Skocz do zawartości

Szybcior

Administrator
 • Zawartość

  1889
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  37

Ostatnia wygrana Szybcior w Rankingu w dniu 16 Październik

Szybcior posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

85 Pomaga czytelnikom

O Szybcior

 • Tytuł
  Chomikomaniak

Dodatkowe informacje

Ostatnie wizyty

1057 wyświetleń profilu
 1. klatka dla Syryjczyka

  Drewno olejowane też ciemnieje z czasem?
 2. Czy mogę dać? Sprawdź najpierw Listę Żywieniową!

  Zapytałam producenta Mixeramy i otrzymałam info, że karłowatym nie wolno podawać, a syryjkom sporadycznie. Jak dla mnie to eliminuje nasiona chia.
 3. klatka dla Syryjczyka

  Dodam jeszcze, że 10x10 to za mało na gniazdo syryjka, chomik nie powinien mieć kontaktu z ziemią, co utrudnia plan dekorowania roślinami, kołowrotek powinien mieć 27 cm minimum, otwory na palec w tych segregatorach trzeba albo powiększyć, albo zakleić, 3200 cm2 to naprawdę minimum na syryjka, pokost odradzam, śmierdzi, ciemnieje i nie zabezpiecza najlepiej - lepszy będzie altax z atestem do zabawek, a wc to ruletka, kwestia chomika i jego nastrojów. Czy chomik jest długowłosy? Ja bym szukała akwa na olx. 100x40 co najmniej. Tylko do akwa trzeba pokrywę dorobić.
 4. Czy mogę dać? Sprawdź najpierw Listę Żywieniową!

  Mam mieszane uczucia i nie eksperymentowałabym. Ale może wypowie się ktoś z większym doświadczeniem?
 5. Pytanie

  biegunka jest wskazaniem do natychmiastowej wizyty u lekarza :(
 6. Klatka i wyprawka dla roborka

  Hamaki nie leżą w naturze chomików :) W akwa pięterka też się stosuje. Ale Charlie jest ok, wydałabym roborka do tej klatki.
 7. Mycie drewnianego kołowrotka

  Intensywnie i niezbyt długo, żeby nie namókł. Ja myję i odkażam drewno. Kółka też.
 8. Klatka i wyprawka dla roborka

  W życiu nie dałabym roborka do 60x40, mają motorki w dupkach :) I nie do klatki, moim zdaniem dżungary mogą zwiewać z klatek, bo wszystkie mają słabe punkty, a co dopiero roborki :)
 9. Dziwne zachowanie chomika

  Nie ma opcji, żeby sklep był dobrym źródłem, jeśli sprzedaje zwierzęta. To po prostu nieetyczne. I wapno zawsze uszkadza nerki, a żarcie z McDonalda nie jest zdrowe, choć jak zapytasz gimnazjalistów, to zdania będą podzielone. Większość kolb to nic dobrego, mąka, odpady, barwniki, glukoza itp. Do ścierania zębów polecam np. to: http://hipcio.sklep.pl/produkt/herbal-pets-ziolai-warzywa-kroliki-gryzonie-100g
 10. Płeć chomika

  Tak, i to nadal jest do d...
 11. Płeć chomika

  Kupowanie zwierząt w zoologu to nakręcanie chorego biznesu i cierpienia zwierząt. Dodatkowo - ryzyko kupna chorego albo ciężarnego zwierzęcia. Ilość chomików w sklepie nijak się ma do tego, jak one "powstają", a jeśli komuś rodzą się chomiki w domu i odnosi je do sklepu, to raz, że na 99% to także jest chów wsobny, a dwa, to nie jest dobre dla samiczki. BTW, świnki są stadne, w przeciwieństwie do chomików...
 12. Dziwne zachowanie chomika

  Nie trafiłaś na dobre źródła, skoro kupiłaś chomika w kakadu i piszesz o rasie... Do tego wapno... Przeczytaj FAQ, link masz w podpisie, to się z wielu względów przyda. A co do gryzienia: być może chomik ma zbyt małe lokum, być może jest chory, a może to sfrustrowana ciężarna samiczka...
 13. Szymonie - samla jest dobrym lokum dla chomika dżungarskiego. Klatki w poście wyżej są za małe za wyjątkiem jednej - Charliego. Ale wolałabym samlę. Link do FAQ nadal aktualny. Wyjaśnij mi (może być PW), dlaczego założyłeś drugie konto?
 14. Wrocław

  Wet nie jest od polecania karmy itp. Większość gatunków leczy tylko, nie musi mieć pojęcia o chowie.
 15. Płeć chomika

  Jeszcze mniej widać. A czemu tak Ci zależy na stwierdzeniu płci? Ile chomik waży? U starszego samca można wypatrzeć mosznę. No i szkoda, że kupiłeś.
×