Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za wolny mam telefon :)

7WhTvdt.jpg

9cScgx4.jpg

Apetyt dopisuje, ostatniej nocy 57  minut kręcenia się w kółku, więc też jest ok :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda zabiegała łożysko w kołowrotku, już  lata na boki mocno i stuka ... kolejne kółko ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 6.07.2018 o 12:33, Squirrella napisał:

57 minut... ciekawe ile by to wyszło kilometrów? Aż korci żeby założyć licznik :)

Dziś po dokładniejszych pomiarach wyszło 1h30min, co daje 7,411km średnio  4,9km/h, max to 9km/h . Chomik biega wolno, bo ne jest krótko dystansowy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wynik piękny. Zmierzyła bym wyczyny mojego maleństwa tyle, że u nas to wygląda inaczej: kółko pare minut, postój w miseczce z jedzonkiem, przelot przez domek, kółko, przelot przez całe lokum, kółko, siesta na kamyczku lub w piaseczku xD I tak prawie całą noc. Dodam, że mam wyczynowca - po, co zatrzymywać kółko? Lepiej wyskoczyć, większy rozpęd, wiatr w futerku i high life :'D

A co do łożysk - jakieś słabe te łożyska robią albo dają beznadziejny smar i szybko wszystko pada. U mnie odpukać prawie 4 miesiące i kołowrotek się trzyma. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda też nie biega cały czas, tylko z przerwami i zazwyczaj to jest około 30 minut tylko na noc, a nie ponad godzinę ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja już myślałam, że Pogoda to wyczynowa biegaczka :)  Wyniki i tak ładne osiąga.
Dba się o tą linię!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiejsza noc 44 minuty , 3,78 km  średnio  5,2km/h , max 9,9 km/h.  To jest normalny duży czas zabawy Pogody, zazwyczaj jest 30- 45 minut. Jak przyjechała, to może stres albo i młodość dawały ponad 2h biegania na noc, dlatego 1,5 h , to jest bardzo dużo:) Taka ciekawostka. Ciekawe jak  to wygląda u dżungarka i roborka , jak szybko biegną :)Prędkość ucieczki, pewnie  jest dużo większa niż 10km/h :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmierzyła bym prędkość mojego dżungarka, dla porównania , ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Żeby wiedzieć, co on tak naprawdę robi po nocach musiała bym chyba nastawić kamerę i zostawić nasze cudowne czerwone światełko na całą noc.
Jedno wiem napewno, potrafi naprawdę szybko biegać, wchodzi jednym wejściem do domku i w mgnieniu oka wychodzi drugim.
Wystarczy mrugnąć, a on już jest gdzie indziej, na drugim końcu terrarium/wybiegu/pokoju.

Jeśli chodzi o czas spędzony na kółku to jest różnie. Czasami mam wrażenie, że biega całą noc, a czasem robi sobie dni leniuszka - zakręci kołem kilka razy i idzie spać.
Nawet w naprawdę gorące noce potrafi iść biegać przez godzinę i dłużej, z przerwami na krótkie (3-5minut) drzemki na chłodnym kamyczku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co to za kulka z głową :)

Nadal Pogoda jest jakaś niespokojna. Szybka nie jest, ale jak nie jest koło miski, jest cały czas w ruchu :)

VCezrd6.jpg

l2iJMmO.jpg

Jedno się trafiło z zaskoczenia, bo była za kratkami,  tak to cały czas gdzieś podąża :)

yUso22L.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda to pożądna kobitka ;)
Pilnuje żeby spiżarnia była pełna oraz żeby kształty ciałka były jak należy.
Gospodyni pełnym pyszczkiem ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sukces, Pogoda pierwszy raz weszła na pusta dłoń ... ale dłoń była po rozkładaniu jedzenia w akwarium, więc, pewnie nie była bez zapachu :D Czyli nie ma żarełka, spadaj ręka :D Jedynie na nogę i po koszuli  aż na ramię potrafi wejść bez żarełka, ale dłoń nie wchodzi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panienka ma zasady i się ceni. Jak ktoś zaprasza na spacerek to kwiatek...uhm orzeszek na dzień doby musi być albo nici ze spaceru. Stara szkoła.

Może i zapach był, jednak sukces to sukces. Reszta to detale ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta