Skocz do zawartości
Szybcior

Szmatka [Szczecin, cała Polska i nie tylko]

Rekomendowane odpowiedzi

Szmatka i Szprawca są w moim DT sąsiadami, ale różne są ich historie.

Szmatka jest jednym z 15 chomików wyłapanych z osiedlowego trawnika w Legionowie. Sądząc po jej wadze i kondycji, jest młoda, dlatego szacuję jej datę urodzenia na ok. 25.03.2016.

Szelka jest młodszą krewną Szmatki, trafiła do nas 26.06.2016. Szacunkowa data urodzenia to 5.05.2016.

Pani Szprawca i Sztrupek (szukajcie go w dziale z... roborkami) mieszkali razem i zostali za pośrednictwem olx oddani jako nietrafiony prezent. Na podstawie informacji poprzedniego właściciela szacuję datę urodzenia na ok. 25.11.2015 - do adopcji po kontroli weterynaryjnej, ew. leczeniu. Oczywiście rezerwować chomika można już teraz.

Edytowane przez Szybcior

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szmatka to niezły luzak, już od dawna rwie orzeszki piniowe z rąk Dużej. Ja w takiej sytuacji opanowuję ślinotok i biegnę szybciej w kołowrotku. Orzeszka zjadam bez świadków. Ale bardzo, bardzo jestem ciekawa Dużej i niby uciekam, ale zza winkla obserwuję. Miałam trudne życie, nie dziwcie się, że tak powoli nabieram zaufania. Mimo to obie ze Szmatką mamy spakowane walizki na wypadek, gdyby ktoś nas chciał zabrać do siebie!

/Szprawca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szprawca nadal nie bierze orzeszków bezpośrednio. A ja kocham orzeszki bardzo, więc zdarza mi się wejść po orzeszka na dłoń. Tak na chwilę, żeby Duża nie myślała sobie...

/Szmatka

Obie dziewczyny gotowe do adopcji!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szmatka hoduje sadełko, Szelka prosi na rączki, a Szprawca boi się własnego ogona. Cała trójka zwarta i gotowa do adopcji, choć pewnie Szprawcą nie każdy się zainteresuje, możliwe, że będzie chomikiem do obserwacji wyłącznie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szprawca 26.07.2016 r. awansowała na rezydenta naszego domu, przyjmując spadek po (Frau) Sztygar. Szelka dzień później zamieszkała w DS.

Jedynie Szmatka szuka domu! Szelka w DS!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szmatka nie jest ostatnio zbyt towarzyska...

14692166_1124767870955257_33118274353719

Ale jak już się zdecyduje wyjść spod kokosa (albo ściółki), to jest czarująca:
14681930_1125223064243071_27371899166287

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szmatka spędziła z nami 218 dni, jest rekordzistą. Od dzisiaj zaczęła nowe życie w nowym domu. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.