Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa Złote Tarasy - dodali przy chomikach informacje, ze to zwierzęta terytorialne i wolą żyć w pojedynkę. Napisali tez, ze klatka minimum 50cm szerokości.

Jestem mile zaskoczona. Niby nic a jednak coś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Kakadu mają też karmę Bunny :) kupiłam dziś podstawową i mączniki. Porzeczka mącznika już upolowała, Smerfuś na razie jest obrażony i nie podchodzi do miski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja do kakadu nie chodzę, miałam tam staż i dziękuje bardzojak tam strasznie są traktowane zwierzęta przynajmniej u mnie. Wybór jest ok ale jednak wolę zamówić przez neta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w ogóle nie kupuje w sklepach, które sprzedają zwierzęta. Albo sklepy internetowe, albo stacjonarne bez zwierząt.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja w ogóle nie kupuje w sklepach, które sprzedają zwierzęta. Albo sklepy internetowe, albo stacjonarne bez zwierząt.

Piona! ;) witaj w klubie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście nie jestem za kupowaniem chomików w sklepach (nie, w żadnym stopniu nie uważam, że zwierzęta ze sklepów zoologicznych są gorsze, wręcz przeciwnie!) - niestety, ale skupowane są hurtowo na sztuki za najniższą cenę od ferm i pseudo-hodowców, nie mających pojęcia o genetyce i zwykle też o opiece nad chomikami. Nikt nie kontroluje rozrodu zwierzaków, potem młode ma brat z siostrą, wnuczka z dziadkiem, matka z synem. Samice są traktowane jak fabryka, a młode jako towar. Większość tych zwierzaków nigdy nie miała styczności z weterynarzem, dobrą ściółką czy karmą. A kupując chomika niestety pokazujemy sklepom że biznes handlu żywymi stworzeniami jest jak najbardziej opłacalny, jest popyt = skup kolejnych chomików, dalsza produkcja młodych. Większość osób które było zielonych w temacie chomików kupiło go z zoologicznego, najważniejsze jednak by nie popełniać znowu tego samego błędu i zapewnić aktualnemu zwierzątku dobre warunki :) Kakadu nie jest złym sklepem, przynajmniej to, które ja znam jednak i do niego mam parę "ale" - przede wszystkim sprzedaż rzeczy które nie nadają się dla żadnego zwierzaka..

Edytowane przez Colie
  • Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta