Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo wyraźnie dzisiejsze zdjęcia:

027547d6fe076a99med.jpg

385851aa0b9bcb64med.jpg

Pierwsze poszukiwanie żeru

Edytowane przez KarolB

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do kręcenia  się w kołowrotku dzisiejszej nocy :)

11,9 km dystans, max prędkość 12,3 km/h  , średnia 4,9 km/h  czas 2h 27minut.

Oczywiście Chałka nie biega przez przerwy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podłączyłem licznik rowerowy do kółka i się dziś Chałka na liczniku nagrywała ... 12 km to jednak sporo wyszło ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Licznik działa tak samo w obie strony, nie odejmuje. Sygnał się pojawia co każde spotkanie magnesu i czujnika, nie ma znaczenia w którą stronę się kręci .Każdy tak działa licznik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poważnie? Aaa, zbyt łatwo się poddałam. Byłam pewna, że będzie się odkręcać.

Czyli kluczowe to precyzyjnie skalibrować... Wow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W samochodzie też się nie cofa kilometrów jadąc do tyłu. Tylko w licznikach co miały zębatki jak zegarek się cofał licznik ,jadąc do tyłu. W zwykłym liczniku elektronicznym liczą się impulsy wywołana przejściem magnesu przed czujnikiem, nie ma znaczenia , w którą stronę się  kręci. Na 28 cm wpisałem 879 milimetrów. Możliwe, że nie każdy licznik pozwala wpisać takie małe kółko .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karol, właśnie wygrałes na chomiczej stronie internetu! Twój pomysł... niby taki prosty i logiczny, ale to szał! Musze rowniez spróbować !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mój kołowrotek ma wewnątrz około 860 mm, wiem przypadkiem, bo wykładałam go korkiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do kręcenia  się w kołowrotku dzisiejszej nocy :)

11,9 km dystans, max prędkość 12,3 km/h  , średnia 4,9 km/h  czas 2h 27minut.

Oczywiście Chałka nie biega przez przerwy.

Wiedziałam, że bestie potrafią natuptać kilometrów, ale żeby aż tyle... i jeszcze ta prędkość... Teraz już wiem, czemu ciężko je złapać jak nie chcą wracać z wybiegu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak masz w środku kółko 1 m obwodu , a na zewnątrz 2 m obwodu, to żeby zrobić obrót całego koła, chomik musi przebiec 2 metry, nawet tuptając w środku, dlatego wpisuje się obwód zewnętrzny . Inaczej będzie zaniżało wyniki, tak samo jakby wpisać za duży obwód niż rzeczywiście ma koło .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No weź. Wewnątrz masz 1 metr bieżni, zewnętrzny obwód dwa. Jeśli chomik pobiegnie 2 metry to kołowrotek zrobi dwa okrążenia.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chałka się rozkręca :) Dziś biegała wolniej , bo rozpędziła się tylko do 12,5 km/h ,ale za to biegała prawie 3 h ( 2h57 min) to dało dystans 14,7 km. Średnio 5 km/h . Jak ucieknie z domu to już będzie trzeba zaczynać poszukiwania od sąsiedniego miasta :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybcior ma rację, chomik biega po obwodzie wewnętrznym... ale zaraz, może nie doczytałem, w jaki sposób Ty mierzysz te dystanse i prędkości? Zamontowałeś do kołowrotka licznik rowerowy? :-O

Edytowane przez monstrum

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, Monstrum , zamontowałem licznik rowerowy. Mam kołowrotek plastikowy Trixie, więc plastik bieżni ma znikomą grubość . Magnes przykleiłem do kołowrotka a czujnik doczepiłem do pięterka , jeszcze tylko trzeba blisko postawić kołowrotek. Jak postawię źle to jest za daleko lub za blisko i kołowrotek zrzuca czujnik z pięterka . Chałka to syryjka , ciekawe jak szybko roborek biega . :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę piękna z niej syryjska dama :) 

A pomysł z mierzeniem prędkości jest świetny. Sama nie wiem, czy nie ukradnę pomysłu, bo widząc jak zasuwa, to aż się prosi :p 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj Chałka trochę pobiegała po podłodze w poszukiwaniu pestek słonecznika i jak zwykle wybrała jednak bieganie w kołowrotku .

485135cc38a55e23med.jpg

Zrobiłem dużą piaskownicę :) Chałka nie chciała kopać :( .

Musiałem poukładać pestki na drabince, żeby chciała wejść do piasku ...

35d0f369cf372ac1med.jpg

Wyszła jak zwykle na skróty .

Jak się staram, robię mostki lub podkładam łupiny kokosa, a Chałka zazwyczaj wychodzi na skróty. W klatce też często włazi po prętach zamiast używać mostków . :D

ff3ebf1112a51c0cmed.jpg

Ważenie  i łuskanie pestki dyniowej. 136 gr :) .

7080767673661420med.jpg

W końcu zabunkrowała się pod łóżkiem w legowisku :)   W klatce nie widziałem, jeszcze żeby siedziała w nim .

bd666115afb25a8emed.jpg

Mieszkanie Chałki ;)

e5150c1e1a450766med.jpg

Taki długi tunel a połowę zablokowała chusteczkami za nimi jest włókno konopne i na zewnątrz narzucała trocin. :)

Oczywiście w nocy w klatce biegała też, nawet o 6 rano jeszcze się kręciła, czego zazwyczaj nie robi :D .

2h 50 minut co daje 15, 88km  średnio 5,6m/h :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coraz bardziej korci mnie zastosowanie patentu z licznikiem. Moja chomiczka to pani w średnim wieku, jestem ciekawa ile ona przebiega, miesiące świetności jak maratończyk już minęły. Mąż ma te urzadzenie przy swoim rowerze, nie wiem czy zechce się podzielić :).

Edytowane przez sarsaparilla

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wczoraj w nocy Chałka pobiła wszelkie rekordy :  4h 11 min kręcenia się w kołowrotku 22km  max 14,9 km/h  , średnia 5,3 km/h   :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta