Skocz do zawartości
Tindomiel

Chomiki ze Złotna

Rekomendowane odpowiedzi

Ojoj. Trzymam kciuki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pracy, w domu czekała na mnie zła wiadomość. Pytlik odeszła... A jeszcze rano się widziałyśmy :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przykro mi okropnie :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech... akwarium posprzątane, jakoś tak pusto. Dobrze, ze nie męczyła się długo, jeszcze na dwa dni przed śmiercią, miała tyle siły, by całe pudełko z piaskiem zakopać pod trociny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Współczujemy:( niestety nas też czeka pogrzeb i posprzątanie akwarium. Ciężko się pogodzić z taką stratą. Trzymaj się dzielnie masz jeszcze inne piękności, które Cię potrzebują. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za ciepłe słowa.

Właśnie jesteśmy w trakcie "negocjacji" z Panią, co chce oddać chomika, bo ma uczulenie na sierść. Samiczka ma ponoć dwa lata i nadwagę po ciąży :/ Także jak się uda to niedługo nasze stadko znów się powiększy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trzymamy w takim razie kciuki aby się udało! Bo jak się uda to w końcu chomiczka zazna dobrego życia.

My mamy te wszystkie rzeczy po Muzungu, jeszcze nie odważyłam się wysprzątać akwarium.

Edytowane przez Janina H.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łatwiej sprzątać dla kogoś, a nie tylko po kimś. Ale nadal jest to trudne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od dzisiaj nasze stado ponownie liczy 4 szt.

Odebraliśmy dzisiaj samiczkę dżungarską. Jak udało się nam ustalić, została oddana bo zaczęła gryźć się z synem. Samca oczywiście sobie zatrzymali.

Samiczka dostała na razie "robocze" imię Baryłka. Wg mnie, jest ogromna jak na dżungara, waży 68,72 g. Wygląda na chomika w średnim wieku, rusza się bardzo ociężale, i nie jesteśmy pewni czy na pokładzie nie znajduje się niespodzianka ;) Po krótkim zwiedzaniu nowego lokum, zakopała się w trocinach i śpi pod kołowrotkiem.

ac485536be8a9c23.gif

3845dbe2b52257a1.gif

Chomik demolka, w postaci Szeregowej, bieżący tydzień kończy z saldem zniszczenia korkowych podkładek pod talerze, klapek na basen oraz kabla od klawiatury. A dopiero mamy czwartek... ;)

7d7670bc1a1c29a9.gif

Szczypta ma się co raz lepiej. Dzisiaj waży 34,60 g. :) Jest bardzo słodka, grzecznie siedzi na rączkach. Wybiegi trochę ją stresują, ale pracujemy nad tym.

a82e9520807ba35c.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aaaach. Uwielbiam Wasze niusy.

Szybcior ważył w czasach świetności koło 69 g, ale kształt miał inny i był żwawy. Ja bym się nastawiała na przychówek, na wszelki wypadek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak pierwsze pomyślałam czytając o gryzieniu się z chłopcem, czy jesteś pewna że masz 4 a nie 14 mini domowników. Baryłka jest śliczna. Przypomina mi mojego Alfreda, który też taki okrąglutki był. No szeregowa się rozkręca a weekend przed nami :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie czekamy na rozwój wydarzeń. Baryłka jest strasznie gruba. Szeregowa dorwała zapasowe poidełko.Nie można na chwile spuścić z oka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeny, jaki chomiczy zwierzyniec! 

Przykro mi z powodu Pytliczki. Sama przechodziłam podobną historię za dzieciaka, gdy moja dżungarka chodziła z guzkiem w okolicy jajników :( 

A co do reszty, to są cudne. Szeregowa przypomina moją kochaną Syryjkę, którą nazwałam "Wstązią" - cykl pt. 9latka i chomik. Naprawdę, kropka, w kropeczkę Wstążeczka :) 

A Szczypta to naprawdę malutka kruszyneczka, ale za to jaka piękna :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szeregowa jest bardzo podobna do naszej pierwszej chomiczki Miśki zwanej Prosiaczynką. Łobuziary niesamowitej. Szeregowa z charakteru też próbuje dorównać poprzedniczce :D

Przy okazji reklama kłosów z Hipcia ;)

ed8de5ed27230eb7.jpg

Szczypta niestety nie załapała się na konkurs fotograficzny. Pozować się jej zachciało dopiero po zakończeniu zgłoszeń ;)

d5c0386a27cb9989.jpg

Baryłka obrazi się za publikację tego zdjęcia, ale co tam. I tak jakoś niespecjalnie nas polubiła. Jest mało aktywna, a jak do akwarium włożę rękę to zabiera się za gryzienie.

27ae1a6d9927a187.jpg

Miśka Wołowinka, jak usłyszała w czwartek,że będzie miała sprzątanie, to dopiero wczoraj zaszczyciła nas swoją obecnością. :)

774163ef33329450.jpg

Edytowane przez Tindomiel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szeregowa przypomina mi moja Toffiee....juz nawet nie mam na mysli ubarwienia ale uwielbienie do wchodzenia w opakowania jedzeniowe :)

Fajna banda :)

Klosy sa super, moje zabieraja je do gniazd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta