Skocz do zawartości
Chien

Prawdopodobnie Chryzantema :)

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dokładnie 24 sierpnia (dziś) zawitał u mnie nowy chomik - syryjski. Miała być to dziewczynka o imieniu Chryzantema,ale nie da się jeszcze dokładnie sprawdzić :).

http://imgur.com/a/0E5oE

Niestety nie mogę wstawić zdjęć tutaj (a przydałaby mi się rada jak to zrobić) można oglądać kruszynkę na imgur w albumie "Chomik" :D.

(Zdjęcia zrobione odrazu po przyjeździe,ma oboje oczu,ale futerko zakrywa)

Edytowane przez Chien

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Śliczna jutro moją wstawię ,dziś jest pierwszy dzień u nas ,ale jest bardzo odważna calutki czas buszuje .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Szybcior napisał:

Wstaw inne media - wstaw grafikę z ulraWBPYyK.jpg?

Właśnie a mi się podkreśla na czerwono i nie da się nic zrobic jak skopiuję link z imgur.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie spodziewałam się po niej,że będzie taka szybka w uczuciach :). Już po pierwszym dniu wskoczyła mi na rękę. Wiadomo,trochę się bała,ale robimy postępy :). 

Kołowrotek cały czas oblegiwany,daje już znaki sprzeciwu piszcząc na cały dom :D. Muszę go wymienić,bo okazał się za mały nawet na teraz.

Dodam nawet,że ten futrzak nieźle pozuje. Na zdjęciu poniżej zaraz po zjedzeniu Marchewy :D.

(Zdjęcie udało się wstawić - potrzebny był inny link :))

Nikt mi nie daje spokoju! Gdy wieczorem wypełzam z mojego gniazdka wczyscy obserwują mój jogging w kołowrotku! Do tego Duża cały czas koczuje przy klatce i patrzy co robię. Zero prywatności! Chociaż muszę przyznać (mimo oburzenia),że słonecznikiem i marchewką dam się nakarmić :).

8rMk6Go.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby nie było kolejne wiadomości dotyczące malucha :).

Tym razem jest już lepiej w oswajaniu. Nawet nie "trzęsie nosem" jak przesiaduje na dłoniach :).

Wczoraj poszliśmy wspólnie do łazienki na wybieg. Pochodziłby/pochodziłaby u mnie,ale niestety zbyt na razie tłoczno.

W każdym razie sama już chce wchodzić na ręce bez żadnych "zachęcaczy" :).

Tylko nadal nie wiem czy to jest na pewno Chryzantema czy może zacny Chryzantem? Pod tym względem akurat nie mam pomysłu na sprawdzenie tego,ponieważ jeszcze tak dobrze na tyle nie współpracujemy a chciałabym już nazywać zwierzaka po imieniu :).

Czy zachowaniem można rozróżnić płeć chomika? Jeśli tak to jakie są charakterystyczne cechy płci (oprócz tego,że chomiczka ma ruje). Albo jakiś sposób żeby sprawdzić tradycyjnie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję :D. Potrzeba mi było właśnie takiego zdjęcia. Jeszcze dzisiaj się pewnie okaże kim jest owy osobnik :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i w końcu syryjek pokazał kim jest :).

Okazało się,że Prawdopodobieństwo Bycia Chryzantemą całkiem znikło. Oto ślicznotka okazała się ślicznotkiem :).

Imię nadane a myślę,że dość oryginalne - Yukine w skrócie Yuki.

Niedługo więcej zdjęć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
33 minuty temu, Akalene napisał:

Patrząc na długość futra - było to przewidywalne ;)

Szczerze mówiąc to też podejrzewałam raczej,że to pan :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, Tindomiel napisał:

Wygląda na naelektryzowanego ;)

Oj i to jak :D. Energii to ma sporo :D.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otóż mam pewien problem z tym panem. Wcześniej chętnie wychodził z domku na zabawę żeby sobie pobiegać i raczej mu nie przeszkadzało to,że ktoś na niego patrzy. Teraz cały czas jak jestem w pokoju siedzi w domku a jak zgaszę światło albo wyjdę to wychodzi. Jak go przekonać do siebie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż dodałabym parę zdjęć...gdybym je miała.

Niestety Yukine (przez rodzinę nazwany "PO POLSKU" Książe Euzebiuszem,więc to Yukine idzie jako drugie) wychodzi tylko w nocy. A jak wyjdzie to na krótko albo tylko po to żeby się najeść. Chciałabym z nim się zaprzyjaźnić,ale w takim wypadku jak?

Dzisiaj rano połamał też kołowrotek i do tego pytanie: jaki najlepszy kołowrotek dla syryjka?

Najlepiej 27cm+,no i może metalowy. Polecicie coś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Metalowego bym nie dała, Drewniane są ciche. Ale warto/trzeba bieżnię korkiem wykładać (no i lakierować). Jaki kołowrotek połamał? I czy on mieszka w klatce ze zdjęcia wyżej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kołowrotek był plastikowy- połamał tą część, o którą zaczepia się o klatkę.

W tej klatce już nie mieszka,była przejściowa ,na chwilę,domek też już jest większy a kołowrotka jak nie było tak nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 18.10.2017 o 11:58, gosia_ann napisał:

Witamy nowego chomika na forum :) Niezły z niego poczochraniec ;)

A no niezły :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam znowu wszystkich.

(Postaramy się być aktywniejsi)

Otóż Euzebiuszek powrócił do starej klitki-transportera. A dlaczego? Przy przeprowadzce nasza duża klatka znikneła :(. Nikt nie wie gdzie jest. No cóż...

Biedny mój Książe będzie musiał zadowolić się tym małym lokum aż do świąt :(.

I w takim przypadku prosiłabym o jakieś propozycje klatki odpowiedniej wielkości dla chomika syryjskiego oprócz z Hipcia,bo przejrzałam już. 

A teraz zdjęcia poczochrańca:

xDYrolI.jpg

"ZŁA SZAFA!"

wCfUvXy.jpg

Emigruje za dywan ;)

7H4r8GP.jpg

Jedyne wyraźne zdjęcie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta