Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witaminy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bodzio

Bodzio

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 39 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 13:16

Jakiś czas temu kupiłam witaminki w płynie dla chomisia.Dodawałam zawsze po kilka kropli do poidelka.Niestety , kiedy straciły termin wazności postanowiłam kupić nowe i pechozol, bo akurat nie bylo...i wiecie co??? Pani w sklepie powiedziala ,że mogę dodac trochę "vibovitu" ...takiego dla dzieci...ciekawa jestem , jakie macie zdanie na ten temat? :head:
  • 0

#2 OFFLINE   Angelo

Angelo

Administrator

• Administratorzy
  • 1895 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 15 marzec 2006 - 14:56

To mam takie, jak wszystko co dla ludzi jest w opakowaniu. Ma on też chemie (często to powtarzam) i może zaszkodzić chomikowi. Lepiej poczekać na ten preparat, chomikowi się nic nie stanie jak nie dostanie. A to są produkty przeznaczone specjalnie dla chomików i dla nich kierowane. A zawieraja naprawdę znikomą chemię, jak nie wcale.
  • 0
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.

#3 Guest_Biśka_*

Guest_Biśka_*
  • Goście

Napisano 15 marzec 2006 - 18:05

Nielepiej dać chomisiowi normalne witaminki...? Tzn. jabłuszko, gruszkę... Owoce i warzywa, a czasem i jogurt... Ja osobiście nie polecam takich witamin, bo można przedobrzyć z witaminami... i w karmie są witaminy, i w innych zarełkach...

#4 OFFLINE   Angelo

Angelo

Administrator

• Administratorzy
  • 1895 postów

Napisano 15 marzec 2006 - 18:30

Biśka ma rację. Te wszystkie pokarmy mają dużo witamin, a i dawane jabłko czy co innego ma również dużo witamin. A chyba byś nie chciał by twój chomik zachorował na awitaminozę.
  • 0

#5 OFFLINE   La Klusek

La Klusek

Forumowicz

• Czytelnicy
  • 236 postów

Napisano 16 marzec 2006 - 09:37

a wcale ze nie prawda z tym vibovitem... mi lekarz kazal rozpuszczac chomisiowi 1/8 torebki vibovita i nawet podawac prosto do pyszcka..ale ze nie wiem jak ise do tego zabrac to rozpuszcam mu troskze iwecej w poidelku...chomis to normalnie pije i naprawde odzyskal sily... jest jedno ale- mam mu tak podawac to tylko przez miesiac... ufam temu weterynarzowi, widze poprawe u mojego chomisia wiec vibovit mu napewno nie zaszkodzi... wczensiej nic mu nie rozpuszcalaam w poidelku bo nie widzialam potrzeby, dostawal owoce i warzywa, rozpuszcam to tylko z przpeisu lekarza... wiec watpie zeby to moglo szkodzic..chyba ze na dluzsza mete
  • 0
hifff-hiff

#6 OFFLINE   whiteada

whiteada

Znawca chomików

• Czytelnicy
  • 871 postów

Napisano 16 marzec 2006 - 16:16

No ale czy chomik Bodzia tego wymaga? Czy jest chory, bądź na tyle chory, aby podawać mu Vibovit?
  • 0

#7 Guest_Biśka_*

Guest_Biśka_*
  • Goście

Napisano 16 marzec 2006 - 17:36

No... chomik od La Kluska był chory, jak pamiętam... A Bodzio Junior na razie, jak wynika z postów jest w pełni zdrowym, pełnym energii zwierzaczkiem :).

#8 OFFLINE   Bodzio

Bodzio

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 39 postów

Napisano 16 marzec 2006 - 19:59

zadając to pytanie zwiazane z witaminami miałam na mysli typową "profilaktykę"...taką jaką stosuja ludziska :) aby utzymać formę :) tym bardziej w okresie przesileń ...ale czy nasze chomisie to odczuwaja ...chyba nieee :):):)
  • 0

#9 OFFLINE   Panda hamster

Panda hamster

Bywalec

• Czytelnicy
  • 133 postów

Napisano 16 marzec 2006 - 22:03

Jeśli człowiek odczuwa to moim zdaniem zwierzę tym bardziej, chociaż nie wydaje mi się żeby to miało wpływ na ich kondycję.
  • 0

#10 OFFLINE   Angelo

Angelo

Administrator

• Administratorzy
  • 1895 postów

Napisano 17 marzec 2006 - 08:35

Według mnie, profilaktyka powinna być stosowana jak do tej pory, a nie. Dawać chomikom to co ludziom. Witaminy w owocach i karmach wystarczą.
  • 0

#11 OFFLINE   La Klusek

La Klusek

Forumowicz

• Czytelnicy
  • 236 postów

Napisano 17 marzec 2006 - 09:32

nino ja mowie tylko ze vibovit na krotka mete nie szkodzi i tylko o to mi chodzilo, bo tu bylo cos ze to zleee... wydaje mi ise ze wet przepisal tego vibovita bo moze stwierdzil ze chomis jest w kiepskiej formie... wiec stwierdzam ze vibovit nie szkodzi (nie wiem na jak dluga mete) a nie mowie, ze :"tak bodzio...dawaj vibovita bo mozna..."
  • 0
hifff-hiff

#12 OFFLINE   Bodzio

Bodzio

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 39 postów

Napisano 17 marzec 2006 - 19:11

chm...myślę ,że raczej jest różnica między preparatami farmakologicznymi dla ludzi i dla zwierząt. Sądzę ,że w nadmiarze mogą szkodzić....podam przykład , tylko sęk w tym ,że nie jest to przypadek z chomikiem a raczej z psem...:) Mam owczarka niemieckiego , który czasem ma zapalenie stawu...i wtedy cierpi bo rzecz jasna boli. Własnie wet zlecil podawanie tabletek przeciwbolowych, ale nie dłużej niż 2x w ciągu dwóch dni, ponieważ organizm nie toleruje naszych leków. ( po przedawkowaniu odruch wymiotny) La Klusek...masz racje w nadmiarze nie szkodzi....ale jak ocenić kiedy i ile ?
  • 0

#13 OFFLINE   Angelo

Angelo

Administrator

• Administratorzy
  • 1895 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 09:10

Właśnie w nadmiarze szkodzi. A ile... to muszisz sam zobaczyć. Nepewno o wiele mniejsza dawka niż dla ludzi. Dokładnie nie wiem, bo nie używam.
  • 0

#14 OFFLINE   Bodzio

Bodzio

Nowy czytelnik

• Czytelnicy
  • 39 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 10:12

O rany, wprowadzam sprostowanie do ostatniego postu "w nadmiarze nie szkodzi...." mialo być " w nadmiarze szkodzi" Mike ...dzięki za korektę.
  • 0

#15 OFFLINE   tabi

tabi

Znawca chomików

• Czytelnicy
  • 726 postów

Napisano 18 marzec 2006 - 10:23

No wiadomo. Większosc tabletek czy leków dla ludzi są szkodliwe dla chomików. Tylko niektore mozna dawac chomikom i to za zgodą "dobrego" weta :)
  • 0

#16 Guest_Biśka_*

Guest_Biśka_*
  • Goście

Napisano 18 marzec 2006 - 11:15

no... nie mam pojęcia... Bodzio, może tak troszeczkę raz na tydzień, czy cuś... Ja nie daję, i chomik bryka jak szalony... Może zapytaj się weta, ile profilaktycznie :D

#17 OFFLINE   *SwEeT_aNiOłEk*

*SwEeT_aNiOłEk*

Znawca chomików

• Czytelnicy
  • 882 postów

Napisano 19 marzec 2006 - 17:16

Witaminy - są to różne witaminy dla chomika. Min. Odżywka Nestor (na futerko(80 gr, ziarna posypane proszkiem) granulat Nestor (80 gr), Granulat z lucerny Vitapol (3 zł) , Witaminy dla gryzoni Eva-Poz (A, C, D, B, P, K, Mg, Na, Ca, sole mineralne 1,50zł, różne kolorowe „fasolki”) Super Mix Zoo-Raj (1zł, małe kolorowe wafelki, skruszona kukurydza)
  • 0

WRÓCIŁAM xD, jestem cała
i zdrowa xP

#18 OFFLINE   La Klusek

La Klusek

Forumowicz

• Czytelnicy
  • 236 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 11:39

od oceniania kiedy i ile,wydaje mi ise ze jest weterynarz... wlasnie co do lekow dla ludzi to wydaje mi sie ze ten do smarowania tego guzka nad oczkiem to tez dla ludzi bo w normalnej aptece kupilam... ale skutkuje narazie poki co.. i wiadomo ze nie bede go wiecznie sotsowac ani tez do skutku bo to wlasnie weterynarz wie w jakich ilosciach i jak dlugo mozna to stosowac wiec ja bym sie bala stosowac cos ludzkiego dla chomika sama przez czas okreslony wg siebie. co do psow to moj ma juz 10 lat i nie raz podalo mu sie czy to sode oczyszczona czy to wegiel jak mial rozwolnienie ... pies to jednak co innego niz chomik i nie wiem czy jest sens porownywac oba zwierzaki bo moj nie raz dostawal cos ludzkiego i mu pomagalo...
  • 0
hifff-hiff

#19 OFFLINE   whiteada

whiteada

Znawca chomików

• Czytelnicy
  • 871 postów

Napisano 20 marzec 2006 - 11:51

Na chomiki trzeba uważąć. Kiedy byłam z moim poprzednim chomikiem, wet powiedział,że chomik jest bardzo wrażliwym zwierzęciem i, że tylko kilka leków można mu podawać. Zły lek= śmierć. Tak sam mi powiedział.
  • 0

#20 OFFLINE   Chomcio

Chomcio

Bywalec

• Czytelnicy
  • 121 postów

Napisano 19 luty 2007 - 08:21

Niewiem dlaczego mój chomik nie je owoców ani warzyw je tylko wtedy kiedy jest zasuszone. Czy powinnam dać jej jakieś witaminki czy coś ??
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych