Skocz do zawartości
_Chomusia_

Nasze klatki i akwaria dla chomików!

Rekomendowane odpowiedzi

Zaniepokoiły mnie te dekoracyjne otwory na bocznej ścianie. Chomik może się w to wcisnąć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Robi wrażenie :) pięknie to wyszło :) Ale nie żałuj trocin bo to mało, żeby chomik mógł swobodnie kopac powinno być koło 15 cm warstwa ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaniepokoiły mnie te dekoracyjne otwory na bocznej ścianie. Chomik może się w to wcisnąć?

Nie ma opcji, żeby się przecisnęły - moje dziewczyny co najwyżej pyszczki wsadzą i tyle.

Otworki zrobiłem celowo, żeby coś powiesić - akwarium to niestety nie klatka i nie ma się o co zaczepić.

Jedyne możliwe przejście to te okrągłe na dole przy schodach.

Aktualnie zajmuję się projektowaniem kołowrotka - ale przywiozłem już drugie akwarium.

Jak skończę to zacznę robić drugie wnętrze i potem przeprowadzka jednej z dziewczyn do nowego lokum :)

Tym razem mam trochę większe pole do popisu, bo akwarium większe - 80x35x40.

Zdjęcia wrzucę jak będzie gotowe.

Edytowane przez kiniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że to uwzględniłeś, na zdjęciu trudno wyczuć proporcje. Bardzo jestem ciekawa docelowej aranżacji obu akwa. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chociazby dosypać ziółek i sianka. nie widze piasku, ale jeśli go brak, to to również. może jakiś mostek, gryzaczka albo drabinkę? różne są dodatki i zabawki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobić pięterka i dać więcej, urozmaiconej ściółki. Dołożyć tunel korkowy. Piaskownicę masz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Beaphar XtraVital Chinchilla Sand 2l

Ja mam ten piasek, nie pyli i można wybrać mokre grudki, które się nie rozpadają od razu .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość Chom.

Ściółka : konopna Chambiose lub Hemparade, lniana, bawełniana Hugro lub Petifool, dobrze odpylone, grube trociny (np, Pupillo).

Piasek : Mixerama, Versele - Laga, Beaphar.

Siano : wg mnie, najlepsze jest Węgrowskie z ziołami.

Można kupić je w internetowych sklepach zoologicznych, np. Hipcio.sklep.pl i Pupillo.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiórki/trociny bukowe 25L, Markon Ściółka Konopna, Ściółka konopna dla gryzoni ,Włókno konopne do budowy gniazd

Ja mam takie, to bardzo słabe ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

KarolB, nie jest źle. :)

Wypowiedź Chom. zawiera to, co ja bym napisała. Ja jeszcze daję trochę zrębków bukowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Za dużo jest rodzajów ściółki i ja nie wiem co wybrać ... a chyba cały czas nowe dochodzą ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko spokój może nas uratować. :)

Ja mam teraz mieszankę zrębków, lnianej, konopnej, bawełnianej i siana. I trochę Safebed w okolicach sypialni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko spokój może nas uratować. :)

Ja mam teraz mieszankę zrębków, lnianej, konopnej, bawełnianej i siana. I trochę Safebed w okolicach sypialni.

No właśnie 5 rodzajów i jeszcze 6 w sypialni :blink: trudno mi zachować spokój ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chcę Cię stresować dodatkowo, ale konopnej nawet trzech producentów. Wskutek uzupełniania. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mojej staruszki aktualnie tak. Nie ma nic wiszącego, bo koordynacja już nie ta i spadała. Tym razem troszkę jej odgraciłam teren (miała jeszcze zabawki z kołków, jaskinię z kamieni, kokosy itd).
P6060275.JPG
P6060276.JPG
P6060277.JPG
P6060278.JPG

Edytowane przez _Chomikusia_

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dysk był kupiony właśnie dla myszy, ale coś się z rozmiarem przeliczyłam i maja go za mały  :P 
Chomisia daje rade biegać bez problemu, nie wypada, a rozpędza się jeszcze bardziej niż w zwykłym, to jest 17cm, ale ma go dobry :) Skrzypi strasznie, muszę coś w oś wsadzić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta