Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy miot w hodowli planuję w okolicach późnej wiosny/wczesnego lata :D

Ojcem zostanie CEILAN Zbójnickie Chomiczki, i aktualnie poszukuję dla miotu mamy, która będzie wpasowywać się w moje cele hodowlane :) Pragnę by chomiczki przede wszystkim cieszyły się dobrym zdrowiem, miały łagodny charakter i były ładnie zbudowane.

W miocie A skieruję się raczej ku umaszczeniom naturalnym i warunkowanym przez mutacje dominujące, a te warunkowane recesywnie pragnę otrzymać z heterozygot. Pojawią się zapewne umaszczenia w kolorze złota i żółci, nie powinno też zabraknąć szylkretów i satynowych błysków ;)

Więcej informacji wkrótce, 'zapowiedzi' nieco później :D

Edytowane przez podrik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najbardziej chyba wyczekiwany miot ever. Trzymam kciuki i czekam na mamę :)

• Upvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj będzie się działo :) Powodzenia i trzymam kciuki za znalezienie dogodnej mamusi :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To znaczy mamusia mam nadzieję już prawie się znalazła, ale nie chce na razie jeszcze się chwalić zawczasu i zapeszać, bo wtedy to zawsze się coś popsuje... ;)

Jak już wszystko będzie jasne, klarowne i pewne, to wtedy się pochwalę - na razie nie ma co :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szylkretów mam nadzieję będzie dużo.  :wub:

Trzymam kciuki za znalezienie odpowiedniej mamuśki i zdrowe maluchy.

Edytowane przez Izula04

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jak to jest, ale jak to czytam to aż mi się sama mordka uśmiecha :D

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To znaczy mamusia mam nadzieję już prawie się znalazła,

jak to prawie!? :D

trzymam kciuki! :)

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podrik, masz plany na dalszą część roku?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podrik, masz plany na dalszą część roku?

Nie chce zakładać daleko idących planów, które potem mogą się potoczyć zupełnie inaczej bo moim zdaniem nie ma to sensu ;)

Miot A, a jak dobrze pójdzie to końcem roku B :)

Na razie moja samiczka ma niecały miesiąc i siedzi w dojczlandzie - nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

doprecyzowanie ;)

Na przełom wiosny i lata planowane są narodziny pierwszego miotu w hodowli Podrik Hamstery :)

Planowane jest połączenie:

Leijonas GOBI, golden tortoiseshell banded longhaired

CEILAN Zbójnickie Chomiczki, yellow blue shorthaired satin

więcej: http://forum.e-chomik.pl/topic/13475-podrik-hamstery-miot-a-zapowiedź/?p=400078

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gobi ładnie dochodzi do siebie po odchowaniu maluchów :) Na jesieni planuję jej drugi i zarazem ostatni miot. Szczegóły jeszcze niepewne i owiane woalem tajemnicy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem to do 3 miotów - w odpowiednim odstępie + biorąc pod uwagę wiek samiczki :) A dwa mioty, bo podrik chyba nie planuje Gobi ekspoatować do końca - ma inne plany i widocznie je realizuje poprzez konsekwentną selekcję. Trochę dużo zawiłości do wyjaśniania, ale tak to mniej więcej powinno wyglądać - umiejętne łączenie osobników oszczędza niepotrzebnych miotów z hodowlanego punktu widzenia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chce wymagac wiecej od samiczki jeśli nie ma takowej potrzeby. jeśli np. caly miot bylby nie odchowany (wszystkie martwe), lub mlodych bylo bardzo malo, to wtedy jeszcze ma to sens jeśli samiczka ma potencjal (a Gobi ma ;) ). Na pierwszym miejscu jednak stawiam dobro konkretnego zwierza, a potem 'idee' :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chlip chlip, Gobi takie piękne i wypasione kluchy produkuje że chciałoby się ich widzieć jak najwięcej. Powinna pączkować dzieciaki jak Gremlin jakiś tak żeby opanowały cały świat :D Szkoda że taka małodzietna będzie ale oczywiście rozumiem o co biega. 

Risa - hoho, "niepotrzebne mioty z hodowlanego punktu widzenia" - a co z punktem widzenia wielbicieli Gobiowych potomków? Dobrze Ci pisać, jak już masz swojego Arbuza niah niah :P

Podrik, masz w planach jakąś nową samiczkę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta