Skocz do zawartości
Dominika Kornobis

Strup na ogonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam samca chomika syryjskiego. Kilka dni temu zauważyła strup na spodzie ogonka. Pojawił się znikąd nie wiem czy to tylko niegroźne zadrapanie czy jakaś choroba. Próbowałam zrobić zdjęcie ale jest dość niewyraźnie i niedokładne. Proszę o pomoc!

CGPoV7i.jpg

Edytowane przez Szybcior
Poprawiony temat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do weterynarza. Moze to być jakiś grzyb, problemy skórne albo inne powazne choroby. Nie wiemy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczekuje wskazówek co mam robić bo być może ktoś miał z czymś takim do czynienia. Nie czekam na cud z nieba a porady.

Wlasnie kazdy udzielil Ci odpowiedniej porady: Konsultacja u weterynarza.

Gdy już będziesz po wizycie napisz co wet powiedział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozumiem, że ty też leczysz się przez internet?

Przyczyn takiego schorzenia jak przedstawiasz, może być wiele. Nikt tu nie jest lekarzem, nie kończył weterynarii, a przede wszystkim, nawet najlepszy lekarz nie podjalby się diagnozy, opartej na rozmazanym zdjęciu. W to bawia się dzieciaki, którym szkoda kilku złotych na poradę w gabinecie. Przykre to, cierpią przez to zwierzęta pozostawione pod wasza opieką.

A miałam się już nie odzywać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja rozumiem, że osoba o mniejszym doświadczeniu z chomikami może zapytać czy to normalne, że chomik powinien wydawać takie czy inne dźwięki, biegać jak oszalały w klatce itd., ale jak widać takiego ewidentnego strupa zakrwawionego, a wiesz, że chomik Ci nigdzie nie spadł, ani nie mógł pogryźć się z innym to chyba samo się nasuwa, że coś może być nie tak i lepiej, żeby weterynarz to obejrzał

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłam u weterynarza: "Może to być nowotwór jądra."

Eee jak to '' może być '' ?? Czy weterynarz wykonał wszystkie badania aby potwierdzić przypuszczenia ?? Usg, rtg itd...

Skąd jesteś? Może  w Twojej okolicy jest specjalista od gryzoni znajdujący się na forumowej liście lekarzy. 

Edytowane przez Edith

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta