Skocz do zawartości
szybki

Piasek jako toaleta i do zabawy

Rekomendowane odpowiedzi

Do czyszczenia się używa np sody oczyszczonej, ale ja nie zauważyłam żeby to wiele pomagało :D 

Nie mieszka ale przynajmniej nie sika :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Domek bez podłogi , to chomik myśli, że tam ziemia i jak nasika to samo zniknie jak w ziemi, może dlatego w tunelu korkowym Chałka nie sika, bo jakoś wie, że wtedy to nie zniknie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no nie każdy chomik ma takie przemyślenia, dlatego mi szkoda kasy na tunel korkowy bo długo by nie pożył u nas :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to jeszcze teraz powiedzcie mi co mam zrobic?

Sprobowac z tym pokostem a jak nie pomoze to budowac nowy domek? bo wiadomo ze w siuskach nie moze spac ;] ale np. w starym plastikowym domku Zafir tak nie robil.

martwi mnie to ze ten domek ma 2 tyg :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jakiej wielkości jest ten domek?

pokost bym odpuściła, on bardzo długo wonieje.

Edytowane przez Joanna Ch.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmm a nie sika ci do piasku?? mój też sika do domku (i do piasku) ale codziennie mu wymieniam ten kącik i na razie jest okey :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego pisałam o sposobie Joanny. :)

Mnie nie zależy bardzo, żeby chomik mieszkał w domku, bo ma pięterko, pod którym ma siedzibę. A domek zasikany pozostać nie mógł, bo o ile ściółka dobrze chłonie zapachy, to domek nieźle śmierdział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak w ogóle to ja zwarjujeł. Drops domek jeden drugi zasikał. Poszły do wywałki. Dziś sprzątam, patrzę, i jedyne co mu zostało - tunel sklejkowy też zasikał. No i dostał domek tekturowy póki co. :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja ostatnio zrobiłam mieszankę octu, wody i sody oczyszczonej, w sumie proporcji nie znałam, lałam na oko :D ale zauważyłam, że sody musi być max tyle, żeby zareagowała z octem (zacznie się mocno pienić na chwilę), przelałam to do spryskiwacza (coś jak to w czym jest płyn do mycia szyb) i spryskałam zabawki, szczególnie posikany był daszek domku własnie ze sklejki, takie pomoczone wystawiłam za okno na jakieś 2 godzinki, później spłukałam pod bieżąca woda, dałam wysuszyć na kaloryfer i o dziwo wyeliminowało to zapach moczu chomika do zera. oprócz tego sam ocet zostawiał mi swój zapach na akcesoriach, a w takiej mieszance z sodą zapach jest o wiele słabszy i po suszeniu niewyczuwalny praktycznie wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz pomalować pokostem to niestety musisz odczekać z tydzień aż zapach wywietrzeje. Ty możesz już nie czuć ale chomik tak. Zresztą dla mnie ten pokost.....śmierdzi.

Moje też sikają w domkach. Sprzątam tam dwa razy w tygodniu. Wyjmuję domek, zasikane miejsce suszę suszarką, na kilkanaście minut za okno i wietrzy się. Póki co w ten sposób domki wytrzymuję bardzo, bardzo długo. Zazwyczaj zmieniam domki nie z powodu siuśków a zmiany aranżacji w akwarium. Samice mają bardziej intensywny i mocniejszy mocz. U samczyka wystarczyło zmieniać raz w tygodniu i było ok.

Jeśli domek jest już w opłakanym stanie to cóż nie pozostaje nic innego jak zmiana. Na szczęście sklejka nie kosztuje dużo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

domek w az takim zlym stanie nie jest :) 2 plamy po siuskach i tyle ;]

dobra to w jutro domek rozkrecam tworze miksture od Chomikusia i mysle ze bedzie oki :)

pytanie teraz czy jak bede nastepnym razem myc domek to dawac jakis domek zastepczy czy Zafir zagniezdzi sie gdzies w trocinach ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat wraca :)

Powiedzcie mi co moze byc przyczyna ze chomik juz nie sika do piasku? Przez 3 tyg ladnie siusial i nagle praktycznie z dnia na dzien przestal. pic pije bo wody ubywa...

dodatkowo w chwili obecnej znowu sika do domku chodz juz nawet w nim nie mieszka tylko w trocinach

Edytowane przez szybki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nie zauwazylem...piasek sprzatalem jak tylko zauwazylem ze sikal jutro sproboje go przesiac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy szklany pojemnik na żywność to dobre rozwiązanie na piaskownicę dla chomika?

Pytam bo miałem plastikowy ale nasz chomik tak kopie, że co chwila go przewraca więc mam zamiar dać cięższy.

Czy taki będzie dobry?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6518715663

Wymiary chyba w sam raz dla syryjskiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słoik
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00030262/

Jak chomik będzie chciał wysypywać piasek, nie ma siły, z każdego wykopie, najmniej z głębokiego pojemnika np. na żywność.
http://www.aletofajne.pl/pl_PL/p/Pojemnik-plastikowy-z-pokrywka-BASIC-BOX-3L/850

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta