Skocz do zawartości

JacekK

Czytelnicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana JacekK w Rankingu w dniu 5 Maj

JacekK posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutralny

O JacekK

 • Tytuł
  Nowy czytelnik

Dodatkowe informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Poznań

Ostatnie wizyty

254 wyświetleń profilu
 1. Chomikarium by JacekK

  Tak jak wspomniałem, nie należę do ludzi obdarowanych talentem malarskim.:P I niestety tak zostanie.
 2. Chomikarium by JacekK

  No i koniec, pozostało jedynie zakupić szybę, poczekać aż się wszystko wywietrzy oraz poszukać mieszkańca, ale to już po Nowym Roku. Prace trwały siedem tygodni (częsty brak czasu, duża czasochłonność przy klejeniu i malowaniu). Tak jak zaznaczałem na początku, artystą nie jestem.:) Poniżej kilka fotek.
 3. Chomikarium by JacekK

  Wczoraj udało mi się znaleźć matową farbę, efekt od razu inny :) Ruszam dalej z pracami, właśnie dodałem w niektórych miejscach dodatkowe warstwy kleju, żeby szlif był dokładniejszy. Przed zaczęciem moim prac wiedziałem, że masz talent, ale jak samemu zacząłem, to zdałem sobie sprawę, jak wielki...masz rękę do tego. Z moim beztalenciem daleko mi będzie do takiego efektu.:P Pokombinuje z cieniowaniem, może coś z tego wyjdzie :) Dodam fotki po zadaszeniu
 4. Chomikarium by JacekK

  Niestety prace się opóźniają...jestem na etapie malowania, lecz "fachowiec" z pewnej znanej sieciówki doradził zakup złej farby... Dostałem zapewnienie, że farba jest matowa, a nie jest....dwa - kupiłem kolor caffe late, a wyszedł róż, a barwnik mimo zapewnień nie pomógł. Po weekendzie udam się na poszukiwania matu...ale ciężko znaleźć akrylowy mat z atestem. Ktoś, coś, gdzieś widział?
 5. Klatka na podłodze

  Tupanie nie, trociny tłumią, a dodatkowo jak będzie stało na kocu czy czymś to tym bardziej. Od sąsiadów nic nie będzie słyszał. Jedynie nie stawiałbym klatki w przejściu, gdzie często sie przechodzi.
 6. Klatka na podłodze

  Bez problemu, różnicy raczej nie ma, czy to na wysokości 1m czy na podlodze. Jednak czymś bym odizolował od podłogi, ręcznikiem, styropianem, grubszą szmatką, czymkolwiek.
 7. Chomikarium by JacekK

  Zobaczę, co da się zrobić, jestem otwarty na wszelkie sugestie.:) Poprzednie roborki (i dżungar) nie były chętne do kopania, choć taką możliwość miały, stąd taka wysokość, a nie inna. Wstępnie piasek planowałem tylko na niższym piętrze. Jednak nie wiem, czy nie podwyższyć ogrodzenia na górze i tam zrobić "basen". Tylko, żeby nie skończyło się tym, że będzie nieodwiedzany. Ale w sumie wtedy mogę zmienić zagospodarowanie i postawić tam miskę.
 8. Chomikarium by JacekK

  Myślę, że dla roborka jest to wystarczająca wysokość. Naprawdę niewiele klatek/terarriów zapewnia 10-15cm wysokości ściółki. Kopać będzie miał co i gdzie, a myślę, że bardziej liczy się wielkość i przestrzeń, którą będzie miał dostępną. Życie podziemne to będzie w tunelu.:) Dzięki za sugestię, na tym etapie mogę jeszcze podwyższyć delikatnie próg, by zwiększyć ilość trocin.
 9. Chomikarium by JacekK

  Na dole do 6cm, chyba ze dodam 'zaporę', żeby trociny się nie przesypywały to z 8cm. Chodzi o obszar po prawej stronie.
 10. Chomikarium by JacekK

  Schodki raczej nie, sciółka będzie się zsypywać. Schodki będą wyszlifowane drobnym papierem ściernym by zlikwidować nierówności i na to farba, więc dodatkowo będzie wygładzone. Zobacze na ile to się sprawdza. Ale raczej w żadnej klatce na wejściach nie ma ściółki. Reszta obszaru będzie w trocinach lub piasku.
 11. Chomikarium by JacekK

  Witam ponownie, miałem się wstrzymać do momentu kiedy będzie wszystko oklejone i wyszlifowane, ale to jeszcze potrwa, więc wstawiam kolejne fotki. Wszystko prócz schodów i wnętrza tunelu jest jeszcze bez szlifów - żadnych, więc spokojnie, będzie wyrównane.:) pare powierzchni czeka jeszcze na kolejne warstwy kleju, m.in. dolne pięterko z wejściem na górne oraz obszar pod pięterkiem. Potrzeba na to 3 dni i ruszam ze szlifem. Aktualnie zużyłem worek 10kg kleju i otworzyłem kolejny.:) Na ostatnim zdjęciu filar, który miał się znaleźć pod pięterkiem jako wsparcie, jednak jest on zbędny, a dodatkowo ograniczałby widok, przestrzeń oraz utrudniał sprzątanie. Być może wykorzystam go w wybiegu. Miejsce, gdzie widać styropian będzie kołowrotek 20cm, jednak mam go w innym mieście, a bez niego nie mogę wymierzyć mocowania, dlatego też czekam z klejeniem. Kołowrotek będzie za tydzień. Nad górnym piętrem będzie zadaszenie, które aktualnie schnie i po szlifie pięterka będzie przyklejone.
 12. Chomikarium by JacekK

  Po krótkiej przerwie wracam. Prace idą do przodu. Jako, że nie używam pianki do montażu, jak w przypadku chomikarium 1 Norberta, ciężko jest osiągnąć naturalny wygląd półek, więc odszedłem od tego planu. Robię po kilka rzeczy na raz, gdy jedno schnie z jednej strony, kleje pozostałe elementy z drugiej, do której później będzie utrudniony dostęp, np. spód niższego pięterka. Na dzień dzisiejszy tunel w pełni pokryty jest klejem, wymaga jedynie mocniejszego szlifu - muszę kupić grubszy papier ścierny po 150 okazał się za drobny do niektórych nierówności. Muszę dorobić jeszcze zejście z górnego pięterka, jednak czekam aż wszystko wyschnie, żeby porobić wzmocnienia. Wszelkie krawędzie styropianu nie pokrytego jeszcze klejem będą wyszlifowane i zaokrąglone. Pięterko jeszcze nie przyklejone. Czeka na kolejną warstwę kleju i szlif. Niestety nad częścią wyższego pięterka będę musiał prawdopodobnie dorobić zadaszenie, bo chomik będzie miał zbyt łatwy sposób na ucieczkę.:) Narazie za estetycznie to nie wygląda.:) Jednak postawiłem na inną kolejność wykonywania poszczególnych elementów. Końcowy efekt będzie oczywiście nieco inny, dojdą elementy ozdobne, szlify, wyrównania, farba. Na ten moment najwięcej czasu zajmuje oczekiwanie, aż wszystko wyschnie, aby można było położyć kolejną warstwę kleju lub przykleić dany element.
 13. Chomikarium by JacekK

  Kolejny dzień, praca idzie sprawnie. Jednak takiego talentu i doświadczenia jak Norbert nie mam i tak estetycznie to nie wygląda.:P Przód tunelu będzie jeszcze szlifowany i wycinany po nałożeniu kleju oraz dwóch, trzech warstw styropianu nad wyjściem. Narazie czekam aż wszystko wyschnie. Nie mam wyczucia oraz obrazu jak wysokie powinno być przejście, ale myślę, że powinno być ok. Aktualnie przejście ma 4cm, zmniejszy się jeszcze o ok. 0,5cm. Dla dżungarka lub roborka nie powinno stanowić to problemu. Sprawdzę po położeniu kleju, jeśli będzie zbyt nisko, to kawałek jeszcze wytnę. Boki już oklejone Pierwsza cienka warstwa kleju położona. Niepokryty fragment będzie wycięty w końcowym etapie. Zdecydowałem się na pokrycie styropianu w tunelu na tym etapie ze względu na możliwy utrudniony dostęp po dodaniu kolejnych warstw styropianu nad wejściem. Jutro ruszam z "filarami" do pięterka.
 14. Chomikarium by JacekK

  Kolejny dzień, mało czasu, ale co nieco ruszone. Aktualnie skrzynia już na kółkach (później mogłoby być już ciężko z przykręceniem). Wstawione również prowadnice na szybę. Nad wysokością szyby jeszcze myślę, czy dać do samej góry czy np. do 3/4 wysokości. Wstępna przymiarka to wielkości tunelu oraz poziomu pozostałej części 'klatki'. Wymaga wyrównania i obrobienia pianką.
 15. Chomikarium by JacekK

  Witam wszystkich, zainspirowany pracami Norberta.C postanowiłem również zbudować "chomikarium". Kto ich nie widział, zapraszam kilka tematów niżej - warto! Nie ukrywam, że opierać się będę o pierwszą i drugą budowę, czyli mix z własnymi dodatkami. Co z tego wyjdzie? Nie wiem.:) Norbertowi wyszło idealnie, fajnie by było osiągnąć podobny efekt. Materiały już zakupione, pierwsze części poszły w ruch. Przy obecnym tempie prac, myślę że zakończenie nastąpi nie szybciej niż miesiąc, przy dobrych wiatrach, bez niespodzianek (w co wątpię). Wymiary chomikarium: - szerokość 90 cm - głębokość 55 cm - wysokość 60 cm Waga....duża. Płyta wiórowa laminowana 18mm. Ponieważ chcę mieć możliwość przemieszczenia chomikarium, będzie ono stało na kółeczkach. Z tego względu mocuje również kątowniki w celu wzmocnienia ścianek. Doświadczenie w stolarce i pracach tego typu - 0 (słownie: zero). Sprzęt - brzeszczot, młotek i śrubokręt. Wkrętarka pożyczona (więc proszę bez wymówek, że sprzętu brak, bo można :P) Warunki domowe. Efekt pierwszych dni.
×