Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chałka waży nadal 137 gr około .

M1 Chałki tunel korkowy za kupiony u Pupillo.

80673295f7dc5b46med.jpg

9f59e99ac85074a2med.jpg

5594a1cab092ff3amed.jpg

Widok zza krat :D

7b5e9244bd91fbc1med.jpg

5c09bdcf887b2dabmed.jpg

Dziś już miałem sypać nową porcję karmy, ale odkryłem, że w tunelu było wyjątkowo dużo zapasów. 2 pestki kukurydzy, z 8 pestek niełuskanych dyni, kawałki topinamburu , płatki z mixeramy , nie łuskane pestki słonecznika i inne nasionka. Waga zapasów około 11 gr :D

Ja się martwiłem, że Chałka głoduje, bo jak mnie widzi od razu węszy , za jedzonkiem. Podstępnie tylko wyłudza smakołyki . :ph34r:

A tutaj zabiera zapasy z miski z powrotem do tunelu, jak jej przeniosłem wszystko do miski . :P

6de9747fd9963ae3med.jpg

eeea43bdc0436e6amed.jpg

Zemsta Chałki będzie straszna za to .

Dzień Sądu jest nieunikniony .

83bbf62dda11b0d5med.jpg

Dam dam dam , terminator się zbliża . :angry:

ac664ffc25f6145dmed.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale ją zaskoczyłeś pod łóżkiem :D 

Pozdrowienia od Terminatora Ridża i Terminatora Nindży :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już znaczy, że za dużo daje żarełka ?

12dabb65107d9119med.jpg

Wczoraj w nocy Chałka pierwszy raz gryzła pręty w klatce, albo nigdy wcześniej mnie tym nie obudziła . Chyba tęskni za domem Chałka .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może taki jej chomiczy urok z tym zbieraniem zapasów? Mój syryjczyk wybiera w nocy i wyjada na bieżąco w ciągu dnia, za to zaś dżungar wybiera zawsze wszystko ile by nie było i wynosi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe czy jakby dać chomikowi 3 ziarenka lub 4 tylko do jedzenia , to też jedno schowa na później ? :ph34r:

Trudno tak nie dać czegoś dodatkowo prosto z ręki, jak chomik węszy i szuka czy nic nie ma ręce . :blush:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już zależy od chomika :P

U mnie non stop coś nadprogramowego leci... przez to, że mam dziennego chomika :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o robienie zapasów musisz poobserwować zwierzaka i wyczuć ile jedzenia jej dawać.
Beza też miała ogromną spiżarnię, dosłownie wszystko się wysypywało. Więc zaczęłam mniej jej sypać do miski. Okazało się, że w spiżarnia nadal jest pełna, a waga chomika zaczęła spadać. Wróciłam więc do poprzednich dawek jedzenia - waga wróciła do normy. A spiżarnia nadal ma się świetnie ;)

Tak jakby gdzieś w Bezie było zakodowane, że zapasy muszą być nawet jeśli chwilowo burczy w brzuchu...

Wszystko zależy od chomika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się wydawało, że Dz. nie ma żadnych zapasów bo jest szczupła, dopóki nie zajrzałam do tunelu pod domkiem :D. W wieży za to miała schowane tyle żarcia, że w końcu się wkurzyła bo nie mogła tam wejść ze względu na to, że było tam też sporo wyniesionych chustek i ściółki. W końcu wywaliła prawie wszystko na podłoże i zadowolona poszła tam spać ;).

Zapasy to instynkt, niech sobie gromadzą, byle nie robiły kiszonek. Ja też nie omieszkam dać Dziedziczce, kiedy jest na rękach, trochę przysmaków, ale to są rzeczy, które uprzednio nie włożę do miski :), biorę ją sposobem. Żeby nie przeginać z ilością żarcia, często daję jej na rękach smaczki, np. gotowane krewetki czy mięso z kurczaka, ale wtedy pomniejszam o nie "kolację" w misce. Jest to o tyle zasadne, że jest często aktywna w dzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziś wybrałem śpiżarnię Chałki i wrzuciłem całość do miski. Zaraz po tym jak zabrała co lepsze kąski do tunelu z powrotem nadal zostało ziarno , parę pestek dyni , 2 pestki kukurydzy i jakieś jasnozielone płatki z mixeramy o wadze 10gr całość. Całe jedzonko zachomikowane mogło ważyć z 20 gr. Skąd Ona bierze to  żarełko ??? Pomyślałem, może zęby bolą i nie gryzie ? Pestki dyni zabiera z palców, ale zazwyczaj tylko wynosi do tunelu , mało zjada , z kukurydzą podobnie. Jednak jakoś fistaszki znikają w całości i daje radę wyjeść orzecha włoskiego z połowy skorupki i gryzie patyczki, więc raczej nie ma kłopotu z zębami .  :D Przecież nie może żyć na samych pestkach słonecznika, warzywach i mącznikach  ?  :P Za mało sypię takich smakołyków, żeby nic oprócz tego nie jadła ... Waga nie spadła 140gr było i teraz jest 137gr . Możliwe, że i 140gr to był błąd w obliczeniach ... W kołowrotku się kręci, w piasku kopie. Jakoś nie widać, żeby coś się działo . :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Był kłos pszenicy :)

63a13ddf059006bcmed.jpg

Rzadkie wyraźne zdjęcie.

71e0f42eb5f72b57med.jpg

Zazwyczaj ostro wychodzi tylko tło .

653373c0d7316666med.jpg

Edytowane przez KarolB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

był kłos, nie ma kłosa :)

takie czary mary

Moja mała też chowa ogromne ilości jedzenia a kulka z niej aż miło się patrzy

Pozdrowienia dla Chałeczki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ważenie

5706c39b079eade9med.jpg

szybkie spalanie

996eda621819f694med.jpg

Wielka ucieczka :

f020aa0071f417cbmed.jpg

319524d3ef82e8fcmed.jpg

Nogi uciekają i nie można się dobrze wgryźć :D

b946231cc1d88bb8med.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

"Lego fajne mam, komu je dam.. Lego fajne mam - komu je dam.. Nikomu! Moje! Zaraz.. Czy ja tu czuję papu?"

Słodzinka  :wub: Akcja "rozruba w klatce" rozpoczęta!  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pakowanie świeżynki :)

6fbbe7b8287d8273med.jpg

751bfd2583299d16med.jpg

1d1e07f088465233med.jpg

Niestety mój aparat wolno robi zdjęcia i uciekła Chałka w chwili ukończenia pakowania .

Znowu zapomniałem zważyć michę i sprawdzić, czy naprawdę chomik może zabrać 1/4 swojej wagi na raz w policzkach :P

Wyciąganie Chałki na fistaszka. Chyba jedynie mącznik jest smaczniejszy. :D

c189aa887f68602fmed.jpg

bbedadb4844a160emed.jpg

f712992c664bdfa5med.jpg

819920a8b81a56cemed.jpg

7bf26151efb504a5med.jpg

Oczywiście jak pusta dłoń , to nie ma powodu, żeby na nią włazić :D .

Edytowane przez KarolB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta