczysz tylko innym że po prost jestem dla was niewygodny i boicie się kogoś kto ośmieli podważyć się wasz autorytet. Młody użytkownik niech widzi jaka na forum panuje dyktatura .... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Szybcior napisał:

taaa, o pandach też :) 
marketing... 

O bo w sklepie zoologicznym znalazłam podpis chomika „Mandżurski” był też i Bengalski który przypadkiem wyglądał jak mój kochany gatunek roborowskiego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chłyty marketiłgowe ;)

u nas możemy zobaczyć syryjskie, dżungarskie/Campbella - hybrydy tych dwóch gatunków, Roborowskiego i sporadycznie chińskie

ew. europejskiego w naturze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta