Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bodzio    0

Jakiś czas temu kupiłam witaminki w płynie dla chomisia.Dodawałam zawsze po kilka kropli do poidelka.Niestety , kiedy straciły termin wazności postanowiłam kupić nowe i pechozol, bo akurat nie bylo...i wiecie co??? Pani w sklepie powiedziala ,że mogę dodac trochę "vibovitu" ...takiego dla dzieci...ciekawa jestem , jakie macie zdanie na ten temat? :head:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Angelo    39

To mam takie, jak wszystko co dla ludzi jest w opakowaniu. Ma on też chemie (często to powtarzam) i może zaszkodzić chomikowi. Lepiej poczekać na ten preparat, chomikowi się nic nie stanie jak nie dostanie. A to są produkty przeznaczone specjalnie dla chomików i dla nich kierowane. A zawieraja naprawdę znikomą chemię, jak nie wcale.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka   
Gość Biśka

Nielepiej dać chomisiowi normalne witaminki...?

Tzn. jabłuszko, gruszkę...

Owoce i warzywa, a czasem i jogurt...

Ja osobiście nie polecam takich witamin, bo można przedobrzyć z witaminami... i w karmie są witaminy, i w innych zarełkach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Angelo    39

Biśka ma rację. Te wszystkie pokarmy mają dużo witamin, a i dawane jabłko czy co innego ma również dużo witamin. A chyba byś nie chciał by twój chomik zachorował na awitaminozę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
La Klusek    0

a wcale ze nie prawda z tym vibovitem... mi lekarz kazal rozpuszczac chomisiowi 1/8 torebki vibovita i nawet podawac prosto do pyszcka..ale ze nie wiem jak ise do tego zabrac to rozpuszcam mu troskze iwecej w poidelku...chomis to normalnie pije i naprawde odzyskal sily... jest jedno ale- mam mu tak podawac to tylko przez miesiac... ufam temu weterynarzowi, widze poprawe u mojego chomisia wiec vibovit mu napewno nie zaszkodzi... wczensiej nic mu nie rozpuszcalaam w poidelku bo nie widzialam potrzeby, dostawal owoce i warzywa, rozpuszcam to tylko z przpeisu lekarza... wiec watpie zeby to moglo szkodzic..chyba ze na dluzsza mete

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka   
Gość Biśka

No... chomik od La Kluska był chory, jak pamiętam... A Bodzio Junior na razie, jak wynika z postów jest w pełni zdrowym, pełnym energii zwierzaczkiem :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bodzio    0

zadając to pytanie zwiazane z witaminami miałam na mysli typową "profilaktykę"...taką jaką stosuja ludziska :) aby utzymać formę :) tym bardziej w okresie przesileń ...ale czy nasze chomisie to odczuwaja ...chyba nieee :):):)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Angelo    39

Według mnie, profilaktyka powinna być stosowana jak do tej pory, a nie. Dawać chomikom to co ludziom. Witaminy w owocach i karmach wystarczą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
La Klusek    0

nino ja mowie tylko ze vibovit na krotka mete nie szkodzi i tylko o to mi chodzilo, bo tu bylo cos ze to zleee... wydaje mi ise ze wet przepisal tego vibovita bo moze stwierdzil ze chomis jest w kiepskiej formie... wiec stwierdzam ze vibovit nie szkodzi (nie wiem na jak dluga mete) a nie mowie, ze :"tak bodzio...dawaj vibovita bo mozna..."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bodzio    0

chm...myślę ,że raczej jest różnica między preparatami farmakologicznymi dla ludzi i dla zwierząt. Sądzę ,że w nadmiarze mogą szkodzić....podam przykład , tylko sęk w tym ,że nie jest to przypadek z chomikiem a raczej z psem...:) Mam owczarka niemieckiego , który czasem ma zapalenie stawu...i wtedy cierpi bo rzecz jasna boli. Własnie wet zlecil podawanie tabletek przeciwbolowych, ale nie dłużej niż 2x w ciągu dwóch dni, ponieważ organizm nie toleruje naszych leków. ( po przedawkowaniu odruch wymiotny) La Klusek...masz racje w nadmiarze nie szkodzi....ale jak ocenić kiedy i ile ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Angelo    39

Właśnie w nadmiarze szkodzi. A ile... to muszisz sam zobaczyć. Nepewno o wiele mniejsza dawka niż dla ludzi. Dokładnie nie wiem, bo nie używam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bodzio    0

O rany, wprowadzam sprostowanie do ostatniego postu "w nadmiarze nie szkodzi...." mialo być " w nadmiarze szkodzi" Mike ...dzięki za korektę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tabi    1

No wiadomo. Większosc tabletek czy leków dla ludzi są szkodliwe dla chomików. Tylko niektore mozna dawac chomikom i to za zgodą "dobrego" weta :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Biśka   
Gość Biśka

no... nie mam pojęcia... Bodzio, może tak troszeczkę raz na tydzień, czy cuś... Ja nie daję, i chomik bryka jak szalony...

Może zapytaj się weta, ile profilaktycznie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witaminy - są to różne witaminy dla chomika. Min. Odżywka Nestor (na futerko(80 gr, ziarna posypane proszkiem) granulat Nestor (80 gr), Granulat z lucerny Vitapol (3 zł) , Witaminy dla gryzoni Eva-Poz (A, C, D, B, P, K, Mg, Na, Ca, sole mineralne 1,50zł, różne kolorowe „fasolki”) Super Mix Zoo-Raj (1zł, małe kolorowe wafelki, skruszona kukurydza)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
La Klusek    0

od oceniania kiedy i ile,wydaje mi ise ze jest weterynarz... wlasnie co do lekow dla ludzi to wydaje mi sie ze ten do smarowania tego guzka nad oczkiem to tez dla ludzi bo w normalnej aptece kupilam... ale skutkuje narazie poki co.. i wiadomo ze nie bede go wiecznie sotsowac ani tez do skutku bo to wlasnie weterynarz wie w jakich ilosciach i jak dlugo mozna to stosowac wiec ja bym sie bala stosowac cos ludzkiego dla chomika sama przez czas okreslony wg siebie. co do psow to moj ma juz 10 lat i nie raz podalo mu sie czy to sode oczyszczona czy to wegiel jak mial rozwolnienie ... pies to jednak co innego niz chomik i nie wiem czy jest sens porownywac oba zwierzaki bo moj nie raz dostawal cos ludzkiego i mu pomagalo...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
whiteada    0

Na chomiki trzeba uważąć. Kiedy byłam z moim poprzednim chomikiem, wet powiedział,że chomik jest bardzo wrażliwym zwierzęciem i, że tylko kilka leków można mu podawać. Zły lek= śmierć. Tak sam mi powiedział.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chomcio    0

Niewiem dlaczego mój chomik nie je owoców ani warzyw je tylko wtedy kiedy jest zasuszone. Czy powinnam dać jej jakieś witaminki czy coś ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qmpelaa    1

Hmm, troszke dziwne, chomik powinien jesc takze witaminy w normalnych owocach jak jablko, marchewka... Moze poradz sie kogos w zoologicznym, co?? ;|

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:28 ]

albo dawaj mu dropsy

PS. zapomnialam dopisac xD

błąd x 2 (Marta)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Chomusia_    53

Dropsów nie dawaj mu. Po tym co ostatnio stwierdziliśmy, nie sa one dobre. jeśli lubi takie suszone owoce, to podawaj mu produkty Herbal Pets. Szczególnie polecam Owoce Tropikalne, ponieważ zawieraja one wit. B i C =)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paula    6

Dropsy rzadziej- jako rzadki przysmak ale witaminy w naturalnych owocach i warzywach. To chyba najlepsze rozwiązanie :)

błąd x1 (Marta)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
_Chomusia_    53

Tak, ale jeśli jej chomik nie chce jeść świeżych warzyw i owoców i woli te suszone, to najlepszym rozwiązaniem są produkty HP.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta