Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatniej godziny
 2. Do adopcji

  Mam do adopcji trzy chomiki :Tiramisu, Piernik oraz Youki (dwa samce jedna samiczka).Mają rok są to chomiki dżungarskie. Miasto - Świdnica Dolny Śląsk
 3. Dzisiaj
 4. Na blabla rezerwujesz przejazd, dostajesz numer kierowcy i z nim negocjujesz. Potem można usunąć rezerwację. Na fejsie jest sporo grup transportowych. Ta będzie bardzo pomocna: https://www.facebook.com/groups/435665509830208/ Z Kołbaskowem - dogadamy się, jak będzie trzeba. Tylko staraj się uwinąć w ciągu dwóch tygodni, bo potem będę mniej dyspozycyjna.
 5. czyli dajesz tyle, ile należy :) widzę dwie opcje: chomik je więcej, bo wybiera z zapasów i z miski to, co mu smakuje albo chomik przybiera z powodu jakiegoś guza/innej dolegliwości zdrowotnej
 6. Pomyliło mi się, te do kawy te mniejsze
 7. Tak. Dodałam ogłoszenie w grupie transportowej na FB. Blabla, z tego, co się orientuję, zakazał przewozu zwierząt i paczek? Bardzo byś mi pomogła z tym przechowaniem. Sądzę, że najłatwiej będzie znaleźć transport do Szczecina. Miałabyś ewentualnie możliwość dojechać do np. Kołbaskowa za opłatą oczywiście?
 8. stołowe to są łyżki, do zupy łyżeczki do napojów czyli ile dajesz? :)
 9. Czasami daje mu mniej ale przeważnie tyle ile napsałam
 10. Dwie łyżeczki stołowe, połowę daje mu rano połowę wieczorem
 11. Szukasz na fejsie i blabla? W razie potrzeby mogę w Szczecinie przejąć i przekazać Ci w dogodnym momencie
 12. zdjęcia niewidoczne ile karmy podajesz?
 13. Widać że jest większy. Chomik ma 2 lata i 4 miesiące i ta 'zmiana' nastąpiła z jakieś 2 miesiące temu od tego czasu strasznie przytył;. A karmy mieszam bo zmieniam Experta na mixe, bo samej mixy nie chce jeść. Waże go około co dwa tygodnie, przedtem ważył 145 g, praktycznie przez cały czas o jeden czy dwa gram się waga powiększała lub pomniejszała. A i jak coś to proszę nie o rozpis wszystkiego tylko co mu mam ograniczyć itd. (czyli dietę) (Zrobiłam mu kilka zdjęć ale są niewyraźne, później jak wyjdzie to mu zrobię kilka)
 14. Wczoraj
 15. Poszukiwany transport dla Tami (syryjka, którą adoptowałam) z WROCŁAWIA do mnie. Mieszkam w Angermuende, jednakże mogę podjechać w okolice zarówno po stronie niemieckiej, jak i polskiej. W grę wchodzi również transport do SZCZECINA.
 16. Jaką dietę należy stosować u otyłego chomika?

  Po pierwsze skąd wiesz, że jest otyły? Waga to nie jest wskaźnik przy chomikach, mój waży 198 gram i nie nazwałabym go grubym, wszystko zależy od budowy. Wrzuć zdjęcie, najlepiej kilka. Czy to młody chomik i w jakim czasie nastąpiła zmiana, w okresie dorastania? Po drugie, po co mieszasz Mixe i VItapol? No chyba, że zmieniasz jedną karmę na drugą, wtedy robimy to powoli. W innym przypadku jest to bez sensu. Dalej, owoców w diecie nie powinno być zbyt dużo, bo mają cukry, owoce nie odchudzają. Na koniec, każda większa zmiana wagi, tak wagi, bo regularne ważenie na wadze kuchennej lub jubilerskiej to podstawa, a nie wizualna ocena, to powód wizyty u weterynarza gryzoniowego, nie zwykłego.
 17. W internecie są setki 'porad', ale każda dieta jest inna, Jedni piszą żeby dawać same owoce, drudzy żeby dawać chomikowi mniej karmy . Ja swojego ostatnio ważyłam i waży około 160 g (nie wiem dokładnie bo się ruszał) A chomiki syryjskie powinny ważyć jak wiem od 130 g do 160 g. Jak go kupiłam już taki był (taki przy kości), ale teraz strasznie przytył mimo że mu daje jeść to samo (codziennie 1-2 łyżeczki karmy. Karmę mam mieszanek vitapolu expert z mixeramą. I dążąc do senda chce się zapytać jaką dietę stosować u otyłego chomika. P.S Jak dałam do złego działu to przepraszam, po prostu nie wiedziałam do którego to pasuje.
 18. Ostatni tydzień
 19. Chomiki ze Złotna

  Dorodny kwartet :)
 20. Chomiki ze Złotna

  Piękna, nieśmiała panienka się przypomina ;) Petardzia też ma się dobrze. Rico i jego krwawa (buraczana) ofiara ;) Rudy ostatnio jest nieuchwytny ;)
 21. Będę się tego trzymał. Dziękuję:)
 22. Jeden-dwa nie codziennie powinno być ok.
 23. Pan Szlufka, dżungar ze Szczecina

  Bardzo mi przykro. Współczuję:/
 24. Z umiarem to znaczy mniej więcej ile?:) Że raz na czas? Czy można codziennie ale max dwa-trzy? Kupiłem paczuszkę w lokalnym zoologu. Okazuje się, że świerszcze też mają. Ja w kolejce stoję z paczką mączników dla chomika, obok mnie facet ze świerszczami dla agamy... ogólnie trochę surrealistycznie:P Podczytałem na necie jak je przechowywać; dostały pudełko po lodach, płatki owsiane i siedzą w piwnicy. Chomiś bez problemu ogarnął co należy zrobić z takim am. Przysiada na zadku, trzyma w obu łapkach i szamie. Cóż, miałem ambiwalentne odczucia ale takie chomicze obyczaje. Pozostaje uszanować. Żeby nie mieć problemu i mączników w ściółce serwuje je w plastikowym pojemniczku o wystarczająco wysokich ściankach. Wszystko pod nadzorem; nie, że rzucam tam parę sztuk i zostawiam. Pojedynczo i na widoku. Sądzę, że świeże robaczki i te suszone w karmie to byłoby za dużo szczęścia. Po takim posiłku podaję już wyłącznie jarską mieszankę jedzenia do miseczki.
 25. Pan Szlufka, dżungar ze Szczecina

  Bardzo mi przykro :(
 26. Żywe mączniki są ok, tylko trzeba je dawać z umiarem. No i czasem chomik nie ogarnia, co ma z nimi robić. A trzeba uważać, żeby nie uciekły do ściółki.
 27. Pan Szlufka, dżungar ze Szczecina

  Było mu z Wami najlepiej jak to możliwe! Bardzo mi przykro i równocześnie jestem dumna, jaką opiekę mu zapewniliście.
 28. ja mam Nori, jest na arzie tymczasowo, ale chcemy ją na stałe!
 1. Pokaż więcej aktywności
×