Skocz do zawartości
Angelo

Oczekiwane zmiany na stronie oraz forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przyznaję, że trochę zaniedbywałem e-chomika i chciałbym Was spytać z tego powodu, co według Was wymaga zmiany na stronie e-chomik.pl. Czy są jakieś informacje które wymagają zmiany, uaktualnienia. Co brakuje na stronie...?

Jesteśmy już w sieci 11 lat, dlatego musimy popracować trochę nad aktualnymi danymi...

Z góry dziękuje za pomoc :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wg. mnie dobrze by było napisać taki jeden artykuł dla początkujących i dać do niego duży odnośnik na stronie głównej. Bardzo dużo informacji jest już powrzucane na stronę ale są w różnych zakładkach i do tego dość obszernie opisywane z dygresjami- młody człowiek, który zamierza kupić chomika może poczuć się przytłoczony i zamiast przeczytać to wszystko to powie sobie, że to tylko chomik i pójdzie do kupić. W artykule wszystkie podstawowe informacje o klatce, żywienie, akcesoriach, podłożach, zachowaniach chomików. Takie 'zabranie do kupy' byłoby chyba czymś przydatnym.

Do tego odświeżyć i na bieżąco aktualizować zakładkę z adopcjami.

Oprócz tych rzeczy to przydałoby się ogarnąć trochę forum. Mnóstwo jest starych postów z niedziałającymi już zdjęciami, często jakieś nowe tematy, które już wcześniej się pojawiały są automatycznie przenoszone do starych tematów(lepiej chyba po prostu wklejać link do jakiegoś innego wątku i go zamykać).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oprócz tych rzeczy to przydałoby się ogarnąć trochę forum. Mnóstwo jest starych postów z niedziałającymi już zdjęciami, często jakieś nowe tematy, które już wcześniej się pojawiały są automatycznie przenoszone do starych tematów (lepiej chyba po prostu wklejać link do jakiegoś innego wątku i go zamykać).

Na niedziałające w postach zdjęcia niestety nie można nic poradzić, poza apelem do użytkowników którzy jeszcze istnieją na forum, żeby w miarę możliwości powrzucali swoje stare zdjęcia na inne serwery. Niestety 90% użytkowników wrzucało na forum zdjęcia za pośrednictwem imageshacka, który wywinął taki numer, że teraz żaden z linków gromadzonych przez 11 lat na forum nie działa :<

Przenoszenie tematów to moja sprawka, ale tu chętnie posłucham jaka jest opinia. Czy nie lepiej mieć jeden główny temat, niż jeden główny + 15 takich samych, pustych i pozamykanych?

Czy są jakieś informacje które wymagają zmiany, uaktualnienia. Co brakuje na stronie...?

Fajnie że szykują się jakieś poprawki :D

Dzięki Kaskas ogarniającej temat wortal jest w dużym stopniu aktualny, już tylko gdzieniegdzie czają się różne babolki:

1. W dziale "Zdrowie i choroby" akapit "Rzekome pieprzyki" jest zdublowany. http://e-chomik.pl/zdrowie-i-choroby/

2. Odnośnik do e-chomika na facebooku nie działa (mam na myśli ikonkę na szczycie strony głównej).

3. Nie działa sekcja "Genetyka chomików": http://e-chomik.pl/genetyka-chomikow/

4. Odnośniki do działu "Aktualności" albo nie działają (np. z pozycji wortalowej wyszukiwarki) albo przenoszą na bloga, który jest trochę nieskładny: http://e-chomik.pl/blog/

5. Gdzieniegdzie (na stronie wyszukiwarki, na blogu) są niedziałające odnośniki "PKCh", który swoją drogą został rozwiązany w 2014 r.

6. W wolnej chwili można by uzupełnić listę najlepszych klatek, na przykład o kilka z tych modeli: https://www.facebook.com/Chomicze.zycie.niejedno.ma.oblicze/posts/855066707925376?_rdr=p

7. Artykuł "Klatka", chociaż sam w sobie w porządku, to jest ilustrowany dwoma zdjęciami bardzo małych modeli, o wiele poniżej wspomnianego w tym samym artykule minimum, dobrze by było je zmienić na coś odpowiedniego: http://e-chomik.pl/klatka/ Tak samo chyba warto usunąć wzmiankę o firmie Habitrail, ich oferta nie idzie z duchem czasu i obecnie nie sprzedają nic oprócz plastikowych klitek 20x30 cm, zdecydowanie nie warto ich polecać na e-chomiku.

8. Na stronie głównej dubluje się opis zdrowego chomika (w pierwszym i drugim akapicie po lewej jest to samo):

19dbc6a5_o.png

9. Zdarzają się braki polskich znaków, tak jak na głównej stronie wortalu:

fce15397_o.png

10. Czy na wortal wróci kiedyś dział "Artykuły"? Był świetny, bardzo go brakuje :<

To tyle ze znalezionych przeze mnie, bardzo chętnie pomogę w jakichś porządkach, o ile będzie w czym :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak już jesteśmy przy zmianach, to może warto przenieść chat gdzieś na główną stronę forum albo jakoś inaczej zaakcentować jego obecność? Bo na razie rozmówki są trochę nieżywe i mam wrażenie że duża część użytkowników w ogóle nie bardzo wie o ich istnieniu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak już jesteśmy przy zmianach, to może warto przenieść chat gdzieś na główną stronę forum albo jakoś inaczej zaakcentować jego obecność? Bo na razie rozmówki są trochę nieżywe i mam wrażenie że duża część użytkowników w ogóle nie bardzo wie o ich istnieniu :P

Ooo proszę.. i sie udało :P  

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze : gdzie jest czat ?

Po drugie : w nowym tematu o aktualizacji, ja nie mogę dopisać nowego posta , o tym, że nie widzę czatu ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze: Czat jest zainstalowany, ale jeszcze mam problem z ustawieniem pozwoleń w aplikacji.Jak się uporam, zostanie uruchomiony dla wszystkich. Myślę, że jeszcze chwilę bez niego wytrzymacie - a nie chciałem by przez to nie działało forum.

Po drugie: Już jest okej. Dzięki za zwrócenie uwagi - drobny błąd z uprawnieniami :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czat już dziala. Dostępny jest na stronie głównej na dole oraz jako zakładka na górze strony.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 14.08.2017 o 00:38, cubson napisał:

Mi czat nie działa. Ciągle wyświetla, że has been disconnected.

Już wszystko jest okej :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta