Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Dziwne zachowania

  Że nie jest tak inteligentny, jak zakładasz i "nie lubi" skakać z sofy. Albo już ma uszkodzenia wewnętrzne, albo jest to kwestią czasu. Chomiki nie oceniają wysokości.
 3. Dziwne zachowania

  Ogółem skrzeczenie to wyrażenie, że czegoś się maluch boi... Może on wcale nie lubi sofy i chce po prostu pobiegać po podłodze, a skacze, bo to jedyna droga na dół?
 4. Dziwne zachowania

  Cześć wszystkim Od roku mam chomika dżungarskiego i męczy mnie jego dziwne zachowanie. To może od początku, zawsze jak mój chomik się budzi to mnie szuka więc zawsze wsuwam rękę do akwarium i on mi swobodnie wchodzi na rękę. Zawsze kiedy go kładę na sofę biega sobie ale lubi sobie równocześnie skakać z niej i to jest dziwne i mu się to bardzo podoba bo kiedy znowu go daje na sofę on znowu skacze tylko problem najbardziej w tym że czasem przy skakaniu skrzeczy, krzyczy... Co to może oznaczać?
 5. Zbójnickie Chomiczki Miot S: ur. 11. 05. 2018

  Nawet jak urosną to i tak będą to urocze kuleczki, tylko troszkę większe ;) Aż kusi żeby przygarnąć ich więcej... tylko metraż na razie nie pozwala :(
 6. Klatka własnej roboty - DIY

  Rozważałem taką opcję:) Mogę mu też robić orbisowskie wycieczki:D Potraktować nowe lokum jak wybieg. No zobaczymy. Inna sprawa, że Chomiś znowu taki lękliwy nie jest więc może chwyci od strzała. - Janie, przynieś moje walizki. Zabieramy skitrane tu i ówdzie jedzonko i przenosimy się na Lokum 2.0!:P Mam już gotowe pudło, zamówiłem więcej ściółki. Muszę też kupić pleksi. Chciałbym szkoło ale jest wiele przeciwwskazań:/ Pochwalę się gdy skończę:)
 7. Zbójnickie Chomiczki Miot S: ur. 11. 05. 2018

  Myślę, że na miauu wszystkie reagują idealnie :P Maluszki już spore, rozjeżdżają się powoli po nowych domach. Czemu ten czas nie moze stanąć w miejscu. Takie urocze kuleczki w wieku 4 tygodni i tak na zawsze.
 8. Klatka własnej roboty - DIY

  Zestawić jakoś dwie skrzynki razem, tak, żeby chomik mógł jakoś sam przejść do nowej w ramach podboju terenu i zabrać potem starą ... ?:)
 9. Ostatni tydzień
 10. Klatka własnej roboty - DIY

  Niestety - dekoracje nie mogą być niejadalne, więc mogą zostać pożarte :) Przeprowadzka do większej przestrzeni z częściowo znajomym zapachem nie będzie szczególnie bolesna. Bedzie zwiedzanie. :)
 11. Klatka własnej roboty - DIY

  Mam do Was jeszcze pytanie odnoście roślinności; czym możemy urozmaicić krajobraz chomiczego domostwa?:) Wiem, że żywe rośliny raczej opadają a co z suszonymi? Mam proso ale jak dam pęczek to Mały gotów to od razu zjeść. Rozważam różne opcje co zrobić by było ciekawiej:) Swoją drogą czy kiedy uskuteczniacie przeprowadzki to Wasze chomiki znoszą to bez szczególnego bólu? Część wyposażenia powędruje do nowego domu, ściółki oczywiście też. Więc nie będzie tak, że wszystko nowe:)
 12. Ja trocin w ogóle nie używam, nawet dla tymczasów. Ale ta ściółka powinna być ok. Choć zawsze warto zwracać uwagę na jakość.
 13. https://zoologiczny.pl/pl/p/TierWohl-Classic-20kg/12132. Nie ma porównania a sponsoruję chomika z odległości 1000 km. Za dwa miesiące wszystko zobaczę osobiście wszystko. Ciekawa jestem opinii innych o tych wiórach. Jeszcze zamówię ściółkę z jopack.
 14. Czy to bezpieczne?!

  Jak chomik? Ja mam nadzieję, że on to gdzieś wypakował... :( Jakby co: http://www.vetmedic.szczecin.pl/ (Katarzyna Sulima)
 15. Czy to bezpieczne?!

  Jakąś połowę. Nic nie zauważyłam. Co mam robić?
 16. Daj link, skąd zamawiałaś. I sama oceń, czy pyli.
 17. Czy to bezpieczne?!

  Całą? Może gdzieś wypakował?
 18. Czerwonawy mocz

  Dziękuję za radę. Sprawdziłam na opakowaniu karmy i faktycznie ma mniszek lekarski, marchewkę i buraki jednak chyba nie w takiej ilości, że chomik mógłby naraz na to wszystko trafić. Jeśli jutro jego 'stan' będzie mi się nadal nie podobał, to go wezmę do weterynarza. Miłego dnia.
 19. Czerwonawy mocz

  Mocz może zabarwić także mniszek, koper włoski. Jeśli jesteś zaniepokojona, to wybierz się jutro do weta, a wcześniej możesz zapakować chomika z ogórkiem do pustego transportera i zebrać do małej strzykawki próbkę moczu.
 20. Nie mogę znależć żadnego posta o ściółce " końskiej' , tej w dużych paczkach. Na Hipciu jest po 80 zł . Ja kupiłam" Zoologiczny" za 60 zł. Czy to na pewno ta sama ściółka i mogę ją dawać chomikowi?
 21. Czerwonawy mocz

  Dzisiaj przy sprzątaniu klatki chomika zauważyłam, że chomik robi bardzo dużo kupek i w dodatku miał takiego specyficznego koloru mocz :(. Nie do końca taki czerwony, nie ciemny, nie wiem jak to określić. Proszę o szybką pomoc, bo nie wiem co mu dolega, a z porządnym weterynarzem o tej porze może być problem, i też nie wiem czy to wymaga konsultacji u weterynarza. Chomik nie dostawał ostatnio marchewki ani buraka i zachowuje się normalnie.
 22. Czy to bezpieczne?!

  Witajcie moi drodzy! Moja puchata kuleczka Tosia zjadła dzisiaj przez przypadek gałkę muszkatołową! Boję się o nią! Co mam zrobić? Proszę o pomoc!!! Czy to szkodliwe???
 23. Jak ją namówić?

  Nie popieramy kupna zwierząt w zoologu. Jest tylko kilka zarejestrowanych hodowli i sporo domów tymczasowych, także w Poznaniu. Chomik to niezbyt absorbujące zwierzę, ale jego leczenie może być kosztowne. I jego lokum z wyposażeniem to też niemałe przedsięwzięcie.
 24. Jak ją namówić?

  Potrzebuję waszej pomocy! Mam pewien problem - a mianowicie od jakiegoś czasu marzę o kupnie chomika. Mam już dwa szynszyle i psa, kiedyś hodowałam myszki. Uważam, że dałabym radę zajmować się chomikiem, ale moja mama twierdzi, że sobie nie poradzę. Oczywiście nadal będę pamiętała o pozostałych zwierzakach. Kiedy miałam myszy dawałam sobie ze wszystkim radę. Proszę, pomóżcie mi ją przekonać! Zdaję sobie sprawę z tego, że to duża odpowiedzialność i obowiązek, ale mimo wszystko chciałabym spróbować...
 25. Pączuś

  Tak, kleiłam wikolem. Ten poprzeczny patyczek to dobry pomysł :) Dzięki za podpowiedź.
 26. Pączuś

  Ja bym dała u góry poprzeczny patyczek. Był przypadek, że chomik w taką konstrukcję dał radę... Było przykro bardzo i dość krwawo. Kleiłaś wikolem?
 27. Pączuś

  Raczej nie, dociskałam jeden do drugiego, żeby nie było szpar i nie żałowałam przy tym kleju. Co ciekawe, płotek nawet go nie interesuje, nie gryzie go ani nie wspina się na niego. Dodatkowo ma tam ze 2-3cm ściółki więc może też się przyczić i obserwować bez specjalnego wyciągania główki do góry - ma z tego radoche jak nic. Ma lepszy widok z dachu mniejszego domku w kąciku na pięterku lub z hamaczka. Z tego daszku też rozpoczyna wspinaczkę po klatce.
 1. Pokaż więcej aktywności
×